Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy futónak bicikliúton annak...

Egy futónak bicikliúton annak bal- vagy jobboldalán kell haladnia?

Figyelt kérdés
Van a kreszben erre vonatkozó szabály? A gyalogos az autóút baloldalán közlekedik, ez tiszta. Egy kerékpárúton azonban nincs akkora sebességkülönbség futó és bicós között, mint gyalogos és autós között. A legtöbb futó a jobboldalon közlekedik, de néhányan richtig a baloldalon, és szemből érkezve bringával ez eléggé zavaró, főleg, ha mindketten azt várjuk, hogy a másik térjen ki.. ma is forgalmas bicóúton alig pár méter maradt dönteni, és miután épphogy csak elkaptam a kormányt, ő vádlóan nézett rám. Nincs erre valami konvenció?

2014. szept. 18. 00:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező hiába hisztizel, te nem ismered a különbséget az úttest és az autóút között!


Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része.


Autóút: jelzőtáblával autóútként megjelölt út.

2014. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Legyetek már türelmesek.

Vágom, hogy a suliban is, Kreszt kéne oktatni, minimum ezer éve, de akkor sem a kérdezőt kell kioktatni, mert nem hallott még a közútról, illetve az úttestről.

Hozzáteszem, ha nem is vezet autót, akkor az esetek 90%-ban úgysem kell vele foglalkoznia.

Én is, csak a kerékpáros fórumokon olvastam erről (arról nem is beszélve, hogy kb. 4 éve, én segítettem a kerékpáros Kresz kisokos megírásában).

2014. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Neeeem mondjátok, hogy ezért megy ez a vita! O.o Mert nem autóút, hanem ÚTTEST! Jééézusom akkor miért nem ezt mondjátok!? Megy itt az akadékoskodás, mellébeszélés, fitymálás emiatt.. uhhh. Oké.

Elnézést kérek #6-ostól, igaza van. A gyalogos nem közlekedhet autóúton. Én állítottam valótlant. A gyalogos úttesten közlekedhet.

Úristen.

Ég és föld a különbség, teljesen ostoba vagyok! Csoda, hogy lélegezni képes vagyok. Mindenki örül? Oké.

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 18. 23:55
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

Nem megy a vita. A közút nem autóút -ez utóbbi az utak egy ugyanolyan speciális fajtája, mint a kerékpárút. Azért nem árt tisztában lenni a különbségekkel -és nem csak az autóvezetőknek (ilyen alapon csak a kerékpárosoknak kellene tudniuk, mi az a kerékpárút?)

De ha már itt tartunk: a kérdésben a "bicikliút" kifejezés is ebben az esetben sima közutat jelöl (mivel ugye a kerékpárral alapvetően azon közlekedünk)?

2014. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!