Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek vezetni?

Figyelt kérdés

Imádtam az órákat, imádtam vezetni, mert nagyon jó oktatóm volt és teljesen éreztem a kocsiját.

Elsőre meg is lett a forgalmi, de azóta rendesen gyomorgörcsöm van, ha vezetnem kell és a gondolata miatt is szorongok.

Egyáltalán nem érzem az autónkat, lefulladozok vele rendszeresen, nagyon más kezelni, nem is szeretem sajnos.

Használtan vettük eleve, szóval kicsit gyötört a pár év alatt.

A paraméterei is mások, hosszabb kocsiról beszélünk.

Egyszerűen utálom sajnos vezetni.

Voltak rossz élményeim is, hogy egy lejtősebb útra nem tudtam felmenni, mert lekellett fékeznem egy út közepén botorkáló bácsi miatt és lefulladtam folyamatosan és átkellett másnak venni és sajnos ha hátragurulok akkor a főútra ment volna, de gyors belett húzva a kézifék:( Az oktató kocsijával semmi baj se volt, ha lejtett az út kicsit akkor is elindultam simán csak a kuplung megtartásával és semmit nem gurultam vissza:(

esetleg rosszba váltottam és nagyon megijedtem a kocsi húzása miatt

Szerencsére nem szólnak bele a vezetésembe, csak néha, ha kikanyarodnék és hogy mehetnék, de nem érzem még és nem merek kivágni bárki elé.Ez néha zavaró és vesz is az élményből, de sajnos egyáltalán nem merek egyedül vezetni még.

18 leszek lassan és lány.

Nem tudom, hogy győzzem le ezt a félelmem, pedig minden álmom volt a jogosítványt megszerezni és az oktatóm szerint van érzékem és azt gondolja átlag felett vagyok kicsivel, de egyszerűen rosszul leszek, ha vezetnem kell:(

Volt bárki is így?Sikerült legyőzni és megszerette a vezetést?



2019. jún. 28. 23:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Eleinte szinte mindenki parázik.
2019. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem szabad aggódni. Nem nehéz hidd el. Csak gyakorolni kell. Tudod én úgy fogom fel oh nem baj ha varatlan helyzet jön majd megoldom. Az elindulas: menj ki valakivel egy utszakaszra. Ahol a kutya se jar. Ott elindul kettes megall. Elindul kettes megall. Plussz minden autonak mashogy fok a kuplung. Az enyembe szinte lent,parom autojaba fent. De ha egymas utan elindulsz 30szor megjegyzet hol fog nem fogsz lefulladni. Az emelkedon a kezifekes elindulast magamtol tanultam meg. Nem kell bogetni a motort csak finoman es erezni fogod amikor indulna az auto akkor kiengeded a kezit nagyibb gaz es elindultal. Ne hallgass a sok okosra itt. Tobben fognak bantani mint segiteni.
2019. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam helyzetjelentek, hogy ne gondolja senki, hogy veszélyes kislány mászkál az utakon:D

Végül augusztus óta rendszeresebben vezetek, mert addig mentem kis szakaszokat azért is, hogy elkezdtem érezni mindenhogy mindkét kocsinkat, szóval most már bátran megyek, megtudom tartani kuplunggal emelkedőn, nem fulladok és nem rángatom őket:) Persze szülőkkel megyek mindenhova, de imádom!

Tényleg csak gyakorlás kérdése minden:)

2019. okt. 17. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!