Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos az anyáméktól hogy...

Jogos az anyáméktól hogy friss jogosítvánnyal nem engednek még egyedül vezetni (falusi vidéken)?

Figyelt kérdés
Amikor nagyvárosban a csúcsforgalomban tanultam vezetni, vizsga is nagyvárosban volt, ahhoz képest itt jóval egyszerűbb a vezetés. Most kaptam jogosítványt. Jogos tőlük mégis hogy először gyakorolni akarnak velem együtt?
2023. okt. 27. 05:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az átlag magyar évi 16000 km-et vezet, az átlag céges autók meg ~35-40000 km-et futnak (hahu 4-5 éves kategória). A céges autóknál esősorban a személyautókra gondolok (clio, megane, golf, passat, focus stb).

Tehát az átlag magyar ~ 6 év alatt megteszi ezt, a céges sofőrök pedig 1-3 év alatt.

Rengeteg a városokba, vagy akár külterületen a vezetni nem tudó egyén. lehet nő, férfi, nyugdíjas, friss jogsis.

Meg az olyanok is aki félnek pl: szemből jön valami lelassít, rosszabb esetbe nagyon lelassít, rángatni kezdi a kormányt az út szélére. Tökéletes körülmények között 90 helyett 50-70-el mennek és rá vannak feszülve a kormányra.

Aztán fokozzák a helyzetet az esernyő autósok... jelenlegi esős időbe legalábbis. A másik ilyen nagy csoport a vége télnek kisütött a nap és előveszik a kocsikat.

Ez a városi forgalomba még jobban kiéleződik. pl. nem tudja eldönteni ki kanyarodjon ,ne kanyarodjon még ki. A legjobb mikor egyenrangú útkereszteződésbe van 3 kocsi mindegyik más felé menne , de egyiknek sincs fogalma arról kinek van elsőbbsége, és lefagynak hosszú másodpercekre.

Rengeteg ilyen van, és aki ezeket nem veszi észre az biztosan nem tartozik bele a rutinos vezetők körébe, hiába van 20 éve jogsija.

A rutin megszerzéséhez vezetni kell rendszeresen. Állítom ezt én 15 évnyi tapasztalattal, átlag évi 30000 kmel, de volt 2 olyan év amikor évi 60000-et vezettem. ~570000 km-el a hátam mögött baleset mentesen!

Általánosságban írtam az előző 5# hozzá szólásomat is.

Az a baj sokan amit megkapják a jogsít, halálos magabiztossággal állítják tudnak vezetni...

Beszélgessetek utcai motorosokkal, és kérdezzétek meg őket szerintük mennyire tudnak motorozni és van e még hova fejlődniük. Hány km után érezték azt, hogy magabiztosan motoroznak és mikor vált rutinná egy vészhelyzet elkerülése. Itt a hülye gyerek szervdonort hagyjátok ki. A fő nézőponti különbség az, hogy míg TK-ra töröd a kocsit kiszállsz élve, a motorost ilyenkor többnyire zsákba viszik el.

Van A kat jogsim, de nem jött be, maradtam a crossnál. 5 év rendszeres csapatás után még mindig azt mondom nem nőtem a ki a 125 2t-t a 41 le-jével. A társaim akik 2-3 év után 250 2t-re (~60le) váltottak vissza cserélték 125-re! Mert féltek tőle, nem tudták kihasználni az erejét, és belátták, hogy még a 125 is sok volt nekik sokszor.

2023. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Alex Fly ***** válasza:
A kérdés, hogy egyáltalán nagykorú vagy? Mert ha nem, akkor teljesen jogos, mivel m~g felelősek érted. Ha nagykorú vagy, akkor viszont nem igazán szólhatnak bele: a saját kocsidat akkor vezeted, amikor akarod...
2023. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!