Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen repülőn utazni?

Milyen repülőn utazni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 23:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre a legjobb válasz! Leírhatatlan érzés. Remélem nem félsz tőle! Aki nem fél tőle, annak nagyon jó, de miel ezt nem lehet elmagyarázni, ki kell próbálni! Mondjuk az nagyon fura érzés, hogy ülsz egy fém kabinban, ami elvileg nehezebb a levegőnél, mégis repül -és én arra gondoltam, amikor először repültem, hogy - a repülő, vagy helikopter alatt nincs semmi!!!

És még van egy különleges dolog: Utasszállító repülő, amikor kigurul a kifutópályára, akkor van egy hajtómű-teszt. Ilyenkor felpörgetik a hajtóműeket, hogy megnézzék, hogy nagy fordulaton is rendben működnek-e. Azután ha megkapta az engedélyt a felszállásra, akkor elindul. Kezdetben gyorsul mint egy kocsi, -aztán biztosan láttad a Knight Rider-t, van benne a "Turbo Boost" :) na itt is van egy ilyen- amikor egyszer csak úgy nekilódul, hogy belenyom az ülésbe és utána nemsokkal már fenn is van a levegőben.


Mindenképpen próbáld ki!

Hello

2011. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mennyei érzés !

Szó szerint.

:))

2011. szept. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A felszállást érzed, ahogy írta az első..


Útközben általában semmi, zúg a motor (unalmas, vigyél könyvet, vagy valamit :)). Kb. mintha távolsági busszal utaznál, de nem áll meg sehol és kicsi az ablak és szinte csak felhőket látsz (ami néha olyan, mintha alattad havas táj lenne)


Aztán leszállásnál van egy döccenés.


Esetleg emelkedés és süllyedés közben érzed a füledben a gyomáscsökkenést (rágózzál :))

És ha szeles-vihatos az idő, akkor útközben van rázkódás, de nem kell megijedni.


Útközben az utaskísérők segítenek, amiben kell.

Légitársaságtól függően körbejárnak, osztanak kaját, üdítőt/kávét (fapadoson csak vásárolhatsz, nem jár)

Van mosdó hátul.


Hát, ennyi jut eszembe így hirtelen.

Nincs benne semmi félelmetes, meg nincs fura érzésem se (hú, fémkabinban utazunk.. És? Akkor ilyen alapon a busz is, hú, fémkabinban utazunk és nem vontatja ló :)))

2011. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy élvezet.


Ülsz valami szűk ülésben, felszáll a gép aztán várod hogy leszálljon, addig meg nézel ki a fejedből. Ha ablak mellett ülsz akkor érdekesebb, de azt is meg lehet unni.

2011. szept. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Utolsó volt a legjobb, olyan mint egy busz :) felszállás az egyedül jó. De egy vidámpark lehet jobbb is.
2011. szept. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
kb ennyi [link]
2011. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
00:37 hehe, én is a felszállást élvezem!! :)
2011. szept. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

0:34 vagyok


A felszállás az jó, ahogy nekigyorsul a kifutópályán.


Meg leszálláskor is bírom, amikor levegőben már teljesen lassúnak érzed a gépet amint földet ér kiderül hogy megy még vagy 200-zal. Igazából a sebességet nem lehet érezni a levegőben, akkor néztem nagyot amikor ablakból láttam egy alattunk keresztben elsuhanó gépet és az qrvagyorsan ment 6-700-zal ... akár csak mi.

2011. szept. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csak a gyorsulást lehet érezni, bárhol.

Ha egyenletes sebességgel mozog, az nem érezhető.

És a levegőben nem kell annyit fékezni/gyorsítani, mint pl. autóval :)


Az érdekes, hogy van, aki nem érzi, mikor kezd el süllyedni a repcsi az út végén, és azonnal érzem.

2011. szept. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Nekem szinte végig fáj a fejem a folyamatos légnyomás ingadozástól, úgyhogy általában vagy fáradtan ülök gépre, hogy tudjak aludni, vagy iszok némi alkoholt.
2011. szept. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!