Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőn milyen öltözékben...

Repülőn milyen öltözékben "szokás" utazni? Legyen kényelmes, mint a szabadidőruha, vagy inkább elegánsabb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiben te személy szerint jól érzed magad..Van aki kis kosztümben repül,van aki melegítőben.A lényeg,hogy tiszta legyél,mert nem kellemes élmény több órát egy büdös ember mellett ülni...
2010. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Azért szabadidőruhában én a kerítésen kívül nem megyek, csak futni.

Én farmerban és egy kényelmes polóban szoktam repülni. Ami még fontos a kényelmes cipő, amiben nem dagad be a lábad.

2010. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.Mivel rendszeresen repülők így van alkalmam megnézni ki milyen öltözékben utazik..Sok öltözék van.Bizony láttam többször,hogy melegítően utaznak ( elég jól is néztek ki)ami meglehetősen kényelmes darab.Nincs abban semmi gond ha melegítőben utazol..Volt olyan is aki úgy volt felöltözve mint aki bálba készül..Ezért is írtam,hogy olyan ruhát kell választani amiben te magad jól érzed magad.nem vagyunk egyformák.Mint írtam, fontos,hogy tiszta legyél..Sajnos utaztam már úgy is,hogy a mellettem lévő hölgy aki farmerben és ingben volt olyan büdös volt,hogy amikor márki lehetett fent kapcsolni a biztonsági övet felszállás után,megkértem stewardess hölgyet,hogy nézze meg van-e üre hely valahol.Szerencsémre hátul volt,így gyorsan el is ültem..

Később leszállásnál láttam,hogy a hölgy körül (előtte-mögötte-mellette) szinte minden ülés üres volt.Mindenki máshová ült.Elképzelheted,hogy milyen büdös lehetett..

2010. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

hát a tisztaság az alap, szóval arra amúgy is figyelek :)

akkor valami póló és farmer lesz, esetleg rövid ebben a melegben... még nem utaztam repülőn ezért tájékozódom... 1 éves kislányommal utazunk, ha van avalmi jó tanácsotok ezzel kapcsolatban is szívesen fogadom

2010. jún. 7. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sima, kényelmes utcai ruha. Ami mindenkinél más. Nálam szintén a farmer mint valaki itt írta már. Van aki öltönyben utazik, hölgyeknél is változó, hogy egy laza farmerszerű öltözék, vagy akár elegáns ruha is lehet. Megkötés nincs, szerintem bikiniben is felengednek a repülőre - csak hülyének néznek, ha Helsinki a cél.
2010. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem azért attól is függ hova utazik az ember, ki várja a repülőtéren. Ha valami konferenciára utazik az ember, és üzleti partnerek várják, akkor természetes hogy alapból kosztümben, öltönyben utazik az illető, vagy ha a repülőtérről rögtön tárgyalni megy, avagy esküvőre, bármire... Általában azért kényelmesen öltözködnek az emberek, egy nyaralásra még nem láttam olyat aki vinne/húzna kosztümöt csak a repülés miatt. :)

Amúgy amellett hogy kényelmesen öltözködsz, ami nekem farmer, top, sportcipőt jelent (nyáron), érdemes rétegesen is. Én pl Svédországba amikor repültem majd megfagytam a gépen, mondjuk én fázós is vagyok. Pulcsi mindenképpen legyen kéznél!!

2010. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igen nagy "melléfogás" rövid cuccban repülni, mert a repülőgépen nem éppen trópusi idő van...

Amúgy attól is függ, hogy hova repülsz, mennyit repülsz. Hosszú úton én jellemzően elegánsabb ruhában (pl. szövetnadrág-ing) megyek a gépre, és fenn szabadidőruhára öltözik, majd az érkezés előtt szintén vissza. Számomra ez nem macera, az öltözködés negyed-negyed órája pedig kapásból elvesz a hosszú út esetén fél órát az útból :)

Jellemzően mindenhova váltás ruhával megyek.

Ha konferenciára utazom, és a reptérről tárgyalni megyek, akkor sem indulok el abban a ruhában, amiben tárgyalni fogok. [Ha csak két órás a repülőút, akkor is kb. a nyolcadik órában fogsz abban a ruhában megérkezni a tárgyalásra, amiben elindultál otthonról...]

