Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen repülőn utazni?

Milyen repülőn utazni?

Figyelt kérdés
Légyszi mondjátok el hogy milyen érzés. Lehet hányingered? Anyukámnak tériszonya van szóval neki nagyon rossz lessz az utazás? Az igaz hogy mikor emelkedik fel a gép akkor hányingered lessz?
2010. dec. 14. 17:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy,ha nem néz ki az ablakon akkor nem fog rátörni ez a tériszony.Amúgy amikor emelkedik fel a gép nem tériszonyod lesz,hanem 1 ilyen fura érzés a hasadban amit szerintem nem igazán lehet semmihez hasonlítani.
2010. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaz. Nekem feszt hányingerem van felszállás után, de elég hamar el is múlik. Isteni érzés landolni, mindig alig várom, hogy földet érjünk. Személy szerint nem szeretek repülni mert unalmas, csak úgy mint az összes közlekedési eszköz.

Nem tudom más hogy van vele, de nekem mindig nagyon kiszárad fent az orrom és 2 óra után elkezd csípni is mint mielőtt megfáznék.

2010. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem volt hányingerem, nem is félek, és imádok repülőn utazni. :) Mondjuk nekem apukám pilóta. Kisgyerekkorom óta csomót ülök mindenféle repülőn.

De a lényeg, nem lesz feltétlenül hányingered, max. aki hajlamos rá.

2010. dec. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek hányingere lesz, és van akinek nem. Nagyim pl. mindig rosszul lesz, de ő egy picit pszichésen is rátesz a dologra. :D Nekem régebben semmi bajom nem volt repülés közben. Az utóbbi időben viszont annyira fáj a fülem, hogy azt várom mikor kezd el ömleni belőle a vér. :D Komolyan nagyon rossz érzés, ugye a nyomás különbség miatt bedugul, de nagyon durván tud fájni. :D Ja amúgy én is tériszonyos vagyok, egy székre nem bírok felállni, hogy ne legyen minden bajom. :D Viszont a repülőn ebből semmit nem érezni, legalább is szerintem. Még, ha kinézek az ablakon akkor se.
2010. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyszer volt hányingerem, de unokaöcsém el is hányta magát már repülőn.

Én sem szeretem a repülést, tiszta para vagyok, hiába tudom, milyen biztonságos közlekedési eszköz.

És tényleg nagyon unalmas, hiszen nem mehetsz sehova a reülő belsejében kell maradnod, nem olyan, mint kocsival, hogy tudod bármikor megállhatsz, ráadásul mikor kinézel az ablakon, olyan, mintha tök lassan mennél...ez még unalmassabbá teszi a dolgot. Hiába tudod, hogy milyen gyorsan megy a repülő.

A legrosszabb pedig, hogy sokaknak nem csak bedugul a fülük leszálláskor, hanem nagyon tud fájni is. Nem tudom mitől van ez, nekem az a fülem szokott fájni, amelyiket kis koromban felszúrtak. Lehet esetleg rosszul csinálták, és emiatt, de amúgy nem tudom, miért.

2010. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem buszon utazástól gyakran van hányingerem, viszont repülőn még sosem volt :)
2010. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
állati de csak a felszállás, a többi unalmas kivéve ha van játék/film a gépen vagy ha el tudsz aludni
2010. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Én ahhoz hasonlítanám a fel- és leszálláskor a hasadban keletkező érzést, mint a liftben, csak kicsit erősebben.

Amikor meg fent vagy, semmi. Aki tériszonyos, az is egész nyugodtan nézelődhet az ablakon, mert akkora magasságnál már valószínűleg nem fog előjönni a tériszonya, csak a fel és leszállásnál ne nézelődjön kifelé, akinek ilyen gondja van.

Én amúgy szeretek repülni (bár mostanság csak szeretnék)

2010. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Tényleg olyan érzés, mint a liftben. Hányingerem nekem még sosem volt repülőn, de el tudom képzelni, hogy vannak akik hajlamosak erre. Mivel tényleg száraz a gépben a levegő, ezért ha kontaktlencsét szoktál használni, akkor a repülés alatt ne tedd be, mert el kezdhet fájni a szemed tőle.
2010. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok repülni!

A felszállás semmihez sem hasonlítható azt az érzést át kell élni, hogy a hajtóművek felpörögnek te meg belenyomódsz az ülésedbe...aztán emelkedni kezd a gép.

Ilyenkor tényleg olyan, mintha egy liftben lennél ami éppen elindul felfelé.

Hamár fent van a gép, akkor nem érzel semmi extrát, maximum kicsit ráz a gép ha légörvénybe keveredtek.

A kanyarodás is kicsit furcsa érzés, de jó.

Meg az, amikor lejjebb vesz a teljesítményből, és érzed, hogy lassul a gép a levegőben.

Meg néha lehet érezni, hogy kicsit zuhan a gép (csak pár métert)


Nekem még soha nem fájt semmim a repülőn, és volt, hogy kontaktlencsébe repültem. nappali fényben nem zavart, de sötétedés tán már kellemetlen volt, hogy szárad, és nem látok rendesen.


Illetve a lában szokott kicsit, ezért jó ha kicsit sétálsz menet közben a gépben fel s alá:)


ennyi:)

2010. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!