Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után jöttél bele a...

Mennyi idő után jöttél bele a vezetésbe amikor mentél a forgalomba (amikor még tanultad a vezetést)? Akkor tudtál mindent, pl. :szabályok?

Figyelt kérdés
Volt valami baki?
2012. jún. 21. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

vezetni megtanulni kb minden nap vezetsz forgalomban akkor jó 2 hét ! érez rá a vezzetésre.

bakik az mindenkinek van sosem törtem össze mást , engem igen 3 szor ez durva baki de sosem volt nagy kár a dologbol , 1 rlszeg csaj vasárnap reggel elbambult belém gurult vagy 20 kmh val. másik elengedtem a kis iskolásokat egy fiu ált mögötem ö mögé érkezet egy csaj friss jogsis uj kocsi telibe vágta a fiut aki meg belém jött ...3 dik egy busz mögöt áltam idiota sofőr kis teher kocsival meg bamba volt tolatot majd megállt elindult rá dudáltam meg ált megint , elindult és telibe verte a jobb hátsó ajtomat durván ami elég nagy üveg robanással járt .

szabáloykat suliban tanulod meg em az életben ott alkalmazod mert a kresz szerint közlekedunk bár sajna sokan meg vették vagy sosem volt nekik jogsi.

de ez látszik mikor vezetnek....bp minden nap van olyan helyzet ha el bambulsz kocsidnak löttek .

2012. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, tanpályán kezdtem és az oktatóm kb. 10 perc után azt mondta, hogy na, irány a forgalom! A frász jött rám, azt hiszem!
2012. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én rutin pályán kezdtem 4 éve. Ott 4-5 órát vezettem le ha jól emlékszem és akkor mondta az oktatóm hogy na már ideje kicsit kimenni a forgalomba hogy ne kelljen a rutin után szöszölni ezzel. A szabályokat akkor már rég tudtam mert sokat tanultam a kreszt és fullos vizsgám is lett elméletiből. Persze a rutinom még nagyon gyenge volt, amikor 1 éves volt a jogsim csak a lakóhelyemen közlekedtem olyan 30 km-es körzetben mert az még normálisabb hely volt közlekedésileg is. Amikor már messzebbre kellett vezetnem forgalmasabb helyekre akkor kicsit vert a víz mert szokatlan volt de bátyám jött velem neki meg olyan rutinja van hogy eszméletlen és ő segített nekem dolgokban. Az hogy tökéletesen vezetek ma az túlzás de a szabályokat betartom mindig és figyelek mások épségére. 2 koccanásom nekem is volt egyik az én hibám miatt bár akkor csak egy beton virágos cserépbe hajtottam bele mert nem láttam rendesen szerencsére nem lett nagy kár a tulaj meg csak vigyorgott rajtam. Másik ott egy szőke nő fríss jogsis 1 hetes jogsijával parkolásnál azt hitte hogy simán beteszi az autót úgy a helyére mint egy 10 éves jogsival rendelkező rutinos ember erre úgy telibe találta jobb első lámpámat hogy még az oldala is felhorpadt egy kicsit. Persze akkor el akart tűzni onnan de elé vágódtam amikor indulni akart és hívtam rendőrt adatokat felvették a csajszit megvágták valami pénzbírsággal nem tudom már mennyire én meg rohanhattam a biztosítóhoz elintézni a papírokat majd szerelőhöz. Volt ugyan egy nagy bakim az nem történt semmilyen kárral inkább csak mérgelődések voltak. Hogy egy ilyen dugóba kerültem és vissza irányították a forgalmat egy baleset miatt én amikor indulni akartam akkor Y-nal akartam megfordulni de balul sült el a dolog mert amikor fordultam volna át a másik irányba akkor elém hajtott valami barom aki inkább kerülte volna a helyet akkor a másik irányból szintén ott volt egy illető aki akadályozott meg mögém is állt egy marha aki azthitte hogy nem állok vissza. Végül egy rendőr odajött és mondta hogy ez tolasson vissza nekemm mondta hogy menjek annyira előre amennyire csak lehet majd a mögöttem lévő autóst a másik sávba terelte aki a másik sávból volt annak meg mondta hogy tolasson visszafelé végül aki bal oldalt volt mellettem visszatolatott teljesen és megfordult és akkor mindenki ment a megfelelő irányba. Itt inkább ketten voltunk a hibásak bár nem volt baj belőle szerencsére csak mindenki ideges volt meg mindenki bizonytalanul vezetett. Ennyi dolgaim voltak. voltak még apróbb kisebb botlásaim is amik nem jártak semmilyen következménnyel szerencsére. Meg volt hogy gyorsabban mentem egyszer a kelleténél amire nem vagyok büszke.
2012. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Tavaly volt, Debrecenben.


A rutinpályás első óra után egyből mentünk forgalomba, magam vezettem haza. Volt sok hibám, lefulladások, stb. A legdurvább talán az volt, amikor egy piroson átmentem. Mögöttem jöttek, és pont úgy váltott sárgára, hogyha beletapostam volna a fékbe, akkor csak úgy tudtam volna megállni, ha satufék. A mögöttem jövő volt vagy 2 méterre, és mivel nem jött sehonnan semmi, úgy döntöttem, hogy inkább átmegyek. Vagyis először lassítottam, aztán átmentem... Elég szerencsétlen művelet volt, az oktató pár percig papolt is. :D Ezenkívül még volt egy olyan, amikor a külső sáv megszűnt, és indexeltem befele, de leálltam, mert jöttek. Aztán egy kocsi beengedett, és ebből lett egy koccanás, de nem belém jöttek, hanem a másik kocsiba, aki elengedett. Itt is papolt az oktató, hogy hamarabb kellett volna menni, stb., de mikor az volt, akkor meg nem szólalt meg, hogy mit csináljak. Na mind1... Volt még pár érdekes helyzet, de én nagyon élveztem azt a 30 órát.


18/F

2012. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan több mint tíz éve vizsgáztam, de nekem azt mondták, hogy amíg nincs meg a rutin vizsgám, addig nem mehetek forgalomban.

Ennek ellenére, mivel pár száz méterre laktam a rutin pályától, az egyik óra végén az oktató azt mondta, hogy vigyem magam haza. Jó, mondjuk tényleg nem volt egy nagy dolog így utólag belegondolva, hiszen csak egy kis forgalmú külvárosi utcácskán kellett végiggurulni.

Aztán a forgalmi vizsga előtt nem is vezettem végig hivatalosan a kötelező óraszámot, csak papíron volt beírva. Az oktató nem akart velem tovább foglalkozni, azt mondta, hogy ennyi is elég lesz. Akkor ráhagytam, de most már tudom, hogy erőszakosabbnak kellett volna lennem. Hiszen amit úgy is ki kellett fizetnem, azt már had vezethessem le!

2012. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!