A mostani új traffipax szabályozás értelmében valaki kapott már csekket idén májusban, például ha 50 helyett 54-el közlekedett?
Tegnap nyilatkozott valami pest megyei ezredes, és ott hangzott el hogy nem csak helyszíni megállítás esetén büntetnek.
De ha tényleg nem csekkeznek 65ig akkor megnyugodtam.
Teljesen félreérted!
Helyszíni megállítás esetén az útra megengedett sebességhez képest +3-al feljebb állították. 50 esetén 54-től büntettek.
Feljebb volt állítva a csekkesnél is, de ott 50 helyett 65-től.
Az is csökkent 3mal
↑ 4/ válaszra:
• Azért volt feljebb állítva, mert azt a mérőeszközt minősítik hitelesnek, amelynek a mérési pontatlansága 100 km/h sebességig ±3 km/h, fölötte ±3%.
Hogy 100 km/h-ig még a +3 km/h pontosságú műszerrel se bírságoljanak jogtalanul, 3 km/h-t levontak a mért eredményből. Így 50 km/h megengedett legnagyobb sebességnél nem volt értelme 53 km/h-ra állítani az alsó határt, mert a lehetséges mérési pontatlanságot levonva, szabályosan közlekedett a jármű, legalább 54 km/h alsó határ esetén az 51 km/h-val haladót méri 54 km/h-nak.
Most, mivel kinyilatkoztatással pontosnak nyilvánították a mérőeszközöket, ha valaki 50 km/h megengedett legnagyobb sebességű helyen 49 km/h-val halad, akkor a +2 km/h hibahatárú műszer 51, a +3 km/h hibahatárú műszer 52 km/h-nak fogja mérni, és mivel nem vonnak le semmit, és azt nyilatkozták, hogy már +1 km/h-ért is bírságolnak, jogtalanul bírságolhatnak gyorshajtásért.
Hasonló a helyzet a közigazgatási bírság határnál.
(Sőt! Az az állítás, hogy soha nem volt mérési hibahatáruk, mert amit így szoktak emlegetni, az a mérésügyi hatóság hitelesítési eljárása során meghatározott egyfajta metrológiai követelmény.
Vagyis, az az érdekesség történik, hogy a mérésügyi hatóság hitelesítésekor van hibahatár, a gyakorlati alkalmazásban már nincs.)
• És nem értette félre a kérdező, volt olyan nyilatkozat is, hogy felvétel alapján is küldenek ki bírságot kismértékű sebességtúllépés esetén is, ugyanis, a fent említett beosztási rendőrezredessel ilyen interjú is készült:
„Óberling József pontosította azt a kérdést, hogy 1 km/órás sebességtúllépés esetén csak akkor számíthat-e a járművezető bírságra, ha megállítják.
↓
Nem, ez így nem igaz. A kismértékű sebességtúllépéseket szabálysértési eljárásban vizsgálják. Itt is megvan annak a lehetősége, hogy a szabálysértési hatóság az eljárás során azonosítsa a járművezetőt. Persze az intézkedéseink során arra törekszünk, hogy a helyszínen tegyünk pontot az ügy végére
– mondta a rendőr ezredes.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!