Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha a mögöttem...

Mi a teendő, ha a mögöttem közlekedő nem tartja a követési távolságot?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni, ha autóval közlekedve a mögöttem haladó túl közel jön hozzám, és hosszabb távon így marad?

Van lehetőség ilyenkor rá, hogy biztonságban, nyugodtan közlekedhessek tovább?

(Nem szoktam lassabban menni, mint a megengedett sebesség, illetve ami az aktuális időjárási- és útviszonyokhoz illik, így kérlek, azt ne írjátok, hogy menjek gyorsabban - nem fogok senki miatt sebességhatár fölött haladni)


2018. febr. 12. 15:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nekem van kamerám elöl hatul es belul is... sokat segitett a dolgokban...
2018. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

így van, az indokolatlan vészfékezés nem túl jó ötlet. nyilván nem kell vele foglalkozni, baj tényleg csak akkor fog történni, ha indokolt a lassítás, fékezés, majd az élet megtanítja, nem kell rásegíteni semmivel.


mögöttem is jártak már így városban. 1-2 km-en keresztül jött egy nő a seggemben(lehetősége lett volna az előzésre, mégsem tette), aztán mikor egy zebránál egy gyalogost el kellett engednem, olyat satuzott mögöttem, öröm volt a tükörben nézni...erre nem számítanak az ilyen agyhalottak :D

nyilván ha belémjön, és teljesen indokolt volt részemről a lassítás, akkor meg fizethet a biztosítója...én az ilyenekkel nem is töltögetnék betétlapot, kihívnám a rendőröket, aztán magyarázza már el nekik, miért nem ismeri a követési távolságot.

2018. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
44%

mi a teendő? semmi. előbb-utóbb te is elkövetsz olyant, ami neked természetes, de a másik közlekedőnek nem.

nincs értelme sem nevelni,sem büntetni a másikat, ha nem akadályoz. itt a nagyfaluban ez természetes, fel sem tűnik. Attól tartok, nem véletlen, hogy a seggedbe lógnak, és ez zavar..

2018. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#8

Kérlek olvasd el a kommentem. Nem tudom elengedni a szűk úton, ha jönnek szembe folyton!


#11

Előre nekem is van, de ezeket nem látja, meg a balesettől nem véd meg. :(


#13

"előbb-utóbb te is elkövetsz olyant, ami neked természetes, de a másik közlekedőnek nem."

A KRESZ alapján vezetek, akinek az nem természetes, az nem tudom, hogy kapott jogosítványt.


"nincs értelme sem nevelni,sem büntetni a másikat, ha nem akadályoz."

Sem nevelni, sem büntetni nem akarok. Biztonságban szeretnék közlekedni.

Egy ilyen baleset után lehet, hogy te se lennél olyan boldog, ha megint közel mennének hozzád, mikor mögötted ül 2 kisgyerek... :(


"Attól tartok, nem véletlen, hogy a seggedbe lógnak, és ez zavar.."

Ezt hogy érted?

2018. febr. 12. 16:23
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Tartom továbbra is, hogy az elején leírt lassítás a jó megoldás. Annyit még megtehetsz, hogy lehúzódsz, ezzel segíted az előzést (még mielőtt teljesen félreállsz).


A te tapasztalatod azzal a barommal egyedi, nem jellemző nálunk. 10 év alatt én még nem futottam össze ilyennel. A riasztóspray helyett jobb, ha bezárod az ajtót és nem engeded le a szélvédőt. Edzett üveg az, nehéz betörni. Az autóban elég biztonságban vagy. A riasztóspray-t csak végszükség esetén használd, de akkor meg már jobb egy gázpisztoly (rendőrségen kell kérni viselési engedélyt).

