Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Utólag kiegészíthetem-e a...

Utólag kiegészíthetem-e a vallomásom?

Figyelt kérdés
Történt velem a napokban egy koccanás. Kereszteződésben álltam, majd jött egy erőszakosan kanyarodó busz, aki majdnem levitte az autóm elejét. Hogy ez ne történjen meg, lassú tolatásba kezdtem. Visszapillantó, mögöttem jópár méterre volt egy autó. Szóval tolattam vagy fél métert hátra, elnéztem balra, hogy elfér-e már a busz, majd kocc. Mivel nem tudtunk megegyezni, hívtam rendőrt. Mivel a másik autóban négyen ültek, négyen állították, hogy márpedig ők mögöttem álltak vagy 2 méterrel, elismertem, hogy (részben)én vagyok a felelős. (Mondom biztosan benéztem valamit, előfordul) Kaptam egy helyszíni bírságot. Miután elmúlt a kezdeti sokk és nekiálltam gondolkozni, eszembe jutott, hogy a tolatóradarom nem csipogott. Márpedig, ha ő mögöttem állt, kellett volna. Így arra jutottam, hogy igenis mozgásban volt. És mivel én tolattam, és ő is jött, ezért nem volt ideje jelezni. A másik pedig, hogy az én autómról csak lepattant a festék egy kis darabon, az övé pedig elég szépen begyűrődött. Ebből is arra következtetek, hogy ő nagyobb sebességgel érkezett. Kérdésem az lenne, hogy utólag szólhatok-e, hogy nem csipogott a tolatóradarom? Hivatkozhatok-e arra, hogy a kezdeti sokk elmúlása után eszembe jutott?

2015. máj. 9. 09:38
 1/7 SándorÚr ***** válasza:
mostmár ez elég nehéz ügy lenne, talán már ügyvéd is kéne elismerted betétlapot adtál, kész. Ha év fordulókor nagyon megnövekszik a biztosításod írasd át üzembetartóira valaki közeli rokon nevére. HA a tolató radar valami gagyi kínai felejtsd el az egésszet, amúgy egy szakértői jegyzőkönyv 50.000ft körül van és akkor erre még jönnek rá a perköltségek meg minden más. Inkább próbáld elfelejteni 4 állítás ellen 1nek nem sok esélye van.
2015. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is erre jutottam, de aztán gondoltam hátha..

A tolatóradarom gyári, tökéletesen működik.

Azon is gondolkodtam, hogy a másik autón keletkezett sérülést lehet, hogy nem is én okoztam, csak rám akarják verni. Ezt a kárszakértő meg tudja állapítani? Az enyém csak be sem horpadt. Éppenhogy lepattant a festés. Az övén pedig kicsit felgyűrődött a motorháztető, nem tudta kinyitni az ajtót és az indexe sem működött.

2015. máj. 9. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:

"elismertem, hogy (részben)én vagyok a felelős."


100%-ban te vagy a felelős, hiszen főúton tolattál (?!) neki a mögötted állónak


"a tolatóradarom nem csipogott. Márpedig, ha ő mögöttem állt, kellett volna"


Akkor is kellett volna, ha mozgásban van a mögötted lévő. Ergo csipogott az, csak nem emlékeztél rá. A tolatóradarnak nincs reakcióideje... Ha valami 50 cm-es távon belül van csipog és kész.


"A másik pedig, hogy az én autómról csak lepattant a festék egy kis darabon, az övé pedig elég szépen begyűrődött. Ebből is arra következtetek, hogy ő nagyobb sebességgel érkezett. "


Rosszul következtetsz, általános iskolás fizika. Teljesen mindegy, hogy ő haladt, állt. Adott sebességkülönbséggel találkozik két tárgy akkor adott az erőhatás. Az mindegy, hogy melyik volt mozgásban és melyik nem. Mellesleg a gyűrődési zónát arra találták ki, hogy gyűrődjön, ezért tört az ő eleje jobban, mint neked a hátulja.


"Kérdésem az lenne, hogy utólag szólhatok-e, hogy nem csipogott a tolatóradarom? Hivatkozhatok-e arra, hogy a kezdeti sokk elmúlása után eszembe jutott?"


Hivatkozhatsz, csak semmi értelme, mert nem befolyásolja, hogy te vagy a vétkes fél.

2015. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:
Milyen sebességgel tolattál hogy felgyűrődött a motorháztetője?:D
2015. máj. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz olyan gyorsan tolatni, egy magasabb seggű autó nekitolat egy alacsonyabb orrúnak és már gyűri is, mint a papírcsákót.
2015. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tolattam igen, hogy elkerüljem, hogy a busz elvigye az autóm elejét. A másik fél állítása szerint 2 méterre állt mögöttem. Amennyiben ő állt, ráadásul 2 méterre és én visszatolattam annyit, hogy a busz beférjen, azaz nagyjából fél métert esélytelen a találkozás. Magyarán mozgásban volt. A tolatóradart pedig hallottam volna, ha szól, ugyanis sokáig csak arra tudtam hagyatkozni, mivel olyan autóval közlekedtem, amiből egyáltalán nem igazán látni ki hátul. Éppen ezért berögződött nálam, hogy figyeljek a radarra. Akkor már jelzett, amikor már bennem volt a másik.

Szó nincs róla, hogy nem vagyok hibás. Én is figyelhettem volna jobban, de azért aki előre néz, figyel (vagy kellene neki) annak is látnia kellene, hogy mi a szituáció és elkerülni. Főleg miután közölte, hogy ő látta, hogy nem fér el a busz - persze mindezt a rendőri intézkedés után-, de arra a kérdésemre, hogy akkor miért nem állt meg már nem tudott válaszolni.

2015. máj. 9. 10:54
 7/7 anonim ***** válasza:
betétlapot toltottetek? Ha igen akkor már mind1. Az adatgyujtesnel nem vallomást teszel. A rendőrök egy kis un. kis jelentést írnak, ami egy táblázat tele adattal, nem szerepel benne, hogy mit mondtál, tehát nincs mit visszavonni vagy módosítani.
2015. máj. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!