Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kiköttetem a gázkart akkor...

Ha kiköttetem a gázkart akkor már elektromos kerékpár?

Figyelt kérdés

A napokban vettem egy elektromos biciklit, amelynek a motor teljesítménye 250W, önerejéből max 25km/h a végsebessége. Eddig a két pontig rendben is lenne a dolog, csakhogy ezt a vacakot gázkarral küldték ki nekem. Én azt hittem, hogy ez csak szimpla pedelec lesz.


Pontosan azért nem szeretném a gázkart, bár sokkal könnyebb vele és szerintem normálisan használva nem veszélyesebb, mint egy sima bicikli, mindegy de így már kellene rá kötelező bizosítás, jogosítvány, bukósisak. Ha viszont a gázkar ki lenne kötve, akkor már gondolom a normál kerékpározás szabályai érvényesülnének rá.



júl. 19. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha fizikailag is eltávolításra került, akkor nem lehet gond.
júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy autóra kevesebb lesz a kgfb, ha te otthon lebarkácsolsz róla pár alkatrészt?
júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem csak az a baj, hanem jogsim sincs. :) Ezt a kerékpárt úgy hirdették, hogy e-bike pedelec rásegítéssel max 25km/h-val, és 250W teljesítményű motorral. Erre meghozzák összerakom, és látom hogy markolatos gázkarja van. Ez egy mini kis kerékpár ill, így segédmotor 14col kerekekkel, összecsukható, az egész nagyon kicsi.


Mindegy, ha a gázkart leveszem róla akkor csak a pedelec van, és úgy sima kerékpár, akkor talán akkor nem büntet meg a rendőr sem.

júl. 19. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
A hajtás rásegítés működik gázkar nélkül is?
júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze működik gázkar nélkül is, ezért is egy baromság az egész! Mert én eldönthetem, hogy pedálrásegítést használok vagy gázkart, sőt akár vegyesen is használhatom.


Ha megállít a rendőr, és azt mondja hogy ez már segédmotor mert van rajta egy gázkar, igen és ha én azt mondom neki, hogy ok, de hozzá sem nyúltam a gázkarhoz, csak tekerve használtam. Honnan a tökömből fogja tudni eldönteni, nem is fogja érdekelni van rajta gázkar, akkor segédmotor. Ilyen alapon egy robikapa is segédmotor!

júl. 19. 17:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóbeszéd szerint nem igazán foglalkoznak vele. Egyébként a szabály úgy szól a pedelecre is, hogy 25 km/h sebességnél le kell tiltania a rásegítést. De önerőből (vagy a fizikának engedelmeskedve) mehetsz gyorsabban is.

Jól értem, hogy külön kar, és nem tolássegítő funkció?

júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A gázkar a kormány markolatba van építve, szóval nem is látni kívülről semmit belőle. Lehet csak ezzel is használni, lehet pedelec módban is használni, meg lehet vegyesen is. Persze lehet normál módon is használni elektronika nélkül, de most azért mert néha igénybe veszi az ember a gázkart, az nem azt jelenti, hogy ész nélkül mindenhol végig 25km/h-val fog menni. Egy normál mezei kerékpárral is lehet őrült módjára menni, ezt nem bírják felfogni a jogalkotók, hogy önmagában a gázkar semmit nem jelent, főleg ha 25km/h -nál letilt. Egyébként mi a különbség, hogy pedelec módon tartom a 25km/h-t, vagy gázkarral? Baromság az egész!
júl. 19. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően igazad van, csak hát én erről mit tehetek?
júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kösd ki a gázkart és akkor mehetsz rásegítá

éssel és semmi probléma nem lesz.

Meg aztán az a 250 wattos motor nagyon gyenge hogy csak azzal menj.

júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már nem sikerült előre tájékozódni miért nem küldted vissza egyből?
júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!