Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vezetnek a sofőrök rosszul?

Miért vezetnek a sofőrök rosszul?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki meglincselne, részletezem.

A világért sem akarok általánosítani, de én úgy vettem észre (és nem csak én), hogy a buszsofőrök vagy kamionsofőrök elég érdekesen vezetnek személyautót.

Jó, nyilván hozzá vannak szokva a nagyobb géphez, meg gondolom bele is vannak már fásulva a vezetésbe, de nem valami jól vezetnek.

Nagyon sokuk után mentem már autóval: 60al tötymörög lakott területen kívül, aztán egyszer gondol egyet és 120al hasít.

Meg ami a komolyabb része a parkolás. Egyszerűen túlkomplikálnak mindent. Van egy rendes hely, ahová be lehet állni, de a világért sem odaáll, inkább valami extrémebb helyre. Talán azért mert megszokták, hogy pl busszal meg kamionnal nem olyan egyszerű leparkolni és ez így beléjük rögzült?

2 éve van autójogsim, majd én is leteszem a C+E-t, de nem értettem ezeket soha. Sokan mondják mifelénk, hogy csak sofőrrel ne kezdjen az ember.

Kicsit hosszúra sikerült, de a lényeget szerintem mindenki érti.

Ti mit gondoltok erről?


2013. aug. 22. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ööö... Honnan tudod, hogy egy autóban buszsofőr, vagy kamionos ül? Megkérdezed tőle, miután bénáskodott előtted egy sort? Tényleg nem értem.
2013. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

onnan, hogy ismerem őket, volt amelyikkel együtt mentünk autót venni, volt amelyikkel nyaralni mentünk és együtt voltunk

mit gondolsz, ha nem velem lett volna nem előzöm le a p*csába mikor lassúzik?

2013. aug. 22. 19:07
 3/8 Dörmögő ***** válasza:
Apám, bátyám kamionos, és személyautót is lég jól manővereznek. Szerintem te kifogtál pár olyat akire illik az általad leírt szöveg, de általánosban lehet hogy nem úgy van ahogy gondolod.
2013. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én sem gondoltam, hogy mind ilyen

egyébként jó sofőr mindegyik azok közül is akikről írtam, tehát van érzékük hozzá, meg persze rutin is, megoldják a forgalmi helyzeteket, de ez az egyenletlen sebesség, meg a variálás parkolásnál nem fér a fejembe, hogy mitől jön nekik

2013. aug. 22. 20:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy egy csuklóssal vagy nyergessel nem úgy fordulsz rá az utcára meg a körforgalomra, ahogy egy kisautóval. És ha napi 8 órát nyomja a bkvn vagy máshol, akkor elég nehéz lehet visszaszokni. De inkabb menjen szgkval nagy ívben, mint nyergessel kicsiben :D
2013. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ez a legkevesebb gond, hogy nagy ívet fog velük

ne bonyolítsa túl azt a parkolást, lakott területen kívül meg tegye rá 100ra a mutatót és kész

2013. aug. 22. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudják ők, hogy mit csinálnak. Jobban, mint mi B-vel.
2013. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már fáradtak. A vezetés jó, de a jóból is megárt a sok.
2013. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!