Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem 10 napos országos...

Vettem 10 napos országos autopálymatricát mégis jött a csekk. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kirándulni indultunk a párommal elötte vettem országos matricát. 2 megyén mentünk keresztül. Ma jött a 2 csekk hogy autópálya matrica hiány miatt kell befizetni. A probléma hogy a blokkot nem találom sehol mivel azóta már kocsit takarítottam kívül belül és valószínűleg ki lett dobva. Ilyen helyzetbe mit tudok tenni, mert elég kellemetlenül érint hogy 2 csekket kell befizetnem.
2017. okt. 25. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol vasaroltad, ott megorzik, erdemes megkerdezni hogy lefotozhatod/megnezheted-e.


Viszont ha el lett utve a rendszam, datum, vagy a kategoria, akkor a csekkeket ki kell fizetned sajnos.

2017. okt. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell menned oda, ahol vetted. Ott talán van másolat róla. Egyébként ahogy írták előttem, lehet rendszám vagy dátum elírás, vagy rossz jármű-kategória is. Utóbbit talán meg tudod fellebbezni, de valamennyi bírságot akkor is ki kell fizetni.
2017. okt. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

utóbbit sem lehet, én így jártam


ki kell fizetni :(

2017. okt. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a papírt, 1 évig minimum meg kell őrizned. De lehet már 2 évig is..... Épp az ilyen esetek miatt, hogy később tisztázni tudd!
2017. okt. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bemész egy irodájukba a forgalmiddal. Ők a rendszerből 15 mp alatt megmondák, mikor volt rajta matrica. Ha elütötték a rendszámot, akkor kicsit rosszabb a helyzet.
2017. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 crudy ***** válasza:
100%
Ha a rendszamban 3karakter tevesen adtal meg akkor nem 15 csak kb 3-4 ezer forintot kell fizetned.
2017. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg lett cserélve két szám. Elvileg így nem kell fizetni pótdíjat.
2017. okt. 26. 10:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy sikerült? Ugyanis ha kúton vetted, akkor kétszer is be kell írni a rendszámodat és általában a kutas is kipillant az autódra, hogy tényleg azt írtad-e be (legalább is nálunk ez így van). Vagy elképzelhető, hogy ennyire nem ismered a saját rendszámod? :)
2017. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem képzelhető el. 10 éve van meg a kocsim. A csaj kinézett a rendszámra és beírta. Ahogy te mondtad, 2x kellett beírnia elvileg. Akkor valószínűleg úgy írta be hogy amit beírt rendszámot egyből utána írta be. Egyik kollegámnál is előfordult már el. Nem egyedi probléma volt.
2017. okt. 28. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!