Van arra valamilyen jogi szabályozás, hogy egy lámpától milyen távolságon belül nem lehet semmi olyant elhelyezni, ami akár részlegesen is takarhatja azt?
Cégem közelében elég érdekesen helyezték el a város végét jelző táblát, csak pár méterre van a jobbra kanyarodó sáv lámpájától, és távolabbról nem is látni a szabad jelzést.
Kizárt hogy ne lehessen látni a közlekedési táblát vagy a lámpát.
A STOP táblát biztos lehet látni és akkor már ott nagyon lassan kell menni és akkor minden látszik.
Tényleg érdekes megoldás.
Egyszerre vált a balossal? Mert akkor lehet, hogy azért nem izgulták túl.
Nem teljesen, mert mikor a jobbra kanyarodó kiegészítője zöldre vált, akkor engedi a főútról bekanyarodókat is, és csak a "rendes" zöldnél engedi ki mindkét sávot.
Most épp dolgozom,és némileg zavaro is így este 10 után, hogy csak a nagy feketeség van az én sávomban, amennyiben az zöld, mintha nem is működne a jelzölámpa.
Csináltam este képet, hogy mit is látni ilyenkor, és, hogy mennyire előre kell menni ahhoz, hogy látszódjon a lámpa alja is
A kiegészítő lámpát szerintem forgalomgyorsítás miatt szerelték fel. Nem tudom milyen elgondolás szerint programozzák a lámpákat, lehet az alap programon nem is változtatnak csak hozzátesznek, de mikor elkezdtem Székesfehérváron dolgozni egy másik ipari parkban lévő cégnél, akkor csinálták ezt az útkereszteződést.
Először nem volt a jobbra kanyarodónak kiegészítő lámpája, hanem csak a balra kanyarodóval együtt engedte őket, ennek az lett az eredménye, hogy délután 2 után itt többek közt 30-40 szerződéses busz állt sorba, és jobbra fel a mostani Videoton előtt, akkor IBM, és nem kevés idő volt mire átjutottál.
Jogi szabályzás nélkül is egyértelmű, hogy ez rossz elrendezés. De, jogszabály is tartalmazza:
„17.2. Az út kezelője köteles gondoskodni arról, hogy a kihelyezett forgalomirányító fényjelző készülékek a meghatározott program szerint működjenek, épek, tiszták, jól láthatóak legyenek.” ← 41/2003. (VI. 20.) GKM rendelet a forgalomirányító jelzőlámpák követelményeiről, tervezési, telepítési és üzemeltetési előírásairól
A jelzőtáblákat, így a lakott terület vége táblát és a forgalomirányító jelzőlámpát is az út kezelője tervezi, helyezi ki, tartja karban, pótolja.
A Repkény utca a székesfehérvári önkormányzat kezelésében van, a 62-es út a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kezelésében. A lakott terület vége jelzőtábla egyértelműen a helyi önkormányzat által kezelt útszakaszon van, a forgalom irányító fényjelző készülékekből a kijelölt gyalogos átkelőnél van a 62-es úton is, de a többi, és a vezérlőszekrény az önkormányzat kezelésében levő területen áll; így a jelzőtábla és a forgalomirányító lámpák elhelyezése is az ő feladatkörükbe tartozik.
Az 6-os komment Aszalvölgyi út–Szent Flórián körút (7-es út)–Marhacsapás kereszteződésben is ilyen a helyzet; ott végképp semmi sincs a Közút kezelésében levő 7-es úton.
Így, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata Városfejlesztési és Üzemeltetési Igazgatósága Közlekedési Irodájához fordulhatsz kérdéssel, javaslattal, panasszal stb., ahogy gondolod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!