Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen saját autóval...

17 évesen saját autóval rendelkezőkhöz szólnék?

Figyelt kérdés

Szóval, a kérdésem azoknak szól akik jogsi mellé egyből saját autót is kaptak/vettek. Milyen autótok volt. Saját pénzből volt, vagy szülői támgogatású? Megérte? Mire használtátok? Sikerült kihasználni, vagy inkább csak “porosodott” a garázsban.


17 éves vagyok, nemrég lett meg a jogsim, és azon gondolkodom, hogy megérné-e saját autót vennem. Iskolába gyalog járok, 10 percret sétálok minden reggel. Ezzel sosem volt bajom, meg volt a reggeli mozgás, és felfrissülten, felpörögve érek be.

Max arra kellene, ha el szeretnék menni valamerre a városban (edzés; eddig busszal jártam, de elég macerás volt), haverokhoz átmenni, ha kell valami a városból, akkor gyorsan el tudjak érte ugrani, ilyesmik. Meg őszintén szólva engem büszkeséggel töltene el, ha elmondhatnám, hogy van saját autóm. Nem arra venném, hogy a haverokat furikázzam, és valami hülyeséget csinálnánk, se nem azért, hogy menőzzek vele, hogy “nekem van kocsim, te meg buszozol”, inkább arra amit fentebb írtam le. Kb 1,5-2 millió forintom lenne rá. Ez összespórolt pénz amit a nagyszüleimtől kaptam, meg diákmunkából.

Szerintetek megérné autót vennem, vagy várjak még vele, amikor majd hasznosabb lesz (egyetem alatt), vagy miért ne most.

17/f Sopronban lakom.


(Gyakran érzem úgy, hogy milyen jó lenne, ha lenne autóm, így rengeteg buszozást, gyaloglást, várakozást megspórolhatnék, de nem tudom, hogy mennyire érné meg.)


Szüleim azt mondták, hogy te tudod, a te pénzed, ha nagyon akarsz vegyél, de a saját pénzedből. Azt mondták, hogy használhatom majd az ő autóikat is, ha kell, de nem tudják folyamatosan biztosítani.



2019. máj. 14. 01:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nyilván az is szempont, hogy friss jogsis vagyok, apu szerint nagyon jól és magabiztosan vezetek, de azért nem szívesen törném össze tapasztalatlanság miatt a kocsimat.
2019. máj. 14. 01:13
 2/23 anonim válasza:
74%

"Meg őszintén szólva engem büszkeséggel töltene el, ha elmondhatnám, hogy van saját autóm."


"Nem arra venném,... se nem azért, hogy menőzzek vele, hogy nekem van kocsim, te meg buszozol.”


" Iskolába gyalog járok, 10 percret sétálok minden reggel."


"Gyakran érzem úgy, hogy milyen jó lenne, ha lenne autóm, így rengeteg buszozást, gyaloglást, várakozást megspórolhatnék"

2019. máj. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha van mit vezetned tapasztalat szerzésképp akkor kurv*ra nincs szükséged rá. Ha nincs mit akkor igen is szükséged van rá
2019. máj. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Első. Nem felvágni szeretnék az autómmal (már ha vennék), hanem hasznos eszközként bánnék vele. Rengeted időt spórolna, ha mondjuk elmennék valahova, akkor a 20-30 perces busz utakat meg tudnám spórolni. Plusz ezerszer kényelmesebb megoldás az autó, mint a séta/busz. Sokkal több lehetőség nyílna meg.
2019. máj. 14. 03:07
 5/23 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező:

"20-30 perces busz utakat" Olvasás, szótanulás, podcast, logikai játékok. Esetleg beszélgetés.

"Plusz ezerszer kényelmesebb" Itt a lámpa, ott a tábla, itt baleset miatt van elterelés. Imitt nincs parkoló, amott meg parkolóóra van.


OK, veszel kocsit, de miből tartod fenn? KGFB, CASCO, súlyadó, üzemanyag, riasztó, javítás, parkolás.


"Kb 1,5-2 millió forintom lenne rá." Abból inkább tanulj valamit, vagy utazz el távolra, és láss világot.


17 évesen elég lesz a szüleid kocsiját kölcsönkérve gyakorolni.

2019. máj. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Köszi hatos hogy szólsz, eddig azt hittem félévente 300k költségtérítést fizetek, de úgy tűnik csak képzelem.

Szerintem ne vegyél autót. Pláne ennyiért. Ha a saját nevedre kötöd a biztosítást (úgy illene, ha már te használod) akkor az első évben csak a kötelező 100K körül van. Azon kívül üzemanyag, olajcsere, szűrőcsere, javítások... Ezeket tudod már hogy miből fizetnéd? Hamarosan mész egyetemre, ott hol fogsz lakni? Ott lesz hol állni az autóval? Biztos lesz időd dolgozni hogy legyen pénzed üzemanyagra? Nálunk az egyetemen hetekig ott rohadnak az autók, aztán 2-3-4 hét után fogják magukat 4-en/5-en és hazamennek egy autóval, osztva az üzemanyagot.

Az egyetem városában biztos szükséges az autó? Nálunk a kolesz mellett van spar, tesco és vagy öt pékség. Ahol albérletben voltam (sok helyen), ott a legrosszabb az volt, ahol 7-8 percet kellett sétálni a boltig.

Egyetemi programokra jobb ha busszal vagy akár taxival mész, ezek főleg az ivásról szólnak, majd tapasztalod te is.

2019. máj. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem alap, hogy egy férfiúnak legyen autója. Nekem ugyan nem 17 évesen lett, hanem pár évvel később, de egy saját kocsi mindenképpen jó ha van. Picit a személyiségünk kiterjesztése, hobbi, hasznos eszköz stb. És persze, önmagában attól, hogy megvan, nem kell a szomszédba is azzal menni.

Úgyhogy én arra szavazok, ha van rá lehetőség, akkor legyen csak saját autó.

2019. máj. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Van rá pénzed, az indokaid is megállják a helyüket. Vedd csak meg, és használd minél többet, sok örömed lesz benne. Nekem az autó egyet jelent a szabadsággal.

71N

2019. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Vennék a helyedben, de tuti nem milliós autót. Egy 1.0 Suzukit vagy valami más kisautót. Ha milla feletti autót veszel az pont a rongyrázás kategória + SOHA NEM KÖLTJÜK EL az összes félretett pénzt, max a felét (mindennel együtt). Ezért a járulékos költségeket is vedd figyelembe!
2019. máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9. válaszolóként kiegészíteném annyival, hogy megértem és igazat adok azoknak is, akik az autót besorolják a hideg racionális észérves témák közé és ami egy picit is jobb a legalapabbnál, azt már rongyrázásnak tartják. DE! Van egy réteg, akit úgy hívunk: autómániások. Ezek azok az emberek, akik nem ÁbólBébe akarnak csak eljutni, hanem szeretik is a kocsit. Ápolják, szerelgetik, hobbiból költenek rá, stb stb stb. Ilyen voltam én is és utólag sem bántam meg. Igaz, nekem az első autó megvétele a kilencvenes években történt, és nem 17 voltam, hanem a húszas évek eleje, de nekem hobbiból kellett az autó, aminél egy kellemes melléktermék volt az, hogy ÁbólBébézhetek vele.

Tehát el tudok képzelni ebből a keretből egy nem racionális autót, hanem egy régebbi kis kabriót, vagy kupét, aminek van feelingje és afféle ünnepi desszertként ülök bele néha, nem napi szinten és eleve nem menne bele sok kilométer.

2019. máj. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!