2018. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon szokott idegesíteni. Megyek 90-100-zal, aztán beesik mögém valaki, és követ 3 méterre. És én is szoktam figyelni a szembejövőket, 10-ből 1-2 garantáltan úgy jön el mellettem, hogy nem is az utat figyeli. Én nem fékezgetni szoktam, hanem ha mondjuk megyek 90 körül, akkor felgyorsítok 100-110-re, hogy meg legyen a kellő távolság, aztán visszalassulok 90-re. Ezt általában kétszer megcsinálom, aztán 30%-ban lemaradnak normális távolságra, de sajnos 70%-ban ugyanúgy visszaáll a 3 méteres követési távolságra. Akkor ha nem jön szembe senki, leindexelek, jelezvén, hogy mehet, elengedem. Sajnos a legtöbben meg sem akarnak előzni, hanem csak ennyi esze van, hogy jó neki az én autóm hátulját nézni az út helyett. Az agresszió agresszióhoz vezet, ennek nem vagyok híve. A magyar utakon elég sok a kátyú, azt is szoktam csinálni, hogy egy kátyú előtt az utolsó pillanatban rántom el a kormányt, és mivel a mögöttem lévő a kis követési távolság miatt nem látja az utat (már csak ezért is veszélyes, ha nem tartasz rendes távolságot az előtted lévőtől), általában bele is szalad, megijed, stb. Akkor általában lemaradnak jobban. Sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni ezzel. Mindegy, hogy város vagy autópálya, az ostobaságnak ezzel a műfajával a legnehezebb mit kezdeni. (Másik kedvencem, mikor autópályán megelőz valaki, aztán visszasorol elém 2 méterre, ahelyett, hogy menne még egy kicsit a külsőben és utána húzódna vissza.)
2018. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%

13-as vagyok..

inkább nem fejtegetem tovább..nem látom értelmét. Ígérem, én nagy ívben kikerüllek, pedig buszt(is)vezetek.


Járj szerencsével,a kresz legyen veled.

2018. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#15

Értem, de egyrészt ha jönnek szembe, nem tud megelőzni a barom, és lassítok, akkor csak továbbra is mögöttem tud haladni, esetleg csak felhúzom még jobban, és csak még agresszívebb lesz.... Másrészt no, azért ülök autóba, hogy gyorsan el tudjak jutni a célhoz. Ha folyton félrehúzódok és majdnem megállok, akkor mehetnék busszal is annyi erővel.. :(

Persze, tisztában vagyok vele, hogy nem jellemző. Utoljára gyerekkoromban volt ilyen, hogy valaki szándékosan le akart minket nyomni az útról.

Az a baj, hogy én előre nem látom, hogy ilyen agresszív lesz-e, vagy elég neki ha hadonászik.


#16

"Sajnos a legtöbben meg sem akarnak előzni, hanem csak ennyi esze van, hogy jó neki az én autóm hátulját nézni az út helyett."

Igen, ez sajnos igaz! Mikor tanultam vezetni, az oktatóm felhívta rá a figyelmem, hogy lesznek, akiknek ez okoz valamiféle kéjes örömet(????), de akkor még naiv fejjel azt hittem, csak túloz. :(


#17

Kár, pedig érdekelt volna. Mindegy, indoklás nélkül könnyebb beszólni.



Egyébként már azon gondolkoztam el, hogy valami könnyű, minél hosszabb tárgyat (pl. rúd) "kilógatok" hátra, persze szabályosan, piros kendővel, mindennel.

Viszont csak 1 méterre lóghat ki ilyesmi maximum, nem tudom, ez elég lenne-e. :/


Egyébként erre nincs ilyen "hivatalos" tanács? Olyasmi, amit a rendőrség mondana, hogy mit kell tenni ilyenkor? Valami, ami legális, biztonságos, és működik is?

2018. febr. 12. 16:49
 19/30 anonim ***** válasza:
19%

Mit mi a teendő? Ne idegelj... nekem ne mondja senki, hogy.kilometereken at nem tudsz elengedni egy autót... nem fogsz gyorsabban menni, nem lassitasz es engeded el, nem bünteted nem neveled, akkor tenyleg nem neked való a közlekedes....

Innentől ne tegyél semmit maradj otthon!

És egy apró megjegyzes en az ilyen pojacákat utálom, aki feltart mar egy egesz sort es nem veszi eszre magát, mert ő 70-ni akar vagy éppen 80-ni.... simán ahyonvernem a fajtadat...

2018. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
25%

Lassíts... ne fékezz csak vedd el szép lassan a gázt és lassíts le 40-30km/h-ra, akkor tuti megelőz.


Ha meg utána bevág eléd és besatuz akkor ott a felvétel az első kamerán! :)

Azzal már lehet menni rendőrségre.

2018. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!