Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A repülök és hajók miért...

A repülök és hajók miért bizonyos üzemóra után mennek szervízbe. Amikor az autók,buszok stb. Megtett km után. Náluk miért nem jó/alkalmazzák az üzemórát?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Levegőben töltött órák száma, bizonyos hónapok után, illetve a megtett utak száma alapján is szervizelik a repülőket.

Végeredményben a lényeg, hogy használatot mérik több szempontból és erre alapozzák a szervizt.

2020. jún. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat alapján jött ki ez gondolom, hogy a közúti járműveket a km koptatja jobban, nem az úton eltöltött idő. Mondok egy példát, ha egy autóval végigveretsz 200al egy autópályán, 3 óra alatt, az csak 3 üzemóra, de rendkivüli igénybevétel az autónak, és 600 km belement (elméletileg). Az alkatrészek ennek megfelelően kopnak, leszámítva a belteret, az az üzemórától kopik. Ugyanígy van ez teherautóknál, buszoknál is.

Repülőknél nem tudom pontosan miert üzemóra alapján számolnak el, biztos megvan az oka.

2020. jún. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ez autós kategória.
2020. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az üzemóra számláló úgy van kialakítva, hogy a motor ajánlott üzemeltetési fordulatán használva 60 percenként 1 üzemórát mér. Ha ennél alacsonyabb fordulaton meg a motor, akkor az üzemóra is kevesebb lesz a valós időhöz képest.


Ezzel a teljesítmény arányában lehet mérni a használatot. Mivel ezek jellemzően nagy biztonságú rendszerek, így kötelező karbantartás van előírva használat arányosan.


Az autók, buszok nem igényelnek ilyen fokú felügyeletet.

2020. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Mert régebben, de még a kétezres években sem tudták volna pontosan meghatározni, hogy a levegőben vagy a vízen mennyi km-t tesz meg a repülő vagy a hajó. Mert az autónál a kerék fordulataiból számolja, de a levegőben és vízen nincs mihez viszonyítani, kivéve a GPS-t ami ugye régebben nem volt.

Másrészt, autóknál is valamelyik alkatrésznél időben kell nézni a szervizintervallumot, és például olajcserénél is meg van adva, hogy kilóméter vagy év. Tehát ott is meg van adva az idő, csak a legtöbb embernél előbb teljesül a kilóméter, mint az idő. Másrészt, repülőknél nagyobb biztonság kell mint autónál, sőt azért hajónál is. Például autónál ha nincs olajcsere, besül a motor. De te kiszállsz, el tudsz sétálni. Ha a repülőgép hajtóművénél történik valami a levegőben, ha egyszerre minddel akkor nagy valószínűséggel élve nem érsz földet. Hajónál pedig oké, nem süllyedsz el ha leáll a motor, de úszni senki sem szeretne akár több száz kilómétereket a partig.

De az is jó kérdés, hogy autóknál miért terjedt el ennyire a kilóméteres intervallum, mert még a legtöbb futómű-alkatrésznél sem releváns, hogy mennyi kilóméter után kellene őket cserélni.

2020. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!