Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tengerjáró teher hajón/tanker...

Tengerjáró teher hajón/tanker hajón, mennyire megterhelő legénységi tagnak lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én nekem eszembe sincs menni, de olyan tök jónak képzelem el az ilyen hajón a szolgálatot, nyugodt időben szép táj, ringatózik a hajó stb. Szóval ez mennyire "álom meló"? Nyilván gondolom amikor több méteres hullámok hajigálják a hajót, az már nem annyira "romantikus", mennyire megterhelő egy embernek a szolgálat egy úton? Aki ilyesmit dolgozik az évekig, sok évig csinálja, vagy csak 1-1 útra köt szerződést és ennyi? (itt nem a kapitányra stb gondolok, hanem a melósokra, akik kinn járkálnak a hajón a lakótéren kivül, [arra az épitményre gondolok ahol a hid van meg minden más amibe kb élnek] ) köszi, csak érdekesség képpen érdekel sose tudtam elképzelni milyen ez.
jún. 28. 18:46
 1/2 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:

Ha szereted az ázsiai konyhát akkor jó móka lehet. Kemény élet, ezért fehér emberek nem is nagyon szolgálnak hajókon - esetleg elvétve találkozni pár lengyellel, orosszal, ukránnal, albánnal, göröggel vagy balti államokból származó vén tengerésszel, de a munkatársaid nagy része filippínó, indonéz, kínai, vietnámi meg indiai lesz. Szóval ha csak a multikulti hiányzik akkor a tengerész élet semmi olyat nem kínál, amit egy átlag magyar akkugyárban ne tapasztalhatnál meg.

Mivel fent nevezett ázsiai országok százezer számra fossák magukból a képzett tengerészeket, magyarként nem hiszem, hogy komolyan vennék a hajótársaságok a jelentkezésed, hiszen ők sem közép-európai jelentkezőkkel számolnak. A szakmában dolgozók többsége nyilván tisztességes melós, de nem árt tisztában lenni vele, hogy a teherhajózásban elég komoly összefonódások vannak az alvilággal, ember- és kábítószer csempészettel, kalózkodással is, szóval egy kicsit több csapatmunkát és egymásba vetett bizalmat igényel, mint egy átlag kamionos fuvarozó aki magányos farkasként rója a világ logisztikai parkjait.

Ma már elég sok tengerész vlogger van YouTubeon aki bemutatja a hétköznapjait, én Chief MAKOi-t ajánlom: https://www.youtube.com/@ChiefMAKOi/videos

jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ irtam, én ebben nem gondolkodom, hogy ezt csináljam, csak érdekelt, mennyire lehet megterhelő, veszélyes stb.
jún. 29. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!