Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mostanában egyre többet...

Mostanában egyre többet hallani, hogy a tanulóvezetőket sorra buktatják meg forgalmi vizsgán, látszólag pitiáner dolgokért. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányul, hogy a vizsgán ugye ott van a tanulóvezető, az oktató, és hátul a vizsgáztató. Ha megbuktatja a tanulót valamire hivatkozva, de a tanuló szerint az nem úgy volt (pl a vizsgáztató szerint átment a piroson, vagy sorozatosan nem indexelt), akkor ki-mivel-hogyan bizonyítja az igazát? Én kb 15 éve vizsgáztam, akkor még nem voltak mindenféle kamerák, stb, nem tudom azóta esetleg kötelező e a menetrögzítő kamera. Tehát ha bukott a tanuló, mivel tudja bizonyítani hogy nem jogos, illetve ugyanez vonatkozik a vizsgáztatóra, hogy ő mivel bizonyítja hogy márpedig jogos? Mert az hogy mond valamit, meg beír valamit a vizsgalapra, az szerintem semmiképp sem releváns.
okt. 20. 15:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Azt is hozzátenném, hogy 30-50 óra eleve kevés arra, hogy valaki biztonságosan megtanuljon vezetni a mai forgalomban. A közúti szituációk 90%-val nem is találkozik és a valós levezetett ideje eleve sokkal kevesebb 20-40 óra lesz. Annak is a fele azzal megy el, hogy megtanul nem félreváltani meg alap szinten parkolni.
tegnapelőtt 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
#20 Igen, ez a baj. Amikor én az A kategóriát csináltam, elkalimpáltam az egyívű megfordulást egy órán, a végén meg fáradtan rosszul mértem fel a mögöttem haladó távolságát és sebességét mielőtt megint egyívűztünk volna. Meg is mondta az oktató, hogy mindenem megvan, de a következő, két héttel későbbi vizsgára még nem jelentkeztetne fel. Én meg elfogadtam, mert úgy voltam vele, hogy még plusz 1-2 hét meg plusz 1-2-3 duplaóra ártani biztosan nem fog.
tegnapelőtt 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#22 Én azért is vállaltam a plusz órákat, mert közel 30 évesen tettem le a jogsit, érett fejjel és rögtön céges autóba kellett üljek. Úgy voltam vele, hogy ez még mindig olcsóbb mint akár csak egy elemet újra fényezni a kocsin.
tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan autósiskolát, ahol bónusz fizetést kap az oktató, ha elsőre átmegy a tanulója forgalmin. Olyankor van az, hogy kötelező plusz órákat vetetnek akkor is, ha szükségtelen, mert az oktató nem akarja elbukni a bónuszt. Viszont az ellenkezője is igaz, aki nem tud még vezetni, azt egészen biztosan nem engedik vizsgára, mert azzal garantáltan bukja a bónuszt az oktatója. Aztán ebből van az, hogy a jó tanuló panaszkodik, mert lehúzzák pénzzel, a rossz tanuló meg őrjöng, hogy a bunkó parasztja nem hajlandó vizsgára engedni, pedig levezette a kötelezőt.
tegnapelőtt 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
79%

#24 Erről a bónusz dologról annyit, hogy ez is a szöges ellentéte annak, amit sokan állítanak. Mert ugye sok bukott tanuló azt hiszi, hogy belőle akarnak meggazdagodni, miközben mögötte ott áll 10 másik tanuló, aki menne. Az oktatónak meg tök mindegy, hogy melyik tanuló ül éppen mellette ígyis-úgyis ki lesz fizetve. Neki nem érdeke, hogy köcsögösködjön veled.


Már csak azért sem érdeke, mert manapság nagyon sok tanuló kezdi azzal, itt is rengeteg ilyen kérdés van, hogy X városban melyik iskola és melyik oktató. Ha az oktató nem köcsög, ráadásul jó a "rezuméja" (mármint a tanulói sikerességi rátájából kiindulva), annak híre megy. Pont attól lesz több bevétele, ha rendesen végzi a dolgát, nem köcsögösködik és nem vetet feleslegesen órákat. Ez az élet minden területén így van. Ha például autószerelőt keres az ember, mit csinál? Google keresés és kiválasztja a legjobban értékelt szervizet. Ezért éri meg az iskolának is bónuszt adni, ha elsőre sikeres a vizsgája a tanulóknak. Ösztönzés az oktatónak, ami pozitív visszhangot eredményez, mert a pozitív visszhangban van a bevétel. A pozitív hozzáállásból fakadó jó megítélés mindig kifizetődőbb hosszú távon, mint az egyszeri gyors extra bevétel. Csak ezt ugye még azok a 18 éves gyerekek (mert mondjuk ki, egy 18 éves csak nagykorú, de nem felnőtt) nem értik, akik megbuknak, ezért találnak ki ilyen hülyeséget, ami szembe megy minden logikával.


Na mindegy, kár ezen lovagolni. Remélhetőleg minden ilyen károgó gyerek értelmes emberré nő fel egyszer... a maradékból meg lesz fidesz-szavazó. xD (elnézést...)

tegnapelőtt 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
#25 Főleg ha belevesszük, ami tudom, sokaknak nem szimpatikus oktatás, de vegyük azt, ahogy én csináltam a jogsit: 70 km-re volt az iskola és a lakhelyünk a megyeszékhelytől, ahol vizsgáztunk. Az oktató felpakolta 2-3 diákkal az autót, országúti vezetés elmenni a megyeszékhelyre, ott felváltva vezetés, aztán éjszakai/országúti valakinek haza. Nekem annyi mázlim volt, hogy abban a városban voltam kollégista, hétközben is hívott az oktató telefonon, hogy épp oktat és egy órára beugorhatok, meg pénteken felvettek suli után, és este hazavezettem vonatozás helyett, tömbösítve sok óra pörgött így. Ilyen esetben főleg nem éri meg az oktatónak felesleges extra órákkal túráztatni a diákokat, mert gyakorlatilag egy egész napja rámegy az oktatásra, és kisváros lévén még inkább tudja mindenki, ki a "jó" oktató, mindenki ahhoz a néhányhoz akar menni, és még kevésbé dinamikus a diákok kicserélődése az ilyen struktúrájú oktatás mellett. (Viszont ellenpélda, két autósiskola van a városban, a kevésbé népszerűnek a vezetője pont azért, mert a másik iskolánál volt a biznisz nagy része, de fenn akarta tartani az iskolát, első vizsgán indokolatlanul belenyúlt a kormányba vagy a fékbe, hogy megtartsa a diákokat. De Budapesten pl. nemigen tudom elképzelni, hogy ilyen piti dolog legyen, mert mindig van jelentkező.)
tegnapelőtt 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!