Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha a mögöttem...

Mi a teendő, ha a mögöttem közlekedő nem tartja a követési távolságot?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni, ha autóval közlekedve a mögöttem haladó túl közel jön hozzám, és hosszabb távon így marad?

Van lehetőség ilyenkor rá, hogy biztonságban, nyugodtan közlekedhessek tovább?

(Nem szoktam lassabban menni, mint a megengedett sebesség, illetve ami az aktuális időjárási- és útviszonyokhoz illik, így kérlek, azt ne írjátok, hogy menjek gyorsabban - nem fogok senki miatt sebességhatár fölött haladni)


2018. febr. 12. 15:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%
Amennyiben túl közel tapad rád vagy villog fékezz be neki párat , ha emiatt patkánykodik le akar szorítani és támad leállítás után akkor lefújod paprikással ...
2018. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

1. nem foglalkozol vele és reménykedsz a legjobbakban

2. lassítasz

3. még jobban lassítasz

4. féklámpát villogtatod

5. bekapcsolod a ködlámpát

6. félreállsz, hadd menjen a hülye...

2018. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

Nem igazán szokott ilyen lenni. Általában meg szoktak előzni, akik nagyon közel beállnak mögém.

Szerintem is lassíts le egy kicsit, hogy könnyebben meg tudjon előzni. Már ha olyan helyen van, ahol van lehetőség előzésre.

Ha városban van ilyen, ahol megy a hosszabb kocsisor, ott közelebb szoktak egymáshoz menni, de ott nincs is akkora sebesség.

2018. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell csinálni semmit, nem a te dolgot.

Ha mégis nagyon zavar (tudom, hogy zavaró), akkor a lehető legjobban az út jobb oldalára húzódsz, és akár villantasz is az index-el egyet-kettőt, ezzel tudatva, hogy előzzön meg. Ne vegyél el a tempóból, mert akkor csak mégjobban rád fog tapadni.

Persze van aki veszi a lapot, és megelőz, vagy lemarad, mások továbbra is fognak követni 2 centire.

2018. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#1

Sajnos pontosan ez történt a múlt héten, megpróbáltam a féklámpák villantásával rábírni, hogy maradjon le, de akkor megelőzött (egy járdaszigetet is megkerülve), bevágott elém, megállt keresztben az úton, és kiszállt ordítozni velem...

Sajnos ez nem jó megoldás. Nyilván ritka ez, hogy ilyen konfliktus kerekedjen a dologból, az esetek 99%-ában "csak" hidegen hagyja az illetőt, és nem lesz agresszív, de le se marad.

A paprikaspray egyébként halál komolyan jó ötlet (főleg most, a pár napos friss "élmény" után), be fogok szerezni egyet, ezt köszönöm!


Sajnos épp azért félek ezektől az autóktól, mert már jöttek belém hátulról, pedig akkor is reméltem a legjobbat, és "nem foglalkoztam vele", de a fiatalember inkább a telefonját nézte, mint a forgalmat. Rengeteg autóst látok menet közben telefonozni - nem telefonálni, hanem chatelni. Így nem tudom biztonságban érezni magam ilyen sofőrök előtt..


Az elengedés sajnos sok helyen nem kivitelezhető arrafele, ahol szoktam vezetni (nagy a szembeforgalom szemből legtöbbször)


Más megoldás nincs? :(

2018. febr. 12. 15:39
 6/30 anonim ***** válasza:
16%

Jó nagyot rafékézel a féregre.... egy életre megfogja tanulni a patkány....

Ja es innen üzenem az ilyen közlekedőknek, hogy ha rámjössz k,,va biztos lehetsz, hogy mind2 autó törni fog.... es nem en fogok fizetni!

2018. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#6

Úgy se kellemes egy baleset, a miatta történő késés, meg utána az autó pótlása, ha nem neked kell fizetned végül... :(

2018. febr. 12. 15:47
 8/30 anonim ***** válasza:
20%
Akkor meg ne rinyálj.... állj felre es enged el... nem hiszem hogy ez nem jutott eszedbe.....
2018. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
nem kell fékezgetni. egy rosszul beállított hátsó (akár első) ablakmosó ilyenkor csodákat tesz.
2018. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
58%-os! A tanácsod börtönbe juttathatja a kérdezőt, ha megfogadja. Persze bizonyítani kell, de nem lehetetlen. Az átszladt az úton egy kisegér, nem akartam elüttni, nem jó védekezés.
2018. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!