Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemen levelező...

Ha egy egyetemen levelező tagozaton pénteken is lehetnek órák, azt hogy lehet összeegyeztetni egy munkahellyel?

Figyelt kérdés
Vannak erre vonatkozó szabályok, hogy pl. a munkáltató köteles elengedni? Esetleg az egyetemen lehet egyéni tanrendet kérni, vagy meg lehet beszélni, hogy valaki csak a másik napon megtartott órákra járjon be (konkrétan a NYME-ről van szó)? Vagy milyen megoldások vannak? (Gondolom költségtérítéses levelező képzés mellett sokan dolgoznak...)
2012. jan. 21. 14:48
 1/4 bánomisén ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint a munkáltató köteles elengedni, de nem köteles azt a napodat kifizetni. Magyarul, vagy fizetés nélküli szabadságon vagy azon a napon, vagy kiveszel ezekre a péntekekre egy-egy nap fizetett szabit.
2012. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gordon Freeman ***** válasza:

Sokan így csinálják valóban.

Még nem 100, de szerintem én is így fogom.


Szerintem ha pesti vagy, akkor legtöbb munkahely megérti és liberális a dologgal kapcsolatban.

(mondjuk az napra rakják vagy rakatod a heti egyik pihenőnapot a kettőből, és el van intézve)

De amúgy a bejárások legtöbb helyen szombatra esnek, így ha normális melóhelyed van, akkor úgyis mindegy az egész, mert normális helyeken a hétvége szabad, tehát szabit meg semmit sem kell kivenni.

Bentlévős napokon számíts egész napos elfoglaltságokra!

2012. jan. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szabadságot szívesen kiveszek azokra a péntekekre, ha lehet, csak attól tartok, hogy nem tetszik majd a munkáltatónak, hogy nem egyben veszem ki nyáron, hanem kéthetente mindig hiányzok egy napot, és mivel akkor még próbaidőn leszek, és ugye akkor indoklás nélkül bármikor elbocsáthat, félek, hogy ezt fogja tenni... (Az a baj, hogy viszonylag "komolyabb" munkahelyem lesz. A fizetést tekintve sajnos nem, de egy szigorúbb rendben működő hely lesz, és nem tudom, hogyan viszonyulnak majd ehhez...)
2012. jan. 22. 10:45
 4/4 Gordon Freeman ***** válasza:

Hol fogsz dolgozni?


Hogy sikerült megtalálni a helyet?

2012. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!