Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vannak annyira rászállva...

Miért vannak annyira rászállva az elektromos rolleresekre?

Figyelt kérdés
Jó magam is elektromos rollerrel közlekedek sokszor. Engem ugyan nem ért atrocitás sosem, valószínűleg alkatból fakadóan, de hallani helyzetekről, ahol belekötöttek rolleresbe. Hallottam, hogy járdán 60al ment. Ezzel nem értek egyet a rolleressel, de nem mindenki egyforma. Ahogy autós, motoros, biciklis közt, itt is van hülye. Tény, hogy maga az eroller, mint jármű nincs szabályozva, épp ezért teszek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljek mindenféle balesetet. Ha gyalogos jön lassítok, vagy meg is állok és leszállok. Ha babakocsival közlekednek kérdés nélkül leszállva megyek el mellettük nehogy kárt tegyek bármiben, mégis csak azt a pocskondiázást hallani, hogy erre némelyek jogosítványt akarnak tetetni. De akkor kérdem én, hogy bicóra miért nem? Az én rollerem például legfeljebb 30cal tud menni, vannak bicósok, akik ezt a sebességet kétszer is átlépik. Ti mit gondoltok?
2022. máj. 21. 06:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert az átlag nem te vagy. Ennyi. Nem normális a 90%-uk. Keresztül-kasul mennek, mert sima gyalogosnak gondolják magukat, hogy nekik elsőbbségük van. Zebránál meg sem állnak, nem figyelik a többi közlekedésben résztvevőt. Példa a mostani halott rolleres, aki belement a buszba. Gyorsabbak, mint a gyalogosok, a semmiből teremnek ott.

Ha te normálisan használod, akkor nem lesz gond neked, ha jogsi kell rá.

2022. máj. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem, akiről beszélsz az egy egy éves sztori nem? A 20 éves srác, a kerékpár sávon. Bár lehet nem. Hát én gyalogátkelőt lassan közelítek meg, nyilván, ha nem jön senki, átmegyek, ha meg jön és szükséges leszállok. Én igazából azért nem használom ennyire durván a rollert, mert nem akarom, hogy baja essen. Nyilván vannak drágábbak, az enyém 220 ezres, de fáj most a fogam egy 520 ezresre. Viszont addig ez a fajta kiváló lesz. Pont azért is vigyázok rá, hogyha majd valaki megveszi, akkor ne egy leharcolt valamit vigyen el.
2022. máj. 21. 07:12
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak bringás rendszámot bevezetni, mert az óhatatlanul magával vonná a bringás kötelezőt is, amivel elvennék a kedvét az embereknek. A városokban pont a kevesebb autó és a zöld(ebb) alternatíva lenne a lényeg, de a szigorítás az ellenkezőjét érné el.
2022. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A szabályozàs hiánya szerintem rendkívül frusztráló és emiatt a Fidesz kormànyra haragszom, nem a rolleresekre. Azért is jöhet rolleres bàrhonnan bármikor, mert hiába volt a hatóságoknak màr lassan 10 évük rá, egy görbe fűszálat nem tettek keresztbe azért, hogy a rollereseknek elmagyarázzák, mit miért szabad és főleg nem szabad csinálniuk.

Gyakorlatilag egy egész generáció Youtuberól tanulja meg, hol van mondjuk a busznak holttere, ha a kiragadott példánál maradunk. Ezt így nem lehet...

2022. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De ha a bringára nem raknak és sok lenne az az évi 5000 biztosítás, mint egy segédmotor esetén, akkor nekem, mint rolleresnek miért kellene rendszám és miért kell fizessek, amikor a rollerem teljesítménye lényegesen elmarad egy kerékpároshoz képest. A másik kérdésem, hogyha a gyalogosokat zavarja a roller helyenként, akkor miért nincs még mindenhol kerékpárút, amit rolleres, biciklis egyaránt használhat? Szerintem nem a rolleresben kell látni a hibát. Hiszen vannak, akik betartják a szabályokat és vannak, akik nem. Ott a kerékpáros, engem irritál, ha nem száll le gyalogátkelőnél. Sőt ilyen esetben át sem engedem. Múltkor amikor már akart kiugrani, hogy átteker ledudáltam és egyből vette a lapot. Ha nem jön senki felőlem azt tesz, amit akar. Ugyanígy vagyok én is a rollerrel, de ha jön valaki akkor szálljon le és menjen át. Rolleresnél, bringásnál egyaránt betiltanám menetközben a zenehallgatást. Elvonja a figyelmet és nem az útra koncentrálsz, ez ugyanolyan dolog, mint a vezetés közben telefonálás. Igenis ki kell tudni ezt bírni.
2022. máj. 21. 07:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A roller gépi hajtású, az a különbség.
2022. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak a mai, amig boltba voltam: rolleres megy a járdán, elesett rolleres lába megsérült a roller neki vágodoott egy gyalogosnak, aki megsérült.


Piacnál 2x2 sávos út, fül bedugva, korulnezes nelkul szeli át a 4 savot.


Nekem kb ennyi a bajom, ha baj van, akkor.meg haritják a felelőséget, Te meg szar ban maradsz...

2022. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

7-es, de ugyanilyen példákat hozhatunk autósokról is. Nem a közlekedési eszközzel van a baj, hanem az emberrel, aki vezeti.


Amúgy megfigyelted ma már, mennyien haladtak a környezetedben szabályosan? Na, ugye , hogy nem?

2022. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Az elektromos roller sokkal nagyobb gyorsulásra képes, mint a bicikli, hosszútávon is jobban tudja magasan tartani a sebességét, és jelenleg semmilyen KRESZ szabály nem vonatkozik a rolleresekre, míg a biciklisekre igen.

Én sokat bringázok, átlagos tempóval szoktam közlekedeni, de a rolleresek mindig lehagynak. Lehet, hogy a te rollered max 30-cal tud menni, de

1. sok másik rollerben van "hegymenet" vagy "sportmenet", ami megengedi, hogy túllépd a 30-at

2. a biciklis maximum rövid távon fog 30-cal tépni, a rolleres a fél várost át tudja szelni ekkora tempóval

3. és ami a legfontosabb, a biciklisekre vonatkoznak szabályok, míg a rolleres gyalogosnak számít.

2022. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj hogy semmi nincs meg rajta ami biztonságossá tenné.

Egy biciklin legalább 2 fék van és nagy kereke , ami nem dobja meg annyira mint azt a kis szar gurigát.

EGy életveszély az a szerkezet.

Oda való lenne ez egy játszótérre és a kis gyerekek játszanak csak vele.

2022. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!