Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mostanában egyre többet...

Mostanában egyre többet hallani, hogy a tanulóvezetőket sorra buktatják meg forgalmi vizsgán, látszólag pitiáner dolgokért. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányul, hogy a vizsgán ugye ott van a tanulóvezető, az oktató, és hátul a vizsgáztató. Ha megbuktatja a tanulót valamire hivatkozva, de a tanuló szerint az nem úgy volt (pl a vizsgáztató szerint átment a piroson, vagy sorozatosan nem indexelt), akkor ki-mivel-hogyan bizonyítja az igazát? Én kb 15 éve vizsgáztam, akkor még nem voltak mindenféle kamerák, stb, nem tudom azóta esetleg kötelező e a menetrögzítő kamera. Tehát ha bukott a tanuló, mivel tudja bizonyítani hogy nem jogos, illetve ugyanez vonatkozik a vizsgáztatóra, hogy ő mivel bizonyítja hogy márpedig jogos? Mert az hogy mond valamit, meg beír valamit a vizsgalapra, az szerintem semmiképp sem releváns.
okt. 20. 15:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
"Mostanában egyre többet hallani" - mikor, hol, kitől? :) Én csak akkor hallok ilyet, ha feljövök a gyakorira, gondolom itt gyülekezik mindenki, aki önreflexió helyett hisztizni akar.
okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
#6 Mintha a számból vetted ki a szót. Azt szoktam mondani, az azonnali bukást okozó hiba az, amivel a legszerencsétlenebb szituációban ölni is lehet, a hibavonalt okozó meg az, amiből kisebb-komolyabb koccanás simán kikerekedhet. Na már most, vizsga tudtommal 50 perc, vagy annyi sem. Kapjon jogsit olyan, aki 5 percenként koccanna, ha egyedül lenne? (Vagy ha még a rádió is szólna, meg nem tudná az utat, mert nem mondják neki szépen, nyugodtan az anyósülésről, vagy éppen egymással verekszik a két gyereke a hátsó ülésen.)
okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen egyetértek az előzőekkel, különösen 11-essel.

Két fiatal rokonom is jogsit szerzett az elmúlt években, mindkettőjüknek elsőre sikerült (egyik fiú, másik lány), és semmi hasonló hisztit nem hallottam tőlük.

okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés téveszméből indul ki. Nem hallani egyre több esetről. Aki megbukik, az súlyos hibát vétett, ergo nem tud még önállóan vezetni. Egyébként miből gondolod, hogy bukta után leülnek bizonygatni egymás igazát? A vizsgabiztos átnyújtja az értekelőlapot és megy tovább a következő delikvensre. Azon a lapon feketé-fehéren ott van, hogy miért bukott meg.
tegnapelőtt 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha növekedne is a tendencia (erre azért várnék a KAV-tól valami statisztikát, mielőtt elhiszem), az legfeljebb azért lehet, mert az oktatók lelkiismeretlenül pörgetnék a diákokat, amint megvan a km és a 30 óra, küldik vizsgázni, mert vagy megbukik, és akkor igazából nem történt semmi (csak a diák bukott egy vizsgadíjat meg kapott egy kellemetlen élményt), ha meg átmegy, akkor jöhet a következő diák.


Véleményem szerint a nagy többség elsőre átmenne a vizsgán, ha az oktatójának lenne annyi esze és szakmai integritása, hogy nem is engedi vizsgázni, ha úgy látja, hogy megbukhatna. Sokan nem úgy mennek el vizsgázni, hogy nem csak figyelmetlenségen, beteges stresszen, vagy váratlan szituáción múlhat (lássuk be, akiknek jogsijuk van, azok sem mindig a legjobban kezelik a megkülönböztető jelzést, vagy mások szabálytalanságát, és forgalmi vizsgán ezeket is kezelni kell, ha neadjisten ilyen van), hanem konkrétan egyszerűen még nem tudnak úgy közlekedni, hogy át tudjanak menni a vizsgán, viszont vizsgára jelentkeztethető és nyomják is őket be a vizsgára, aztán csodálkoznak a bukáson. Ami még mindig jobb, mintha az ilyen nagy mázlival átmegy, és aztán önállóan is boldogíthatja a népet. Az oktatással amúgy is sok baj van, mert az egész kontinensre érvényes a jogsi, de csak betanulják az útvonalakat sok esetben.

tegnapelőtt 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
36%

"Véleményem szerint a nagy többség elsőre átmenne a vizsgán, ha az oktatójának lenne annyi esze és szakmai integritása, hogy nem is engedi vizsgázni, ha úgy látja, hogy megbukhatna."

Ha az oktató nem engedne vizsgáztatni olyat, aki megbukHAT, akkor senki el nem jutna a vizsgáig.

Ráadásul sokan már így is amiatt hisztiznek, hogy ők milyen fittipaldik, csak az a csúnya, pénzéhes oktató erőlteti a plusz órákat.

tegnapelőtt 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ha az oktató nem engedne vizsgáztatni olyat, aki megbukHAT, akkor senki el nem jutna a vizsgáig."


Ezt nem értem. Ne haragudj, ha nem engednének olyat vizsgázni, aki nyolc korrekcióval sem tud parkolni, nem képes egy ívben megfordulni és nincs tisztában az elsőbbségadás szabályaival, akkor egyből nem lenne ennyi bukás.

tegnapelőtt 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a gyanúm, sokszor a tanulóvezető erőszakolja ki, hogy vizsgázhasson, mert a "szemét oktató biztos csak azért akar plusz órát vetetni vele, mert az neki több pénz". Aztán az ilyenek sírnak utána a gyakorin.
tegnapelőtt 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

"szakmai integritása, hogy nem is engedi vizsgázni"

"sokszor a tanulóvezető erőszakolja ki, hogy vizsgázhasson"


Mindkettő létező jelenség. Oktatóm simán megmondta, hogy bár elértem a 30 órát, még nem látja azt, hogy vizsgára alkalmas lennék. De elmondta azt is, hogy beleszólása nincsen, ha akarom akkor jelentkeztet vizsgára.


elmondta pont azokat mint a 15-ös válaszoló. Ha akarom jelentkeztet és mázlival át is mehetek, de ő azt tanácsolja, vegyek még órákat. Vettem még 10 órát és így elsőre át is mentem.

tegnapelőtt 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az erőszakos tanulókhoz tegyük hozzá, ha engeded vizsgázni akkor vizsgabiztos lesz a köcsög, mert ő még nem tud vezetni. Ha oktatóként közlöd vele, hogy nem alkalmas a vizsgára akkor meg te mint oktató leszel a köcsög, hogy csak le akarod húzni őt.
tegnapelőtt 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!