Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás forgalmi vizsgáná...

B kategóriás forgalmi vizsgánál szerintetek a vizsgabiztosok teljes tökéletességet várnak el a tanulóktól, vagy valóban csak az alapokat, és a magabiztos vezetési stílust nézik?

Figyelt kérdés
Nekem sokszor az az érzésem, hogy abszolút tökéletességet várnak el egy leendő kezdőtől, (akinek még nincs kialakult stílusa, és kellő gyakorlata is csak idővel lesz majd), hiszen a legapróbb dolgokért is hibavonalakat húznak - pl. ha szerintük mereven tartom a kormányt (hiába fogom úgy a kormányt, ahogy az nekem kényelmes), időnként korrigálok a kormánnyal (ha pl. kátyút látok az úton, amit megpróbálnék kikerülni), ha nem kellően látványosan nézek körbe, mert "rájátszok", ha pedig ugyanez mégsem kellően látványos, akkor meg azért kapok hibavonalat. Nem akarok másokra mutogatni a sikertelenségeim miatt (idáig kettő volt), de az az érzésem, hogy a vizsgabiztosak valahol a kelleténél is szigorúbbak, és szinte várják, hogy a tanuló hibázzon és megbukjon. Ti mit gondoltok erről?

aug. 2. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
9 hibavonallal is még sikeres a vizsga. Szó sincs tökéletességről.
aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
10-el is sikeres, természetesen nem leszel tökéletes 50 óra után...
aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elérhető a vizsgalap. Azt várják el, hogy ne kelljen 10 vonalat behúzniuk.
aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként ha én vizsgabiztos lennék, biztos, hogy nagyon szigorú lennék. Az én vizsgabiztosaim is minden kategóriánál azok voltak. Jogosan. Gondolj bele. Forgalmi vizsga nincs egy egész óra, ennyi időn keresztül kell figyelned. A figyelmedet nem tereli el senki. Diktálják az utat, nem a gps-t, nézed, nem gondolkodsz rajta. Nem szól a rádió. Nem beszél a család. És amint meglesz a jogsid, akár napi 12 órát vezethetsz, saját belátásodra bízva, mikor mennyit hogyan pihensz. Említed a saját stílust. Az vajon milyen lesz? Majd befolyásolja a környezeted meg a temperamentumod. A vizsgabiztos azt nézi, hogy egyetlen órán át tudsz-e papírforma szerint nyitott szemmel közlekedni, mert amint lepecsételi a sikeres vizsgát, rád van bízva, milyen leszel, és hidd el, soha nem fogsz olyan szépen vezetni, mint egy sikeres vizsgán. Én is ezerszer átgondolnám, kinek adok jogsit, aki utána ugyanazon az utakon garázdálkodhat, ahol a gyerekem is sétál.
aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

4-essel értek egyet.

Manapság inkább túl könnyen osztogatják a jogsikat. Csak abból látom, hogyan vezetnek körülöttem mások.

Ha neked sikerült kétszer megbuknod, elsősorban magadban keresd a hibát.

Bátyám 2 gyereke már nagykorú, megszerezték a jogsit (B kat.). Természetesen mindegyiknek elsőre sikerült (egyébként az egyikük nő). Ma is vannak rátermett emberek és vannak alkalmatlanok - éppúgy, mint régen.

aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha nem bánod, nem veszem magamra az epés cinizmusodat. Szerencsére van önkritikám (sajnos az egészségesnél is több), képes vagyok felismerni ha hibázok valahol, és tanulni belőle. Most sem másokra akarok mutogatni. A vizsgabiztsok szigorát is megértem, hiszen a vezetés óriási felelősség is egyben.
aug. 2. 12:43
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Ráadásul amikor én jogsit szereztem meg sem kérdeztek róla. Kötelező volt. Nagymamám ezt minden unokájának kifizette. De utána évekig ott ült mellettem apám ha városhatáron kívülre mentem. Tanított. A mai napig is, bár már együtt vesszük észre, hogy bizony az előttem levő index nélkül fog sávot váltani, mert már én is felismerem a jeleit. Amíg öcsémnek nem lett jogsija, én voltam a családi sofőr, ország másik végébe rokonlátogatásra is, éjjel is, ködben is, meg ha anyám boltba vagy temetőbe akart menni, akkor is. Apám két évig cigit nem vett úgy hogy ne én furikáztam volna, ha otthon voltam. :D Meg is tanultam közlekedni, azóta van A jogsim, beleteszek a motorba évi 6 ezer km-t és egy pillanatig nem aggódik fater, hogy gondom lenne az úton.
aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
#6 Ha ezt felismerted és tényleg elismerted, az egy nagyon jó pont. Most már csak át kell menni a vizsgán. Ami múlhat szisztematikus problémán is, meg egyetlen egyszeri figyelmetlenségen is sajnos. Nagyon ott kell lenni fejben, tény. De tényleg sokat segítene, ha elmondanád a hibákat. Mert tényleg vonal jár arra, amivel koccanni lehet, és ha pont olyan a szituáció, akár embert is lehet ölni azzal, ami instant bukás.
aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%
Egy huszast várnak el a zsebbe, semmi mást.
aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
#9 Üdv néked, múlt szelleme 1970-ből.
aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!