Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen saját autóval...

17 évesen saját autóval rendelkezőkhöz szólnék?

Figyelt kérdés

Szóval, a kérdésem azoknak szól akik jogsi mellé egyből saját autót is kaptak/vettek. Milyen autótok volt. Saját pénzből volt, vagy szülői támgogatású? Megérte? Mire használtátok? Sikerült kihasználni, vagy inkább csak “porosodott” a garázsban.


17 éves vagyok, nemrég lett meg a jogsim, és azon gondolkodom, hogy megérné-e saját autót vennem. Iskolába gyalog járok, 10 percret sétálok minden reggel. Ezzel sosem volt bajom, meg volt a reggeli mozgás, és felfrissülten, felpörögve érek be.

Max arra kellene, ha el szeretnék menni valamerre a városban (edzés; eddig busszal jártam, de elég macerás volt), haverokhoz átmenni, ha kell valami a városból, akkor gyorsan el tudjak érte ugrani, ilyesmik. Meg őszintén szólva engem büszkeséggel töltene el, ha elmondhatnám, hogy van saját autóm. Nem arra venném, hogy a haverokat furikázzam, és valami hülyeséget csinálnánk, se nem azért, hogy menőzzek vele, hogy “nekem van kocsim, te meg buszozol”, inkább arra amit fentebb írtam le. Kb 1,5-2 millió forintom lenne rá. Ez összespórolt pénz amit a nagyszüleimtől kaptam, meg diákmunkából.

Szerintetek megérné autót vennem, vagy várjak még vele, amikor majd hasznosabb lesz (egyetem alatt), vagy miért ne most.

17/f Sopronban lakom.


(Gyakran érzem úgy, hogy milyen jó lenne, ha lenne autóm, így rengeteg buszozást, gyaloglást, várakozást megspórolhatnék, de nem tudom, hogy mennyire érné meg.)


Szüleim azt mondták, hogy te tudod, a te pénzed, ha nagyon akarsz vegyél, de a saját pénzedből. Azt mondták, hogy használhatom majd az ő autóikat is, ha kell, de nem tudják folyamatosan biztosítani.



2019. máj. 14. 01:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem is írtál semmit, ami értelmes :D
2019. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Hátha segít a tapasztalatom, leírom. Saját autóm nincs, de van itt amit használhatok. Egyetemre járok, albérletben lakom. A buszmegállóba 6-7 percet sétálok, és közvetlen az egyetem előtt szállok le a buszról. Hazafelé ugyanez. Ha autóval megyek, azt csak azért teszem, mert megyek utána olyan helyre, ahová amúgy is autóval mennék és akkor nem kell külön hazamennem érte. Ilyen elég ritkán van és elég körülményes is. Már hét előtt el kell indulni, mert a maximum 10 perces út akár 20-25 perc is lehet ha 7:10 után indulok és már van forgalom. Ha 7:10kor indulok, akkor fél nyolcra érek be jó esetben, idegesen az állandó elindulok-megállok, nem engednek kikanyarodni stb miatt. És akkor jön még a feketeleves, keressek parkolót a sulinál, ahol fél nyolc után már rakodási területre is parkolnak egyesek, annyira nincs hely. Ilyenkor vagy elég messze állok meg (10 perc séta) vagy pedig fizetősben, egyik sem túl jó. Pláne, hogy még így is van egy órám az óra kezdetéig.. A buszról meg 8:10kor szépen leszálltam volna a suli bejárata előtt. Ha nincs első órám és csak napközben megyek valamikor autóval, akkor addig keringek, amíg épp ki nem áll valaki. Ha vizsgázni megyek autóval, akkor szintén egy órával előtte ott vagyok, mert helyet kell keresni, amúgy is izgul az ember a vizsga ténye miatt, nem kell a plusz stressz, hogy jaj gyorsan legyen egy szabad hely mert be se érek.

Én azt javaslom, számolj utána, hogy mennyiszer mennél olyan helyre, ahol tényleg szükséges az autó. Ennek nagy részét biztos segítenek megoldani a szüleid, a másik részét meg meg tudod oldani városban taxival, városon kívül autómegosztóval és sokkal jobban jársz anyagilag.

Ez meg aztán tényleg nem pont téma, de érdekes lehet: 18 éves koromig 3x történt valami anyuék autójával, amíg én használtam. Az egy kb félmilliós autó volt. A három esetből csak egynél voltam én a hibás (az autó mögött volt egy vödör amit elfelejtettem/nem vettem észre és letolattam), de szerintem a másik kettőt is lehetett volna enyhíteni (elkerülni biztos nem) ha egy kicsit már nagyobb gyakorlatom van. Szóval első autónak tapasztalat nélkül, biztos nem vennék semmiképp olyan drága autót, amire elmegy minden pénzed.

Ja és ha teheted, próbálgasd a szüleid autóját, főleg télen kora reggel, amikor csak az indulás 10 perc, na akkor nincs az az isten, hogy inkább azt válasszad szívesebben, mint a buszt amire csak felugrasz :D

2019. máj. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Megmondó Kapitány ! válasza:

Egy autót nem csak megvenni kell hanem főleg fenntartani. Hosszútávon számolj kb az üzemanyag költség duplájával minimum.

Zsúfolt városban rövid távra még a taxi is költséghatékonyabb, pláne a tömegközlekedés.

2019. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!