Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a benzinlám...

Bubuka508 kérdése:

Miért van az, hogy a benzinlámpának látszólag semmi baja, mégis, begyulladás után nem ad igazi szúrólángot bemelegedéskor sem, de néhány perc után amúgy is kialszik?

Figyelt kérdés
Kitisztítottam benne mindent, tehát dugulás kizárva.

2020. júl. 19. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs jól elő melegedve.
2020. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs rendesen bemelegedve. Amikor még ilyennel forrasztottunk, használaton kívül mindig egy fém felületre (lemezre) fújattuk a lángot, hogy a visszacsapódó hő melegen tartsa.

Egyébként mire használod ezt az őskövületet? :)

2020. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra rájöttem, hogy a bemelegedéssel lehet gond, de nincs rajta eredetileg sem előmelegítő tálca, csak a tartály tetején van egy mélyedés, amibe egy fél stampedli benzin sem fér. Egyszer a piacon megláttam és megvettem, gondoltam, jól jön majd, ha melegíteni kell valamit (csapágyfészek stb.). Most akartam beüzemelni, de a jóistennek sem jön össze, nem használható. A láng, amit ideig-óráig fúj, nem lesz kék és nem is huhog rendesen. Aztán pár perc múltán elalszik. Szétszedtem, a fúvókára ráfért egy tisztítás, de ugyanúgy viselkedik. Pedig annak idején volt használva, az biztos.
2020. júl. 19. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet az is baj hogy eleve a benzin minősége pocsék vagy víz került bele és emiatt nem jó az égése. Nekem is van ilyen őskövületem, ha kifogyok a gázból a gázforrasztóból és lusta vagyok elmenni venni, vagy nem tudok mert zárva minden éppen akkor ezt szoktam bevetni aranytartaléknak. Nagyon ritkán kapom elő, leginkább már csak emléknek van megőrizve, néha napján is csak azért használom hogy picit átégjen meg ne álljon be, hogy majd az utókornak is megmaradjon ha látni akarnak ilyet működés közben.

Én jártam úgy hogy a benzinem vizes volt meg régi is és azzal kegyetlen rosszul üzemelt. Szereztem bele friss benzint előtte jól átpucoltam levegővel is kifújattam átmelegítettem előtte valamennyire és üzemelt mint a veszedelem.

2020. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A pumpa része működik rendesen? Ha nincs nyomás nem működik a rendszer.

Nem tudom milyen lámpád van, az enyém mind alsó tálcás és anno tökéletesen működtek. Ha érdekel, Bp. Dp.-en ingyen is adok neked egyet. :) Sajnálom kidobni őket..

2020. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Működik a pumpája, semmi gond vele. Megpróbálom átmosni a tartályát, hátha tényleg a benzin a hibás. Arra gondoltam én is, hogy hátha nem tolerálja a mostani benzint (E10), de amúgy is korábbról még lötyögött valami az alján, azért mondom, hogy használták. Arra töltöttem most rá. Esetleg megpróbálok ETBE-s prémium benzint önteni belé, hátha a szeszest nem szereti. Másra már nem tudok gondolni. Nem tragédia, de bosszant, azonkívül bolondja vagyok ilyen régiségeknek, szeretek velük bütykölni (rádiók, motorok stb.) és valami oka csak van, hogy nem akarja az igazságot.
2020. júl. 19. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyennek kell rajta lenni és h többször van rátekerve a cső az még jobb, mert ennek kell nagyon át forrósodni.

[link]

2020. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De ha haladni akarsz a korral is akkor vegyél ilyet, ez sokkal jobb mint a benzines.

[link]

2020. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél bele foltbenzint, azzal tutira működnie kell.
2020. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha jó akkor a normál benzinnel is működik.
2020. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!