Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más is érezte már úgy, hogy a...

Más is érezte már úgy, hogy a rutin után a forgalomba menetelkor túl nagyot "ugrott" a "tananyagban"?

Figyelt kérdés
Szóval valahogy én legalábbis mikor forgalomba kerültem, úgy éreztem, és érzem kicsit még mindig, hogy túl hamar történt ez meg. Nem volt elég időm begyakorolni a dolgokat, és egyszerre hirtelen rögtön tudnom kell kezelni a váltót, a kuplungot... ti hogy vagytok/voltatok vele?
2012. jan. 26. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy a bánatba mentél át a rutin vizsgán, ha nem tudod egyszerre kezelni a váltót és a kuplungot?!


Amúgy nem, én nem éreztem.

2012. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mivel én előtte már legalább fél évet gyakoroltam egy kis elhagyatott részen, és tudtam kezelni a pedálokat, így nem okozott gondot. amikor már unalmas volt az a parkoló, ahol a barátom tanított, kimentünk a forgalomba. persze, eléggé be voltam rezelve, 70nel át a Lágymányosin, stb :)

ekkor hoztam a döntést, h elmegyek autóssuliba. az oktató kérdezett párat, elvitt egy parkolóba, megmutattam mit tudok, onnantól már mentünk is ki forgalomba.

rutinpályán egyszer jártam, amikor az emelkedőn elindulást tanította az oktatóm.


ha van a családodban autó, akkor menjetek el gyakorolni valami eldugott részre, és csak akkor menj neki a forgalmi vizsgának, ha már biztos vagy magadban.

2012. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizonyára nő vagy. (Nem bántásból mondom, mert én is az vagyok.)

Egyszerre kezelni a kuplungot és a váltót csak annyira "nehéz", mint amikor habaráskor egyik kezeddel öntöd a kajába a habarást, a másikkal meg kevered. (Na jó, ezesetben bal lábbal öntöd a habarást...)

2012. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

lehet nem is volt rutin vizsgán...

2012 Jan. 1 től eltörölték.

2012. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor minek írja, hogy rutin után?
2012. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

VOLTAM rutin vizsgán. És nem azt ítram, hogy nem tudom kezelni a kuplungot és a váltót, hanem, hogy nem megy olyan jól. Az oktatóm rögtön kérte, hogy váltsak 3-asba, 4-esbe, amikor azt se tudtam, hol van az. Egyszer azt mondja, hogy kanyarodásnál ne nyomjam be a kuplungot, másszor meg az a baj, hogy nem nyomom le, mert túl gyorsan kanyarodik a kocsi. Úgy érzem, egyszerre mindent kellene tudnom.


Nem vagyok nő, fiú vagyok. Gyakoroltam itthoni kocsin, de nekünk az automata, úgyhogy nem vagyok vele kisegítve. Sőt, talán kifejezetten a káromra is vált. Tényleg fingom nem volt a kuplung használatáról, mikor odakerültem, mert olyana régóta nincs már kuplungos kocsink, hogy nem lett volna min gyakorolnom.

2012. jan. 26. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Aha. A kuplungot érezni kell. Én tudok pl. sima váltós autóval is kuplung nélkül váltani... csak el kell kapni a fordulatszámot... Eszedbe ne jusson automata váltós autón vizsgázni, akkor azzal a jogsival csak automata autót lehet vezetni
2012. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj Kérdező, de saját magaddal szúrtál ki. Mi a fenének gyakoroltál otthon automatán, ha tudtad, hogy az oktatzást úgyis manuálison kell majd végigcsinálnod? Ezért nem tudsz mindenre figyelni, mert már megszoktad azt a másikat. Akik otthon is manuálison gyakorolnak, érdekes nekik megy a dolog. Persze, hogy azt várja az oktatód, hogy jól menjen. Hiszen neki az a feladata, hogy vezetni egyáltalán nem tudó embereket megtanítson rá. Nem pedig az, hogy hülye berögződéseket minimális idő alatt "kineveljen" az emberből. Sajnos magaddal szúrtál ki, de majd a pótórák képében megfizeted ennek az árát.
2012. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szállj már le rólam! 1.: az a "gyakorlás", amit automatával csináltam, az kb. 4-5-ször párszor tíz perc volt, amikor néha anyukámmal lementünk egy kört. Az aztán nem valami komoly berögződés.


2. Hogyan gyakorolhattam volna mással, amikor csak automata kocsink van?


3. Milyen pótórák? Nem azt mondtam, hogy béna vagyok, hanem azt, hogy kevésnek érzem a gyakorlást. De szerintem ezzel nem én vagyok így egyedül. Az oktatóm is azt mondja, hogy minden normális országban több ideig tanulják az egész gépjárművezetést...

2012. jan. 26. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!