Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen saját autóval...

17 évesen saját autóval rendelkezőkhöz szólnék?

Figyelt kérdés

Szóval, a kérdésem azoknak szól akik jogsi mellé egyből saját autót is kaptak/vettek. Milyen autótok volt. Saját pénzből volt, vagy szülői támgogatású? Megérte? Mire használtátok? Sikerült kihasználni, vagy inkább csak “porosodott” a garázsban.


17 éves vagyok, nemrég lett meg a jogsim, és azon gondolkodom, hogy megérné-e saját autót vennem. Iskolába gyalog járok, 10 percret sétálok minden reggel. Ezzel sosem volt bajom, meg volt a reggeli mozgás, és felfrissülten, felpörögve érek be.

Max arra kellene, ha el szeretnék menni valamerre a városban (edzés; eddig busszal jártam, de elég macerás volt), haverokhoz átmenni, ha kell valami a városból, akkor gyorsan el tudjak érte ugrani, ilyesmik. Meg őszintén szólva engem büszkeséggel töltene el, ha elmondhatnám, hogy van saját autóm. Nem arra venném, hogy a haverokat furikázzam, és valami hülyeséget csinálnánk, se nem azért, hogy menőzzek vele, hogy “nekem van kocsim, te meg buszozol”, inkább arra amit fentebb írtam le. Kb 1,5-2 millió forintom lenne rá. Ez összespórolt pénz amit a nagyszüleimtől kaptam, meg diákmunkából.

Szerintetek megérné autót vennem, vagy várjak még vele, amikor majd hasznosabb lesz (egyetem alatt), vagy miért ne most.

17/f Sopronban lakom.


(Gyakran érzem úgy, hogy milyen jó lenne, ha lenne autóm, így rengeteg buszozást, gyaloglást, várakozást megspórolhatnék, de nem tudom, hogy mennyire érné meg.)


Szüleim azt mondták, hogy te tudod, a te pénzed, ha nagyon akarsz vegyél, de a saját pénzedből. Azt mondták, hogy használhatom majd az ő autóikat is, ha kell, de nem tudják folyamatosan biztosítani.



2019. máj. 14. 01:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Mind azegyetem mind az okj állami támogatott. Miért nem fogják már fel ezt az emberek?"


Ez nem igaz. Rengeteg OKJ van, ami fizetős és igény kemény pénzekbe kerül. Az egyetemen is előfordul, hogy egy képzésből csak fizetős indul.


Kérdező : az égvilágon semmi értelme nincsen autót venned most. Az iskolàdtòl gyalog 10 percre laksz, ha buszoznod kell is max 20-30 perceket.

Inkább maradjon meg ez a pénz, esetleg gyűjtögess még hozzá, nem fogod megbànni.

A kocsi nem csak annyiból áll, hogy megveszed és tankolsz bele. Akkor van értelme, ha fent is tudod tartani. Szerintem csak a kötelező biztosítás lenne neked kb évi 70-80 ezer. +súlyadò, szerviz díjak, műszakiztatàs stb.

Ez a sok pénz nem ér annyit, hogy a 20 perces busz utad helyett spórolj 10 percet. (parkoló kereséssel lehet ugyanott vagy időben)

Én kaptam 17 évesen, de a szüleim használtàl végül. Magamnak csak 24 évesen vettem, amikor stabil munkahelyem lett és a bejárás tényleg rengeteg időt vett el tömegközlekéssel (1 óra buszozàs és séta helyett 10 p kocsival. Napi 2x már megéri nekem)

Szerintem ne nyúlj hozzá a pénzhez. Abban sem vagyok biztos, hogy az autó legyen az elsődleges cél. Saját ingatlannal jobban jársz, de te is rajossz majd pár év múlva..

2019. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, ha van pénze akkor mindenképp olyan szakmára menjen, hogy elköltse azt! :D
2019. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
Én csak azt mondom, hogy okoskodás helyett hagy csináljon azt a pénzével amit akar
2019. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
ha van egy olyan nettü 400 ezres jövedelmet vegyél csak autót 2 milláért, ha nincs akkor felejtsd el
2019. máj. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a szüleidnek autója,ne vegyél,inkább használd azt,gyakorolj azon.Ha nincs,akkor szerintem azért érdemes elgondolkodni a vásárláson,de semmiképp sem milliós összegért.Valami régebbi,olcsó,fenntartható,"egyszerű de nagyszerű" járműben kellene szerintem gondolkodni.Nekem is 17 évesen lett meg a jogsim,aztán 3 évig nem volt lehetőségem vezetni,most meg nagyon nehezen szokok vissza rá.Ha visszamehetnék az időben tuti vennék magamnak egy Swiftet vagy valamit.Főleg hogy még bele is fért volna a keretbe,így visszagondolva.
2019. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes dislájkot kaptam, akkor nézzetek már szét egyetemi képzéseken meg okj képzéseken kb minden INGYENES.
2019. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Érdekes dislájkot kaptam, akkor nézzetek már szét egyetemi képzéseken meg okj képzéseken kb minden INGYENES."


Fejezzed már be, te még szerintem középiskola közelében sem jártál, nemhogy itt egyetemről okoskodj :D Fel tudod azt fogni, hogy attól mert esetleg felveszik egy ingyenes képzésre, még ugyan úgy egy csomó pénzbe kerülhet? Albérlet vagy kollégium, utazás oda-vissza, tankönyvek stb.


Kérdező, a leírásod alapján semmi értelme sincs kocsit venned. Én is mindig játszok a gondolattal, van kb. 5 millió forintom félretéve, de végül mindig belátom, hogy nem veszek. Tudod miért? Budapesten lakok és kb. mindenhova tovább tartana kijutnom, mint gyalog vagy tömegközlekedéssel. Arra használhatnám egyedül az autót, hogy hazajárjak a szüleimet látogatni, de ez a távolsági buszhoz / vonathoz képest 1 óra előnyt jelent. Cserébe 2 órán át vezetéssel kellene foglalkoznom, most meg csak bevágódok egy ülésre és filmezek vagy olvasok.

Valamiért nagyon sokaknál még mindig él ez a beidegződés, hogy az autó az kell. Azért mert csak. Akkor is kell autó, ha nem tudod fenntartani. Akkor is kell autó, ha miatta évekig hitelt kell fizetned. Akkor is kell autó, ha nem kell. Az autó legyen a legdrágább tárgyad. Előbb legyen drága autód, mint házad. Az autó az isten...

2019. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem fejezem be, tudod egyetemista vagoyk se albérletet se könyveket se utazást nem fizettek szüleim. Inkább neked kincs közöd az egyetemhez
2019. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én már végeztem, mindennel együtt 60 alatt nem igazán lehet kijönni egy hónapban. Persze ha azt akarod, hogy anyádék is eltartsanak 20 évesen, akkor tuti "ingyen" van... neked.

Jaj de amúgy mit töröm magam, úgysem vagy egyetemista, írni sem tudsz normálisan :D Egy sértődött 14 évesnek tippellek.

2019. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Jajj de hülye vagy felse fogod amit irok...
2019. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!