Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tgk vezetőknek buszosoknak...

Tgk vezetőknek buszosoknak gki igazolvány! Nem felháborító?

Figyelt kérdés

15éve van hivatásos jogsim,és dolgozom a szakmában,minden vizsgát megcsináltam anno ami soförködéshez kell,most miért huzzák a bőrünket egy ujabb ilyen kamu vizsgával,ahol még tanfolyamot sem tartanak,csak megmondják mit kell beikszelni?Lerakod a 100ezret és kapod a papirt.Hogy létezhet ilyen a 21.században?

Nektek nem forr a véretek az ilyenektől?


2011. szept. 7. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Miről van szó? Lemaradtam valamiről? Mi ez a " gki igazolvány" ?
2011. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Elöször ird le normálisan, hogy miröl van szó.
2011. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gépkocsivezetői igazolvány (kártya),ami a KKSZ és a nemzetközi árufuvarozói igazolvány helyett van.Azt hiszem 2013ig mindenkinek meg kell csinálnia aki a sofőr szakmában akar dolgozni.Ha buszra is akarod akkor dupla pénzt fizetsz.
2011. szept. 7. 11:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Arrol van szó,hogy anno megcsináltuk a kksz t x ezer ftért,aminek elvileg nincs érvényességi ideje.Ez egy ilyen rakodási ismeretek,áru rögzitési szabályok stb stb ilyesmiről szól.Most uj törvény van és aki dolgozni akar soförként meg kell csinálnia,mert sulyos büntiket osztanak majd ki érte ha nem lesz.De a vizsga mindenhol kamu vizsga tehát semmi ujat nem tanulsz becsengeted a pénzt és mehetsz vissza dolgozni mínusz 100ezerrel a zsebedben.
2011. szept. 7. 11:20
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Ennek nem az az oka, hogy fizetned kelljen, hanem az, hogy ha egy ilyen vizsgát letettél, akkor - elvileg - tudnod kell azokat a dologkat, amikböl vizsgáztál. Ha ezután valami szabálytalan (pl. nem rendesen van felrakva az áru, stb), akkor a soför a felelös érte, mert neki ezt TUDNIA KELL, mivel arröl papirja van, hogy tanulta.

Szerintem mellékesen jogos is, hogy ha pl. leborul egy teherautó rakománya, mert rosszul lett felpakolva, akkor aki nem figyelt erre, az legyen megbüntetve. Minden más (fejlettebb) országban ez már régen alapdolog, de arrafelé a vizsga sem ilyen, hanem tényleg komolyan veszik, és meg is lehet bukni, akßár többször is. Természetesen minden alkalommal fizetni is kell érte, de igy igyekeznek minél elöbb rendesen megtanulni, amit kell.

2011. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van egy barátom aki az egyesült királyságban vizsgázott le autóbuszra.Nyugdíjas koráig vezethet autóbuszt,és nem kell PÁV,nem kell KKSZ,nemkell nemzetközi autóbuszvezető vizsga,és nem kell 5évente 2.csoportú orvosi vizsga.

Ha itthon mondjuk buszsofőr akar lenni valaki,benne van a jogsi,meg az egyéb papírok minimum fél milló ft ba.És ha elmész valamelyik volántársasághoz keresel havi 110ezret,ami a hideg vizre alig elég,nemhogy arra hogy 5év elteltével ujbol fizess százezret gki felujitó vizsgára.

Angliában egyszer levizsgázol és keresel havi fél millát,mint buszvezető.Nálunk miért van ekkora bürokrácia?Nem kéne itt már valakit leparittyázni?

2011. szept. 7. 11:33
 7/12 A kérdező kommentje:

11:27

Csak az a baj hogy ez nem a tudásról szól,hanem a pénzbeszedésről,ugyanis tanfolyamot nem tartanak csak vizsgát ahol kitöltik helyetted a tesztlapot és már kapod is a papirt.A 100ezer forintos tiszteletdíjban benne van a tanfolyami költség is de te csak vizsgázni mész érted?

Én 15 éve csinálom a dolgom, nem vagyok nagy arc a szakmában.de megtanultam már egyet s mást,és még soha nem boritottam teherautót se rakományt.Én annak idején el is jártam tanfolyamra,megtanulatam amit egy kezdő megtanulhat.De rengeteg fiatal van aki nulla tudással ugyanugy a kezébe kapja a papirt 100ezerért,mint egy olyan ember aki ebben élte már le fél életét.

Szóval nézzünk már körül egy kicsit,hogy mi folyik itt

2011. szept. 7. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Erről lenne szó?


[link]

2011. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

S még egy dolog.Ha teherautóra vizsgázik valaki tölt egy kresz,egy munka és tüzvédelmi,egy biztonságos üzemeltetési,és az árurögzitéssel kapcsolatos tesztlapot.

Szóval elvileg tudod a dolgokat ha sikeres vizsgát tettél,de ennek ellenére mégegyszer levizsgáztatnak +100ezerért. Mocskos lett a világ nna...

2011. szept. 7. 11:50
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen erről van szó!
2011. szept. 7. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!