Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha a mögöttem...

Mi a teendő, ha a mögöttem közlekedő nem tartja a követési távolságot?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni, ha autóval közlekedve a mögöttem haladó túl közel jön hozzám, és hosszabb távon így marad?

Van lehetőség ilyenkor rá, hogy biztonságban, nyugodtan közlekedhessek tovább?

(Nem szoktam lassabban menni, mint a megengedett sebesség, illetve ami az aktuális időjárási- és útviszonyokhoz illik, így kérlek, azt ne írjátok, hogy menjek gyorsabban - nem fogok senki miatt sebességhatár fölött haladni)


2018. febr. 12. 15:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%

Te 58%-os, én elvenném tőled a jogsit, de sürgősen. Az előző tanácsod az, hogy kövessen el bűncselekményt (satuzzon be neki), most meg pojáca (ez nem ide illő szó, de mindegy).

Megyek az M2 autóúton. Ennek van olyan szakasza, ahol 2×1 sáv van, nem osztott, záróvonal viszont van kilométereken át. Limit 90 km óra. Hátsómban de nagyon a fickó. GPS szerint megyek 100-zal. Nincs tempomattom, teljesen merev lábbal nem kellenes. Annyira rajtam van, hogy nem látom az ablaktörlőjét.

Feltolom (GPS szerint) 110-ig. Nem tágít. Messzire látni minden irányban. Traffi, rendőr, szembeforgalom nincs. És nem előz meg.

Kicsit arrébb, már 2x2 sáv. Mehetnye nyugodtan. Nem megy. És így jön mögöttem egészen az nullásig?

Kamionos tol külsőben (!) a nullán. Ő mehetne ha jól tudom 70-el, én megyek (GPS szerint) 115-tel.

Ezeket csak a kedvedért írom, hogy lásd több barom is van az úton, aki feltart másokat, nem csak a kérdező. Szép estét!

2018. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
29%

Fekezes nem büncselekmeny... az hogy ő nem tartott követesi távolságot az az ő baja....

Az, hogy nem tud el engesni egy autóst kilometereken át, nem lassít, nem gyorsít maradjon otthon, a közlekedés nem neki való....

Elvenned ajogsim? Miért? Mert a gyakorin hülye kerdéshez hülye valaszokat adok? Nyilván Te sem az intelligenciádrol vagy híres....

Tudom Te az önkéntes rendőr vagy.... (nem kell irnod rá semmit)

2018. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Fura dolog ez az önkéntesrendőrözés. Aki azt kifogásolja, hogy a másik erőszakosan előzne, az önkéntesrendőr. Aki azért előzne így, mert a másik lassú, az mi?

Én nem ítélhatem gyorsnak a másikat, de ő lassúnak engem igen? Nincs itt vala kettősség?

De furdítskuk meg ezt a kilométereken seggében dolgot: Aki kolómétereken át nem tudja megelőzni a másikat, az mennyire való az utakra? Akkor a vezetés nem neki való.

2018. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
A fékezés nem, de az igen, ha beállok valaki elé, s ok nélkül satuzok.
2018. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#19

"nekem ne mondja senki, hogy.kilometereken at nem tudsz elengedni egy autót.."

Városban reggel és délután, munkába menet és munkából hazafele jövet kb folyamatos a kocsisor, és/vagy nem lehet előzni a kereszteződések miatt.


"aki feltart mar egy egesz sort"

Halad a forgalom 50 környékén. Én is megyek annyival, kulturált távolságra az előttem menőtől.

Lakott területen kívül keveset vezetek, ott megyek 90-nel, vagy amennyivel épp lehet, maximum tejködben, vagy egyéb rossz viszonyok miatt megyek lassabban.

De ezt le is írtam a kérdésben, direkt ezért, mert tudtam, hogy valaki belém fog kötni.

Elnézést, de ahol nem lehet, ott egyrészt én se fogom megelőzni az előttem menőt, másrészt nem fogok száguldozni a sebességhatár fölött, csak mert mögöttem valami állatnak ahhoz lenne kedve.


" simán ahyonvernem a fajtadat..."

Igazi kultúrember lehetsz. Lehet, hogy te vagy az a fazon, akivel konfliktusom volt pár napja...? :)


#20

Sajnos nem igazán bízom benne, hogy a felvételt elfogadják a rendőrségen, olvastam már erről pár cikket, mikor valaki bement kamerafelvétellel a rendőrségre, és nem tudtak mit kezdeni vele.

Ráadásul írtam, volt már részem balesetben, és nem szeretném újra átélni, még úgy se, hogy nem nekem kell végül fizetni.

2018. febr. 12. 17:21
 26/30 A kérdező kommentje:
Mellesleg igen, van, ahol tudna előzni, de nem teszi... :(
2018. febr. 12. 17:22
 27/30 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit csinálni. Nincs erre kresz vagy rendőrök által kitalált megoldás, egyszerűen manapság ilyen a közlekedés. Max annyit tehetsz, hogy kiraksz egy matricát (jó nagyot), hogy gyerek a kocsiban vagy hasonló. Én pl. ha ilyet látok, akkor legalább sejtem, hogy esetleg olyan ember vezeti az autót, aki félti a saját és a gyerekei életét, és amiatt megy lassabban.

Lassítás, fékezés... felejtsd el. Menj egy stabil tempót, azzal legalább lehet számolni. Vannak akik 1 percen belül lenyugszanak és lemaradnak.

Amire itt valaki próbált célozgatni, az az, hogy nagyon hangsúlyoztad a kresz betartását, ami szép dolog, csak országunkban bevett szokás 50-es táblánál 55-60-nal menni, főként azért, mert minden km-óra csal egy kicsit, vagyis többet mutat. Értelemszerűen ha Te betartod a szabályt (amit ugyebár mindenkinek be kell) és mész a Te órád szerint 50-et, akkor ezt sokan kevesellni fogják. És hiába van a kresz szerint igazad, ez akkor sem fog változni a kedvedért.

Ezeket azért írtam le, hogy tisztábban láss, nem kötekedésből. Hidd el, kapok én is hideget-meleget az öreg 93-as Corsámmal.

Úgyhogy ahogy anyám szokta mondani:

Nyugi, nyugi, nyugi.

2018. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#27

Köszi!

55-60-ig elmegyek, ha úgy van (ha a forgalom maga halad annyival), tudom hogy csal az óra. :)

Ezért se értettem a hozzászólót, hogy mi a problémája..

Én csak arra gondoltam, hogy 70-80-nal nen fogok menni a városban...

2018. febr. 13. 06:48
 29/30 anonim ***** válasza:

Ja, hogy városban van, kocsisor.

Ott közelebb mennek egymáshoz az emberek, senki nem fog egy vagy több autónyi helyet tartani. És ott előzgetni sem fognak.

Szerintem szokd meg.

2018. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

#29

Pár idiótát leszámítva, a többiek érdekes módon le tudnak maradni egy kicsit. Csak néhány embernek van ez a kényszerbetegsége, vagy nem is tudom, mi ez. :(

50-nel HALADÓ kocsisor, nem dugóban araszoló!

2018. febr. 14. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!