Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos az anyáméktól hogy...

Jogos az anyáméktól hogy friss jogosítvánnyal nem engednek még egyedül vezetni (falusi vidéken)?

Figyelt kérdés
Amikor nagyvárosban a csúcsforgalomban tanultam vezetni, vizsga is nagyvárosban volt, ahhoz képest itt jóval egyszerűbb a vezetés. Most kaptam jogosítványt. Jogos tőlük mégis hogy először gyakorolni akarnak velem együtt?
2023. okt. 27. 05:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Meg kell szokni a családi autót is, vagy van saját?

Másrészt sztem látni akarják, hogyan vezetsz. Biztos engedni fognak később egyedül vezetni.

2023. okt. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha övék az autó, akkor igen, elvégre az övék, ők döntenek felőle.


De 18 éves vagy (minimum), azt csinálsz amit akarsz, ha van egy sajátod.

2023. okt. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

HA veszel egy autót azt akkor vezeted amikor te akarod.

Tanuld meg hogy autót nem adunk kölcsön.

2023. okt. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha ők a tulajdonosok, akkor jogos.

Az autó tulajdonosa szabja meg, hogy ki és milyen feltételekkel vezetheti.

2023. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Magamból és ismerősökből kiindulva, a friss jogsis nem tud vezetni. Tudja hogyan kell, de bizonytalan önmagával és az autóval, sokszor még félnek is. Ezen mindenki keresztül megy, nincs rajta mit szépíteni.

20-30000 km körül már mondhatod, kezdesz megtanulni vetetni, 100000+ nál már rutin szerűen kerülöd el a közlekedési vészhelyzeteket. Ez lehet előbb meg később is. Na mikor ez megvan, akkor már tudsz vezetni! Ne feledjétek nem sok huszon éves világbajnok autó versenyző van!


Ha ezt végig gondolod, akkor érthető, hogy a szülők miért nem akarják oda adni neked a kocsit. Majd amint ők is látják, hogy jól kezeled az autót oda fogják adni neked.

2023. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

"20-30000 km körül már mondhatod, kezdesz megtanulni vetetni, 100000+ nál már rutin szerűen kerülöd el a közlekedési vészhelyzeteket."


Nettó baromság. Sokan vannak, akik nagyvárosi környezetben vezetnek, a 100.000km-t 10 év alatt nem teszik meg. Akkor ők 10 éves rutinnal nem tudnak vezetni?

2023. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Én 1996 óta vezetek, de ha beültetnek egy 150 lovas valami mögé, fix, hogy berepülök a susnyásba.

Én azt mondom neked kérdező, sose vegyél erős autót, ha sokáig élni akarsz.

2023. okt. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogos a szüleidtől! Ismerek én is olyant akinek nem adták oda a családi autót, és csak akkor vezethette ha ült mellette valaki, de a srác olyan menőzős típus is volt, villogott volna a nők előtt, hogy nyomja neki. Gondolom szüleid is ettől tartanak, hogy nekiállsz villogni, aztán felcsavarodsz egy fára.
2023. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem, csak akkor vezethettem a családi autót amikor apám ment valahova és akkor ő ült mellettem. Később már azt is megengedte, hogy anyámat furikázzam úgy hogy apám nem ül mellettem. Aztán később már ha öcsémet kellett hazahozni az állomásról mehettem egyedül is. Az is előfordult, hogy apámnak nem volt kedve melóból hazafele megállni tankolni, így amikor hazaért néha odaadta a kulcsot adott némi pénzt és megkért, menjek vissza és tankoljak a kocsiba.
2023. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Az autó általában egy család életében a legnagyobb nem ingatlan típusú érték.

Ha szegény család akkor azért féltik, ha gazdag akkor meg azért mert nem egy kocka suzuki lesz a családi kocsi.


Ha a biztosításnál kérték a kori kedvezményt akkor általad vezetve kvázi nincs is kötelező az autón

2023. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!