Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autodoc alkatrész áruházról...

Autodoc alkatrész áruházról vannak tapasztlatok?

Figyelt kérdés

Az jön amit rendelek? Ha mégsem korrektek a cserénél?

Rendelt már tőlük valaki?


2017. szept. 20. 09:53
 1/2 anonim válasza:

Határozottan nem javaslom.


Sajnos rendeltem tőluk egy alkatrészt amit nem csomagoltak be megfelően (semmilyen védelemmel nem látták el). Szabadon repült ide oda a dobozban mire megérkezett darabokra hullott.


Magyar a weblapjuk de német a cég.

Az ügyfélszolgálatuk jellemzően több hetes válaszidővel válaszol a levelekre, és nem tud magyarul (1 hónap alatt sikerült megértetni velük, hogy darabokra hullott a termék amit kaptam mert nem csomagolták be rendesen, pedig felső fokon beszélek angolul).


Megpróbáltam visszaszerezni a vételárat, de csak egy jelképes összeget utaltak vissza. A hivatalos indoklásban szó szerint az szerepelt, hogy:


"ők nem egy jótékonysági intézmény".


Nagy tanulság számomra:

Külföldi webshop-ból nem érdemes rendelni (főleg nem tőlük) amikor van magyar is azonos áron. Az esetleges vitákat egy magyar céggel könnyebb rendezni akár jogi úton is.

A csomagot pedig átvétel előtt ki kell bontani (bár ez az én esetemben nem segített volna mivel bankkártyával előre fizettem, ez is hiba volt...).

2018. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Banderas15 válasza:
Én nagyon rosszul jàrtam velük... Rendeltem egy alkatrészt, amit az ügyfeles ajànlott. Plusz garanciával vettem hogy ha valami van vele akkor biztosan éljen a garancia. Két hét alatt megérkezett. Beszereltettem, potom 25ezer forintért a 45ezres alkatrészt, és kiderült hogy nem jó. Hàrom hét levelezés utàn vissza küldhettem Berlinben sajàt postaköltséggel (6000Ft). Azt mondtàk beszerelés utàn màr nem küldenek vissza pénzt, elküldik a gyàrtónak. 9hónapja írkàlok nekik hogy van e màr fejlemény, de mindig azt vàlaszoljàk nem kaptak még vàlaszt. Komolyan gondolkodom màr rajta hogy fogyasztóvédelmi ügyet csinàlok belőle. Nem javaslom én se, csak akkor ha nem mechanikus alkatrészt rendelnél. Ha bàrmi elektronika van benne akkor felejtős.
2019. nov. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!