Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorvásárlásnál mik a föbb...

Motorvásárlásnál mik a föbb szempontok?

Figyelt kérdés
Az alap szempontom, hogy simson-t veszek mert ha bármi elromlik azt könnyü cserélni és minden második háznál van alkatrész. De mit vegyek még figyelembe vásárláskor hogy megtaláljam az igazit?
2010. jún. 5. 13:39
 1/8 anonim válasza:
előszöris még mielőtt beinditanád megfogod a blokott, hogy előtte nem-e indították már be mert ha igen akkor meleg és könyen fog induli azt megse vedd!!! esztétika, gumik ezek a fontosabbak és próbaúton tekerdi a maxot
2010. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy neked mi az igazi de azért leírom hogy miket nézz ha tökéletes motort akarsz.

A kerekeknek nem szabad oldalirányban mozogniuk. Az első telót meg kell rángatni sztenderen, ha nem mozog a kormánynál akkor jó.

Menet közben engedd el a kormány hogy nem húz e valamelyik oldalra a motor.

Hidegen szivatóval 1, max 2 rúgásra kell indulnia, ha hidegen szivató nélkül indul az baj. A sebességeket könnyedén kell vennie, nem szabad hogy akadozzon a váltó. A kuplung is emeljen ki rendesen, ha menet közben behúzod és az alapjárat megy akkor jó, ha kis motorfék van akkor sz@r. Minden fokozatban egyenletesen húzzon.

Ha olajos a kipufogó könyök akkor rossz mert kifúj. Ha a hengerfej alatt a hengeren is van rászáradt olaj akkor ott is kifúj.

Nézd meg a különböző változatok sajátosságait( www.simson.hu) és ne hagyd hogy enduróként akarjanak eladni egy olyan simsont amin még vázmerevítő sincs, vagy éppen csak 3 sebességes.

Egy ilyen simson legalább 80 ezer forint ha van rajta index, km óra, kürt, akksi, ha nincs akkor max 60-at ér. 20 évesnél fiatalabbat nem nagyon kapsz kivétel ha S53-at veszel ami 100-150ezer forint, vagy SR50-et amiből van 91-es évjárat is.

Megéri????

Egy robogó 2szer annyiba kerül mint egy simson , de fele annyi idős, jobban megy, méri a benzin szintet, keveri az olajat.

Mielőtt veszel simsont nézz meg pár robogót.

2010. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia kedves második válaszoló! A robogós részre reagálnék: Robogóm van azt kaptam. Mivel vidéki vagyk néha terepre is vinném. a robogo egy porosabb utcát is nehezen viseli, meg erre az utak nem a legjobbak ezzér félóra motorozás és szétmegy a csuklom a ratyi elsö teloktol. ha szerelni kell szétkel bontani az egész burkolatot(még gyertya cseréez is). Alkatrész elátás ratyi. Eddig többet szereltem mint motoroztam igy inkább cserélek. Mert sok haveromnak simoja van és megynekik mint az állom és kevészer van az hogy most nem motoroznak mert valami nem jó. kb 2szer volt ien abbol egy az hogy nem volt benzinje az adot illetönek. én joban bizok a simsonban mint egy robogoban. meg azért ha már nem nagy motor ak legalább váltoja legyen.
2010. jún. 5. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyél DT 125-öt! Olyan helyre az kell. Alkatrész van és olcsó.
2010. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen robogód van?
2010. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Motowell kid. De az elsö szériás ami ugy nézki mint egy kaweey hurricane.
2010. jún. 13. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Az nem csodálom hogy szar.

Igaz hogy a robogók nem bírják a terepet de alapvetően megbízhatóak( legalábbis az olasz és a japán robogók).

Vegyél egy endurót, csak ahhoz a 80.000Ft kevés lesz, legalább a duplája kell.

2010. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Robogóknál ne egy motowellből indúlj ki, azok sose voltak túl jók. Terepre simán jó robogó, én hegyi túrákon megyek egy ZR jog-gal, pont azért mert pici, könnyű, erős, minden emelkedőn simán felmegy. ÉS totál megbízható, pedig kínzom rendesen. El se hinnétek milyen helyeken elmegy. Budaörsi legmagasabb hegy tetejére is felmegy, ahova még gyalog is nehéz. Enduró nem ment fel, túl nehéz volt. (Honda NX250)
2010. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!