Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vannak annyira rászállva...

Miért vannak annyira rászállva az elektromos rolleresekre?

Figyelt kérdés
Jó magam is elektromos rollerrel közlekedek sokszor. Engem ugyan nem ért atrocitás sosem, valószínűleg alkatból fakadóan, de hallani helyzetekről, ahol belekötöttek rolleresbe. Hallottam, hogy járdán 60al ment. Ezzel nem értek egyet a rolleressel, de nem mindenki egyforma. Ahogy autós, motoros, biciklis közt, itt is van hülye. Tény, hogy maga az eroller, mint jármű nincs szabályozva, épp ezért teszek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljek mindenféle balesetet. Ha gyalogos jön lassítok, vagy meg is állok és leszállok. Ha babakocsival közlekednek kérdés nélkül leszállva megyek el mellettük nehogy kárt tegyek bármiben, mégis csak azt a pocskondiázást hallani, hogy erre némelyek jogosítványt akarnak tetetni. De akkor kérdem én, hogy bicóra miért nem? Az én rollerem például legfeljebb 30cal tud menni, vannak bicósok, akik ezt a sebességet kétszer is átlépik. Ti mit gondoltok?
2022. máj. 21. 06:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően ott kezdődik a gond, hogy a rollerre gyakorlatilag SEMMILYEN betartható szabályozás nincs.


A kerékpárosok dolga sem egyszerű, mert autósok között túl gyenge gyalogosok között túl erős. De vannak betartható, ellenőrizhető szabályok.


Rollernél meg semmi, az első vadbarom felkapaszkodik rá és tolja neki árkon, bokron át.


Nem azt mondom, látok itt is gondolkodó embereket. Láttam már világítással, sisakkal rollerest, nem is nem nagyon gyorsan, ész nélkül.


De amikor alapból azt látom, hogy 2-3-an felkapaszkodva száguldanak össze vissza az para.

2022. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy belvárosban amikor dolgoztam akkor baromi veszélyes volt közlekedni. Akár autóval, akár biciklivel, akár gyalog.


Voltak ezek az elektromos chopper Rollerek, Segway-ek meg minden szar. Egyszer láttam fiatal lányt beesni a busz alá, maga alá gyűrte a busz éppen nem ment rá a kerék így nem lett baja. Segway-el ment árkon bokron át és nekiment a padkának...


De mostanában a rolleresekkel is ezt látom, hogy a többség azzal szórakozik, hogy mennyire "megy" meg mennyire gyorsul.


Aztán a Segway meg Chopper ki is lett tiltva, így előtérbe került a roller.

2022. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

"Példa a mostani halott rolleres, aki belement a buszba."


Azért itt tegyük hozzá, hogy itt alapvetően a busz kanyarodott rá (ráadásul a belső sávból), nem adva meg neki az elsőbbséget. Nem ok nélkül ítélték el a busz vezetőjét.

2022. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sisakot is használok, azt azért megjegyezném. Bármikor bármi történhet ezért nekem az nélkülözhetetlen. Fülvédős sisakom van, hidegebb időkre is. Zenét kizárt dolog, hogy hallgassak közben, másképp nem hallom a forgalmat. Szóval nálam ez kell. Egyébként én is fogok venni a későbbiek során olyan rollert, ami tud menni 60al, de azt városon kívüli kerékpárúton hajtanám max annyival. Városban nem és esélytelen is.
2022. máj. 21. 15:55
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rolleresek betartják majd a szabályokat, akkor miért gond a szigorúbb szabályozás? Az csak a szabálysértőket érinti hátrányosan.
2022. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Egy szó mint száz, szerintem a rolleresek túl vannak lihegve. Ez megint azért van, hogy valakik közutált szerepet töltsenek be, holott egy autós, bringás ugyanúgy lehet és lesz is szabálytalan.
2022. máj. 21. 18:24
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, a bringásokat szenvedélyesen gyűlöli mindenki. A rollereseknek még sokat kell fejlődni, amíg elérik azt a szintű közutálatot.
2022. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk alapból ott kellene kezdeni, hogy roller MAXIMUM 10 km/h sebesség.


Nem 30 meg 60... HATVAN...


Átlag biciklivel nem lehet kitekerni 30-as tempót, átlag alkatú embernek 15-20 megy.


60 meg autóval érezhető sebesség városon, szűk, szar utakon belül. És olyan kátyúk vannak, hogy kocsiban kikapja a kezemből a kormányt. Ennyivel neki megy valakinek vagy csak elperecel akkor ott vége.

2022. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
86%

Rollerrel a max biztonságos sebesség a 15 km/h lenne.

Instabil jószág, nagyot fékezni sem lehet vele, mert garantáltan megborulsz.

Ezek a 30 meg 60 km/h szarok közveszélyesek, és ugyanúgy jogosítvány és kötelező kéne rájuk, mint a robogókra.

Tudom, hogy a biciklisek háza táján is nagy a baj, sajnis nap mint nap tapasztalom, de pesten közlekedve a legtöbb balesetveszélyes helyzetet az e-rolleresek okozzák körülöttem.

2022. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
78%

"ami tud menni 60al, de azt városon kívüli kerékpárúton hajtanám max annyival. "


Namost akkor megkérdezlek téged, hogy ha a bringásoknak max 30km/h a megengedett kerékpárúton, akkor te miért szeretnél ott 60-nal száguldozni?

2022. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!