Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért sétálgatnak a gyalogosok...

Miért sétálgatnak a gyalogosok - pláne babakocsival - bicikliúton? Ha biciklis hajt járdán, megbüntetik. Miért nem néznek szét a gyalogosok, mielőtt bicikliútra/sávra lépnek?

Figyelt kérdés
Ha biciklist büntetnek azért, mert járdán teker, remélem, gyalogosokat is büntetnek, ha akadályozzák a biciklisek haladását BICIKLIÚTON/SÁVON!
2009. nov. 24. 14:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mennek a gyalogosok akárhol, nem tűnik fel nekik a sárga vastag csík, hogy a járda egyik fele a bicikliseké, másik a gyalogosoké. Pláne bicikliút sem számít nekik, ott is korzóznak, mintha az is járda lenne. Némelyik még a csöngetésre fel is háborodik, én pedig tuti nem hajtok ilyen birkák miatt pl. az árokba, csak mert a kijelölt bicikli útvonalon tekerek....
2009. nov. 24. 14:10
 2/16 A kérdező kommentje:

Itt egy durva eset példának:

Felfüggesztettet kapott a kerékpáros halálát okozó gyalogos

2009-11-24 12:34:34

Jogerősen másfél év - három évre felfüggesztett - fogházbüntetésre ítélte a Somogy Megyei Bíróság kedden azt a 41 éves gyalogost, aki egy kerékpáros halálát okozta a múlt nyáron Kaposváron. A gyalogosan közlekedő férfi - védve magát a tűző naptól - az árnyékban haladt, majd figyelmetlenül a kerékpárúton haladó biciklis elé lépett, aki már nem tudta elkerülni az ütközést. Mindketten elestek, és a kerékpárral közlekedő 39 éves kaposvári férfi úgy beütötte a fejét, hogy sérülésébe a kórházban belehalt.

2009. nov. 24. 14:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, de nagyon egyetértek veled!

Miskolcon lakom, ahol a Tapolcára vezető kerékpáros utat előszeretettel használják babakocsi tologatásra, sétára ( természetesen szélesen elterpeszkedve). Megjegyzem, hogy a járda az úttól kb. 2 méterre van, de mégis többen járnak itt.

Nagyon felháborít, sokszor direkt úgy megyek, hogy picit meglökjem a kormánnyal az oldalát, szatyrát, ijedjen csak meg a paraszt ha már ilyen bunkó. A babakocsit még megértem, mert a kerékpárút jobb minőségű, kellemesebb azon tolni a babát, de a korzózó, kutyát (póráz nélkül) sétáltató embereket már nem tolerálom.

Én ha gyalogosként közlekedem, mindig nagyon figyelek a kerékpárosokra, sőt, az autósoknak is sokszor elsőbbséget adok a zebrán is, legalább nem használ több benzint, ergo nem szennyezi a környezetet a fékezés - gyorsítás miatt.

Ha mindenki így figyelne egymásra nem lenne miről beszélnünk.

De sajnos sok ember nagy ívben leszarja a másikat.

2009. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem babakocsival kényelmi okokból mennek a kerékpárútra, mert nem mindenhol elég széles a járda egy babakocsinak, sőt, felénk még sok helyen van olyan járda,ami kocka alakú, szegény gyerek agyrázkódást kapna, ha azon gurítaná végig az anyuka. Persze ez nem lehet kifogás.


A fent leírt eset durva, de mindegy mivel megy az ember, körültekintően kell viselkedni, biciklivel sem lehet száguldozni kerékpárúton, mert bármi történhet, és igenis fel kell készülni arra,hogy bárki kijöhet elénk bárhol, legyen az gyalog vagy biciklivel vagy autóval. Hiába lenne biciklivel egy kereszteződésben elsőbbséged egy autóval szemben, a tapasztalat az,hogy akkor van elsőbbséged,ha azt megadják. Neked is ugyanúgy figyelned kell a forgalom többi résztvevőjére,mint ahogyan azt te is elvárod másoktól.


Szerintem már iskolában nagyon meg kellene tanítani a KRESZ-t. mindenkinek tudni kellene a szabályokat.

2009. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, szélesen elterülnek a bicikliúton/sávon. Szegeden is így szokott lenni :-( Egyszer alaposan összekaptam két gyalogos csitrivel, mert nem voltak hajlandóak a gyalogosoknak kijelölt helyre átmenni, én pedig nem akartam belehajtani a gödrökbe....
2009. nov. 24. 14:38
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

ahol én lakom, ott rengeteg helyen katasztrófális a járda, gyökerek 20-30 centis kinyomódásokat csinálnak, a kertekből a bokrok kitőttek, teljesen elfedve a járdát stb.


a bicikliút meg új, síma stb. mindenki ott közlekedik. (menjenek inkább az úttesten???)

2009. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én meg essek el vagy hajtsak bele az árokba, a bokorba ilyen miatt, hogy nem a járdán tolja a bicajt???? Veszélyezteti a saját babáját is.
2009. nov. 24. 15:05
 8/16 A kérdező kommentje:
babakocsit, nem bicajt, bocsi
2009. nov. 24. 15:06
 9/16 anonim ***** válasza:

kutya pórázzal a legjobb egyértelműen. kutya egyik oldalt, póráz meg a másikon..

egyébként bringásokat nem nagyon büntetik ilyenért. ha jól tudom van a kreszben egy kitétel, hogy akkor használhatja az utat(ha az nem autóút,autópálya, és nem olyan főút mint pl a 26-os, hogy amugy sem mehetne rajta) na akkor használhatja, ha a kerékpárutat közlekedésre alkalmatlannak ítéli meg.(javítsatok ki ha nincs így)

2009. nov. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


Érdekes a kép alatti szöveg

2009. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!