Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőröknek kötelességük...

A rendőröknek kötelességük megállítani a kamionokat?

Figyelt kérdés
Szinte mindig csak a kamionokat állítják meg minden szarért. Nekik kötelességük?
2011. jan. 2. 18:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
azért mert nálu(n)k több a "hibalehetöség" mint a személyautosoknál mármint amiért büntethetnek, de kamionokra nálunk kifejezetten a KPM van ráálva, de azt tudd, hogy a rendőrőknek ki van adva, hogy pl kiállnak igazoltatni és kapnak mondjuk 20db csekket azt nekik ki kell "osztani" és ilyen-olyan indokkal megbüntetik az autosokat
2011. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

" Nekik kötelességük? "


Nem ,nem kötelességük.

2011. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem kötelességük, de jobban teszik és az a soför aki egy kicsi ésszel is rendelkezik ezt be is látja.

Ha nincs probléma, úgysem büntet meg.

Hány kamionos okoz balesetet, csak azért, mert túl lépi a vezetési idöt és nem egy órával, hanem 5-8-10 órával.

Senki sem akarná, hogy egyszer a férj vagy a feleség azért ne érjen haza többet a gyerekekhez, mert valaki a 40 tonnájával elintézte.

Nagyon helyes, hogy igazoltatnak és ellenöriznek, mert máshogy nem tudják javítani a közlekedési morált.

A büntetésekkel meg teljesen egyet értek. Ha megkérnék szépen az embereket akkor nem történne semmi, ezért így kell kordában tartani Öket.

2011. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én sofőr vagyok és nem értek egyet. Én egyszer fél órát álltam mert azon gondolkozott h milyen hibát találjon ki. Pedig akkor még ponyváztam is és persze h sikerült elszedni tőlem 10ezret a semmiért. Sok baleset van tényleg. De ha nem lépi túl akkor nem kap fizetést és le van ba*va h miért nem ért oda időbe van olyan akiket figyelnek is h hol járnak és hol állnak meg. Ez is milyen hülyeség már h nem lehet előzni. Majd a postásokat meg az állatosokat akik mennek 60al úgy megfogják pedig verni a parkolóba ha megállnak. Úgyis fogunk előzni. Ha meg nem lesznek olyan dugók h a személyautósok is fognak állni órákat.
2011. jan. 2. 19:19
 5/19 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:08"


kedves válaszolo, én vok az 1hsz! én a tulvezetésen nem arra gondolok h több ora tulvezetés hanem pl 10 perces tulvezetés mert mondjuk a parkoloba nincs hely vagy mittomén bármi aproság.....üdv egy kamionos

2011. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az a jó hogy a tachográf sok mindent elárul a rendőrnek és igazuk van hogy büntetik a szabálytalan kamion sofőröket!Van szabály amit nekik is be kell tartani!Bár 10 percért szemét dolog megbüntetnie de jogosan adja oda a csekket!Sok kamionos nem tud szabályosan vezetni,idegbetegek türelmetlenek.Nem egy ilyen sofőr mellett ültem és kész rémálom volt.

Arról nem is beszélve hogyha elalszik a sofőr a volán mellett mert nem tartja be a kötelező pihenő időt azzal elég sok életet kionthat mert végül is mégis csak egy több tonnás kamionról van szó!

2011. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ma 19:08 vagyok.


Nem akartam senkit sem megsérteni és nem is azokról beszéltem, akik túl lépik 10-20 esetleg 30perccel, mert éppen annyira vannak a parkolótól vagy az otthonuktól.


Teljesen megértem a soförök szemszögét, mert lehetne ez a dolog sokkal korrektebb a rendörség részéröl. Ez egy olyasfajta kollektív szivatás. Minden tiszteletem a soföröké, mert ha Ök nem lennének, akkor nem ennénk, nem innánk, nem tudnánk csinálni semmit sem, ugyanakkor azoknak a soföröknek akik barbár módjára más testi épségét veszélyeztetve vezetnek semmi tiszteletet nem érzek feléjük. Ezzel azthiszem a soförök java is egyet ért. Sok ember csak a jelzöt használja, hogy "bunkó kamionos", csak azért mert volt 1 rossz tapasztalata.

2011. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
"Sok kamionos nem tud szabályosan vezetni,idegbetegek türelmetlenek." <-- és akkor megint ott tartunk hogy csak mi kamionosok vagyunk a h*lyék, meg mi nem tudunk vezetni STB.... szerinted minden személyautos szabályosan és nyugodtan vezet? az vesse ránk az első "követ" aki mindig minden szabályt betart nyugodt megfontolt soför.....és szerintem kedves kommentelö te se tartozol ide! üdv egy kamionos
2011. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ma 20:41 vagyok


azt nem írtam hogy az autósok nem szabálytalanok mert nem sok vezetni tudó sofőr van Magyarországon de hamarabb megállnak a zebránál falun belül az autósok mint a kamionosok és szerintem jobban kell/kéne tudnia vezetni egy kamion sofőrnek mint egy autósnak mert azért nagyobb felelősség egy kamiont vezetni mint egy autót!Persze autót is tudni kellene vezetni!.Volt már olyan velem hogy mentem volna át a zebrán és jött a kamion és még elég messze volt így átmentünk.Aztán lássuk hogy megáll és elkezdi verni a szélvédőt meg káromkodott hogy mit képzelünk magunkról hogy mi a zebrán átmegyünk meg hogy szegénynek meg kellett állnia!?Mondtam neki hogy állítsd le magad mert kiszedlek a fülkéből és szétaprítom a fejedet!.El is ment gyorsan a gyáva féreg!Szóval nem kell sajnálni a kamion sofőröket megérdemlik hogy b*sztassák a rendőrök.Viselkedni kéne az úton és nem kéne 80 nal végig száguldani a faluban!És nyugi az autósok is szopnak elég sokat a rendőrök miatt úgy hogy nincs kivételezés nekünk is jönnek a 10-100 ezres csekkek!

2011. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"és szerintem kedves kommentelö te se tartozol ide!"


persze hogy nem.Ennyi szabályt nem sok mindenki tart be de azért az alapvető dolgokat betartom.Pl elsőbbség adás, zebrán átengedem a gyalogosokat,stop táblánál megállok piroson nem megyek át stb.

De szerintem ezt minden épeszű jogosítvánnyal rendelkező ember betartja.Aki nem az megérdemli a büntetést!

2011. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!