Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpáros computer kerékbeáll...

Kerékpáros computer kerékbeállításában segítene valaki? Nem igazán tudom összeegyeztetni az abroncson lévő adatokat a használati utasítással.

Figyelt kérdés

Adott egy Sigma BC-509-es "fedélzeti számítógép" :)

Hogy normálisan mérjen, ugye meg kell adni, hogy milyen átmérőjű a kerék.

A gumiabroncson az áll, hogy 53-559 (26 x 1.95).

A computer leírásában meg van olyan, hogy 50-559 (26 x 1.9),

illetve olyan, hogy 54-559 (26 x 2.00).

Tudom, hogy le is lehetne mérni, de ha megoldható, akkor minél inkább törekednék a legpontosabb értékekre.

Köszönöm szépen a segítséget.


2012. márc. 28. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ezt a leírást találtam az eszközhöz.

[link]

Eszerint a kerék kerületét kell megadni a "C" táblázat alapján (15-16.oldal). Vagy add meg a hozzá legközelebb esőt, vagy egyszerűen mérd le, hogy mekkorát fordul egy kerék. Szelep lent, egy kör előre, amíg megint leér a szelep, és a két pont közti távolság milliméterben, amit be kell majd írni.

Nekem is hasonló kis computer van a biciklin, de az Decathlon-os.

2012. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanez a leírás van meg nekem is, ugyanezekkel a módszerekkel, de azt írtam is, hogy ha lehetséges, akkor előbb valami precízebb módszert alkalmaznék, csak aztán a méricskélőset. Nem lusta vagyok, csak ha már megvettem és beállítanám, akkor szeretném, hogy normálisan mérjen.
2012. márc. 28. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
A bringalap oldal szerint 205 cm a kerék kerülete, azt megadhatod. Vagy keress mást, nekem ezt dobta ki a Google. Valami hasonló lehet megadva nekem is, minimális a hibahatár, ha a legközelebbit adod meg, talán fél százalék.
2012. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez alapján végül úgy tűnik, hogy sikerült megtalálni.

[link]


26 inch mtb - 1.95 inch - 559 - 49.50 - 658.00 = 2067.17


Köszönöm mindenkinek.

2012. márc. 29. 01:18
 5/8 anonim válasza:

Mindenkinek ajánlom , hogy a táblázatokat , meg a számolást felejtsétek el !

A legprecízebb eredmény a kerék kerületének a megmérése . Végtelenül egyszerű .

Betonon megjelölöd a szelep helyét , majd egyenesen tolod a kerékpért , amíg a szelep ismét eléri az alsó pontot . Itt is húzol egy vonalat . A két vonal közötti távolságot adod meg a computerednek . Minél pontosabban mérsz , annál pontosabb lesz a computereden kijelzett sebesség , és távolság .

2012. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MALICIA66 válasza:
Szerintem,jó a kerék (gumi külső széle,hiszen ez érintkezik az úttal)átmérőjét megszorozni 3.14-el. de a szelep talajra állítása és egy teljes kör megtétele után való távolság lemérésénél(milliméterben) nem hiszem hogy van pontosabb kerék kerület megállapítás. Én a 700-as kerékátmérőm pi-vel való megszorzása és a szelepes megoldása között is találtam 33 milliméter különbséget. Vajon mennyit számít egy alig több mint 3 cm-es különbség egy kilométeróra pontosságának megállapításánál? Szerintem nem sokat.
2014. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bár már régi a kérdés, remélem azért, hogy olvassa még valaki. Miért csak a kerék átmérője a lényeges, és az miért nem, hogy a keréken hová helyeztem el az érzékelőt? Egy ugyanakkora keréken gondolom más értéket mutat ugyanaz a komputer, ha az érzékelő a kerék szélén, és mást, ha a kerék közepén helyezem el.
2016. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Azért, mert az érzékelő csak azt érzékeli, hogy hány fordulatot tett meg a kerékpár egységnyi idő alatt.

Megszorozza a megtett fordulatot az kerülettel, ebből lesz a megtett távolság.

2017. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!