Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki egyetemet (msc/ma) diplomá...

Aki egyetemet (msc/ma) diplomát csinált, hány évesen kezdte el 100%-osan eltartani magát?

Figyelt kérdés

Végzettséget (vagy legalább a területet) is írjátok le kérlek, illetve azt, hogy kaptatok-e lakást/autót, vagy albérletet fizettetek magatoknak? Illetve az életkorotokat is. Köszönöm!


Most csinálom a diplomámat, és szeretném tudni, hogy mi az "átlagos", ki mikor kezdte el a "saját életét", és hogy hol vagyok én ehhez képest :D



2019. ápr. 5. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
25 evesen szereztem meg a diplomamat (gepeszmernok), 24 eves koromtol vagyok teljesen oneltarto. Lakas, auto nem volt, alberletben laktam.
2019. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
22 éves koromtól tartom el magam. A Bsc (mérnöki) után elköltöztem és most fogok végezni Msc-n. Lakást, kocsit párommal vettünk, nem segítettek bele. 24N
2019. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
"Aki egyetemet (msc/ma) diplomát csinált", az bizony okirathamisító.
2019. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
24 voltam amikor megkaptam.a diplomamat es mar elotte kicsivel dolgozni is kezdtem a szakmamban. Nagyon olcso helyen laktam, igy mar el tudtam magam tarzani az elso fizetesembol. 27 evesen alberletben is meg tudtam elni. Auto/lakas nem volt. A mervado az, hogy csak a sajat fizumbol tudtam hol lakni, enni, utazni, ruhazkodni, szorakozni, felretenni kicsit.(es ezekhez nem kellett a szuleimtol kolcsonkerni vagy varni mikor adnak egy kis pluszt)
2019. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen költöztem el otthonról akkor diplomáztam BAn, aztán rá 1 évre ahogy megszereztem elmentem MAra mellette rengeteget dolgoztam , csúsztatnom is kellett, hogy minden stabil legyen.

24 évesen megkaptam az MAt.

Szóval 20 éves koromtól vagyok öneltartó, nem kaptam sem lkást, sem kocsit, egy lepukkant albérletben kezdtem :)

2019. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

25 évesen végeztem az MSC-vel. Gépészmérnökként (géptervező). Előtte szülők segítettek havi 60.000 ft-tal. Mikor végeztem a sulival, 2 hét múlva lett főállásom, de hozzá tartozik, hogy annál a cégnél korábban 1 évet dolgoztam már gyakornokként, így azért jóval könnyebb volt folytatni főállásban.


Szüleimnek mondtam, hogy mivel egyetem alatt támogattak, így majd az autót, meg a lakást intézem magamnak. Maximum tegyék félre a pénzt, aztán ha úgy lesz majd adnak kölcsön a hitelbe törleszteni, ha nem, akkor meg nyaralják el. (Suli alatt a költségvetésem 70%-át a szüleim állták. 3 nyarat dolgoztam végig, meg utolsó egyetemi évemben dolgoztam gyakornokként, de a keresett pénz nem sokra volt összességében elég). Jelenleg, 29 évesen, albérletben élek pár haverommal együtt, így azért lehet több pénzt spórolni, mintha külön laknék. Terv szerint még 3 évig így megy, aztán addig meglesz kb 25% önrésze a saját lakásnak (ha addig nem emelkednek még sokat)

2019. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Ja meg annyi, hogy én egyetem alatt kollégiumban / albérletben laktam. (Igaz már középsuli alatt is koleszos voltam.) Önállónak, önálló vagyok 14 éves korom óta, de anyagi függetlenség csak az első havi, főállású fizetésemtől kezdődött az egyetem után.
2019. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én közel 50 éve végeztem a TTK-n (2 év inasiskola után !), így a diplomámat csak 25 éves koromban szereztem meg. Utána 1 évig még a szüleimnél laktam, egy év múlva, azaz 26 évesen megnősültem és az apósom bonyolult lakáscserékkel biztosított nekünk önálló lakást (akkor ez még ugyebár "tanácsi" bérlakás volt, de legalább külön a szülőktől. Ekkorra tehát lehet mondani "önellátók" voltunk, de a templom egere szinten. Rá egy évre beköltöztünk egy kisebb, újonnan épült lakótelepi lakásba (amire korábban szintén az apósom készült fel), na akkor kezdődött a templom egere szint alá süllyedés, mert a lakásra az OPT részlet törlesztés meg az u.n. katonaadó levonása után jóval kevesebbet kerestem, mint a 8 általános végzett lakótársak a házban. Aztán, amikor gyerekünk volt születőben ill. született, akkor másodállásban angol szakszöveg fordítását kellett elvállalnom, hogy legalább egy mosógépet tudjunk venni (miközben persze a doktori disszertációmat is készítettem) és szégyen vagy nem szégyen, de a szüleink segítsége nélkül szó szerint éheztünk volna. Valójában akkor kezdtünk lélegzethez jutni, amikor feleségen a GYES-ről visszament dolgozni ill. én munkahelyet váltottam és kapásból 30 %-kal magasabb lett a jövedelmem (+ a mellékállásos angol szövegfordítás mellett). 32 éves voltam, amikor az apósom vett nekünk egy használt kis kocsit, amire ingünk-gatyánk ráment a folytonos javítás mellett. Igazi életet (érzésem szerint) csak 45 éves koromtól élünk, amikor (még mindig a létezett szocializmusban) egy kis üzleti tevékenységbe kezdtem. Azóta ezt megszüntettem, de helyette a feleségem ment át magánvállalkozásba. Jelen helyzetből visszanézve küszködtünk, miközben persze a szocializmust kellett építeni.
2019. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát... 24 évesen jöttem ki először 100% a saját fizetésemből, addig kisebb-nagyobb segítség kellett... de szüleim azóta is utalnak egy jelképes összeget minden hónapban. Azt mondják, amíg megtehetik, addig úgy gondolják, hogy szívesen költik rám, hisz a gyerekük vagyok. Félreteszem minden hónapban, jól jön az még később.
2019. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
27 évesen végeztem mert 2 alap+mestert csináltam egymás után (1 természettudományi és 1 nyelvszak), viszont 19 éves koromtól el kellett tartanom magam mert otthonról nem kaptam semmit. Koliban laktam és mindent magamnak fizettem részmunkaidős és diákmunkákból. Autót, lakást értelemszerűen nem kaptam, a szüleim örültek ha kaját tudnak venni, nem volt opció a gyerek taníttatására pénzt költeni.
2019. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!