Bármennyire macera, azért van a kézipoggyász, hogy abban ilyen dolgokat felvigyek a gépre. Mivel nem utazom fapadoson, így soha nem probléma, hogy van nálam egy laptop, egy váltás fehérneműt, egy napi ruhát és az elektromos cuccokat, fogkrémport, fogkefét tartalmazó kézipoggyász és egy vállfás ruha.

2010. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. csakis kényelmes nadrágban-pólóban(vagy ingben) utazom. És mindig viszek fel pulcsit, néha elég hideg van.

Nyáron még az is biztos, hogy leveszem a szandálom és felhúzom a lábam, mert trombózisra hajlamos vagyok, meg mert úgy kényelmesebb.

A babádnak feltétlen vigyél pulcsit, én a biztonság kedvéért kettőt is beraknék, nehogy megfázzon.

2010. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én elég sokat repülök, de még soha nem láttam, hogy az emberek kifejezetten a repülőre öltöztek volna, vagy netán átöltöztek repülés előtt-után...


UTAZÁSHOZ szoktunk öltözködni, akár vonaton, akár buszon, akár repülőn megyünk!


Én általában a hétköznapi utcai ruhámban szállok fel a repülőre, figyelembe veszem, hogy megérkezéskor az ottani hőmérséklet szerinti ruha legyen rajtam...


Ha tudom, hogy leszállás után azonnal a tárgyalás helyszínére kell mennem (nem lesz időm átöltözni), akkor sajnos abban a ruhámban kell utaznom, amiben a tárgyalásra mennék. (Ezt nem szeretem, mert akkor egész utazás alatt vigyáznom kell a ruhámra, utálnék gyűrötten megjelenni egy elegáns megbeszélésen.)


TEHÁT: vedd figyelembe az öltözködésedkor az ITTENI és az OTTANI időjárást. Ha turista vagy, akkor legkényelmesebb egy farmernadrág, kényelmes póló, kabátka vagy kardigán/pulóver legyen veled a kézitáskában (erre a repülőn is szükséged lehet, mert elég hűs van a légkondicionálás miatt).


Kényelmes cipőt húzz, pamut zoknival.


Azt is vedd figyelembe, hogy vannak olyan országok, ahol vallási szokások miatt nem öltözködhetsz akárhogy (pl. arab országokban)... Itt ne vegyél magadra pici shortot (forró nadrág) vagy haskipólót, de még az ujjatlan, kivágott pólót sem nézik jó szemmel! (Nadrág, legalább térdig érő bermuda, ujjas ing vagy póló a megfelelő viselet.)


Tanácsom még : a kézipoggyászodba tegyél 1-1 tartalék fehérneműt, pólót, bermudát, zoknit, fogkefét, egy kicsire összehajtható széldzsekit/esőkabátot, meleg pulcsit vésztartaléknak, ha netán elkeveredne a feladott bőröndöd, ne állj egy idegen ország kellős közepén 1 szál ruhában! (1-2 nap múlva megérkezik az elkeveredett bőröndöd, addig a vésztartalékkal kihúzhatod.)

2010. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 éves kislányod annyiban bonyolítja a helyzetet, hogy rá jobban kell majd figyelned...


Feltétlenül vigyél valamilyen érdekes játékot, amivel lefoglalja magát (a legjobb az lenne, ha olyan játékot adsz neki a repülőn, amit addig még nem kapott meg, tehát az újdonság varázsa is elfoglalja!)...


Ha az öledben utazik, akkor utazás előtt kérjétek magatokat olyan ülésre, ahol több hely van (van ilyen!) sőt a gépen lehet kérni a gyereknek "gyerekülést" is, ez szépen elfér ott a tágasabb ülés előtti helyen!

(Neked is kényelmesebb lesz az utazás és a gyereknek is!)


Utazás előtt (1-2 nappal előtte telefonon) kérhetsz a gyereknek "gyerekmenüt" ill. ekkor kérd a "gyerekülést" és a kényelmesebb helyet a gépen! (Ha nem "fapados" gépen utaztok, akkor ez mind elintézhető.)

2010. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!