Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van e valahol a KRESZ-ben...

Van e valahol a KRESZ-ben olyan kitétel, vagy konkrét szabály, amely szerint elektromos autó töltőhelyen kizárólag elektromos autó állhat? (akár tölt, akár nem). Illetve jár e szankció, ha nem elektromos autó áll ott?

Figyelt kérdés
júl. 5. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nincs, ezért tesznek ezekre a helyekre egy várakozni tilos táblát, kivéve elektromos autó töltése idejére, kiegészítő táblával.
júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos autó konkrétan nem szerepel a KRESZ-ben, de ez a vonatkozó szabály:

"b) „Várakozni tilos” (61. ábra); a tábla azt jelzi, hogy várakozni tilos; a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő táblán levő felirat jelezheti, hogy a várakozási tilalom a járművek meghatározott körére nem terjed ki;"

Ez a parkolásra (várakozásra) vonatkozik. Megállás nincs tiltva más járművel sem, pl. míg felveszel vagy kiteszel vkit.

júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Van.
júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Mondjuk nem KRESZ szabály, de a parasztságnak (nem a született...) elég nagy visszatartó erőnek kellene, hogy legyen. Az elektromos autó sem fog odaállni a kútfejre eléd, hogy ne tudj tankolni... Főleg nem azért, mert "máshol nem volt hely". És én értem azt is, hogy amikor te odaálltál, akkor még volt 3 másik hely mellette.
júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Nincs. Ez nagyon furcsa mondjuk Érden, ahol a Stop Shop bevásárlóközpont parkolójában 12 darab hely van nekik fenntartva, miközben talán az egész településen nincs annyi tölthető kocsi. A normál autóknak meg nincs elég helye, sokszor hosszú percekig várni kell, mire elmegy valaki.
júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 láttam már rá példát hogy beállt a kútfejhez, majd bement vásárolgatni a shopba...
júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"#4 láttam már rá példát hogy beállt a kútfejhez, majd bement vásárolgatni a shopba..."


Fogadunk, hogy kevesebbet, mint amennyi nem tölthető autó elektromos töltő helyet foglal el? Nyilván ő volt az a kivétel, amelyik erősíti a szabályt :)

júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Van e valahol a KRESZ-ben olyan kitétel, vagy konkrét szabály, amely szerint elektromos autó töltőhelyen kizárólag elektromos autó állhat?"


Nincsen szükség kitételre, hiszen a KRESZ ezt tökéletesen kezeli a meglévő szabályozással.

júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 Tegyük hozzá, ezt bármelyik másik autós is megteszi. Nyilván valahol ott rossz a példa, hogy más dolog 2 percre oda állni meg más leparkolni a kocsit a töltőállomás kelős közepén.
júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 nem tudom, én csak a családi parkolóba szoktam beállni, dehát azt nem ismeri a kresz.
júl. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!