Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek vezetni?

Figyelt kérdés

Imádtam az órákat, imádtam vezetni, mert nagyon jó oktatóm volt és teljesen éreztem a kocsiját.

Elsőre meg is lett a forgalmi, de azóta rendesen gyomorgörcsöm van, ha vezetnem kell és a gondolata miatt is szorongok.

Egyáltalán nem érzem az autónkat, lefulladozok vele rendszeresen, nagyon más kezelni, nem is szeretem sajnos.

Használtan vettük eleve, szóval kicsit gyötört a pár év alatt.

A paraméterei is mások, hosszabb kocsiról beszélünk.

Egyszerűen utálom sajnos vezetni.

Voltak rossz élményeim is, hogy egy lejtősebb útra nem tudtam felmenni, mert lekellett fékeznem egy út közepén botorkáló bácsi miatt és lefulladtam folyamatosan és átkellett másnak venni és sajnos ha hátragurulok akkor a főútra ment volna, de gyors belett húzva a kézifék:( Az oktató kocsijával semmi baj se volt, ha lejtett az út kicsit akkor is elindultam simán csak a kuplung megtartásával és semmit nem gurultam vissza:(

esetleg rosszba váltottam és nagyon megijedtem a kocsi húzása miatt

Szerencsére nem szólnak bele a vezetésembe, csak néha, ha kikanyarodnék és hogy mehetnék, de nem érzem még és nem merek kivágni bárki elé.Ez néha zavaró és vesz is az élményből, de sajnos egyáltalán nem merek egyedül vezetni még.

18 leszek lassan és lány.

Nem tudom, hogy győzzem le ezt a félelmem, pedig minden álmom volt a jogosítványt megszerezni és az oktatóm szerint van érzékem és azt gondolja átlag felett vagyok kicsivel, de egyszerűen rosszul leszek, ha vezetnem kell:(

Volt bárki is így?Sikerült legyőzni és megszerette a vezetést?



2019. jún. 28. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Egyszerű, rázósabb helyzetekben csukd be a szemed!
2019. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Vegyél magadnak egy automata váltós kisautót. pl. smart.
2019. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 $$$$$ ***** válasza:
28%

Hát én sose féltem. Bár én kocsizok meg motorzom is. Meg en alapbol nem felek semmitöl XD. De amugy szerintem kérj meg egy türelmes barátod aki jol vezet vagy akar szüleidet ha türelmesek hogy segitsenek. Én pl. biztos segitenek ha megkerne rá egy ismerősöm . És ha normalis embert kersz meg tuti tudsz kapni hasznos tanácsokat. Nekem valahogy ment alapbol😅. Bar en mar az első forhalmi órámra is ugy mentem hogy tudtam vezetni. Nem is mentünk rutin pályára.Szerinten kb. 12 evesen vezettem először XD. Mindig magabiztos voltam. De hidd el tuti tud segiteni valaki.

18/F

2019. jún. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 $$$$$ ***** válasza:
29%
Az első 2 aztan hasznos tanacsot adott. Gratula hozza. Főleg az első😂😂. Azert ennyire nem kell tamogatni valkit XD .... Am nem nehez. Csak ahogy irtam is gyakorolj valakivel.
2019. jún. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
Meg kell szoknod a kocsitokat,én se tudom rendesen kezelni az új kocsinkat mert zsír új a kuplung én pedig az agyon használhoz vagyok szokva. Éld át azt a jó kis autós flash érzést és meg van oldva a probléma.
2019. jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Igazából két választásod van:

- Megszokod a mostani autót és akkor ha már egyre több a sikerélmény és kevés a kudarcélmény, akkor meg fogod szeretni a vezetést. Ehhez célszerű kimenni valami kihalt helyre gyakorolni.

- Veszel egy új autót, lehetőleg olyat, amiben vannak vezetést segítő rendszerek (automata váltó, visszagurulás-gátló, tolatókamera, stb.) Így hirtelen minden nagyon könnyű lesz és többé nem kell rettegned az olyan dolgoktól, mint például a lefulladás, visszagurulás, tolatás, így megszereted a vezetést.

2019. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Elég rossznak tűnik a helyzet. Talán jobb lenne hanyagolni a vezetést, legalábbis ezzel az autóval, mert közveszélyes vagy.
2019. jún. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
A szöveg első felében amit írtál 100%-ban igaz rám is. Pontosabban igaz volt, mert én 3 éve vizsgáztam és nagyjából 2 évig voltam olyan helyzetben mint te. Én egy megoldást találtam: saját autót vettem. Olyat, ami nekem tetszik, amit jó érzés vezetni. Minden problémám megszűnt ekkor. Ezelőtt csak akkor vezettem autót, ha nagyon muszáj volt, így próbáltam minimalizálni a rossz érzések gyakoriságát. Az is megoldás lehet elméletben, ha sokat vezeted az adott autót és megszokod azt. Attól "jó" még nem lesz, de legalább ismerni fogod és nem leszel benne bizonytalan. Nálam ez annyiban volt bonyolultabb, hogy 1 autó volt a családban, ami közvetlen köthető volt a családi anyagi bevétel kb. 90%-hoz. Magyarán ha összetörtem volna, ott döglöttünk volna éhen, mert 1 Fillérünk sem volt félrerakva, mert nem volt miből, így a javítás sem lett volna lehetséges. Szóval ha nem muszáj vezetned akkor én nem is ajánlanám hogy erőltesd a dolgot (kivéve néha-néha, mondjuk évente 2x, mert kell egy minimális gyakorlat hogy ne felejtsen el az ember vezetni), saját autódnak meg majd olyat válassz ami megfelelő a számodra.
2019. jún. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Te nem a vezetéstől félsz, hanem az autótoktól. Ha ennyire nem tudod kezelni, akkor előbb üres parkolókban kéne gyakorolnod vele. Az első legfontosabb dolog, hogy ne fulladj le - akár lassan, akár gyorsan, akár kapkodva indulsz el. Aztán keresel egy szimpatikus helyet, ahol az emelkedőn elindulást is begyakorolhatod. Ha ezek mennek, utána rögtön magabiztosabb leszel.

Egyébként "szívem csücske" a 20+%-os emelkedőn a jobbkezes utca, illetve az emelkedőn való párhuzamos parkolás. Ha napi szinten nem is, de ez utóbbit aránylag rendszeresen kell csinálnom. Sosem rajongtam a hegynek fel irányért, de minden megszokható.

2019. jún. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, külön köszönet az elsőnek, mert megmosolyogtatott:)

Közveszélyesnek nem érzem magam, az első 1-2 alkalom volt, hogy melléváltottam és a közelben, ismerős terepen vezetek egyenlőre így kerülöm az emelkedőket:) szerencsére az Alföldön vagyunk.

Kicsit megnyugtat a tudat, hogy más is volt így, lehet ha egyszer egy saját kocsit veszek akkor más lesz:) visszasírom az oktató autóját:(

Utolsó: jézus, remélem ilyenbe majd csak rutinos vezetőkét futok bele, aki jobban ismeri a kocsiját, mint saját magát:)

2019. jún. 29. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!