Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények ezekről a bmw-ékről?

Vélemények ezekről a bmw-ékről?

Figyelt kérdés

Tetszenek ezek a 3as bmw-k 2000 körüli évjáratúak.

MI a véleményetek mennyire jók ezek? :) Úton út félen ott hagynak vagy vállalhatóak egyébként?



2017. szept. 12. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 is. Az egyik ráadásul a rettegett diesel.

Tulajdonképpen még nem hagyott ott egyik sem.

Mindegyikkel kb. több 70 ezer km-t mentem, inkább kopó alkatrész gondok voltak mint féktárcsa, szilentek, gömbfejek, fűtésszivattyú , meg elektronikus hibák, de egyik sem olyan ami miatt otthagyott volna.


Viszont ezeket be lehet tudni annak, hogy mindegyiket kb. 190 ezer km-rel vettem, de az a 190 ezer valós volt.


A gond ott van, hogy ilyen autót nehéz találni. Én mindegyikért kb. 2 hónapot mászkáltam németországon bellül, mire megtaláltam azt, ami nincs lelakva, vagy nincs tekerve. Volt 125 ezer km-rel is, ami sokkal gyalázatosabb állapotban volt mint a 190 ezres.


Gond még az is, hogy ha magyarországon nincs ismerősöd, aki ért hozzá, akkor már a fent említett hibáknál lehúznak, csak mert BMW.

Nekem németeknél van egy megbízható szerelőm, nála általában az MX5-ös régi mazdáért többet hagytam ott alkalmanként, mint a BMW-ért.

Csak pl egy ilyen fűtésszelep illetve szivattyú kerülhet 50 eurótól 1000ig. Persz 50-ért bonott teszteltet kapsz, 300-ért utángyártottat(beszállítótól), és van 1-2 amit nem gyártanak után, az 1000-es. Szóval akár tud is fájni.


Ami miatt magyarországon mérgelődnek, hogy 1-2 havonta ennyi idősnél mindig akad ez-az. Egy holtoponti érzékelő, egy ABS vezérlő elfárad, de lehet hogy ABS szenzor, vagy tolatóradar. Mindig 10-20-30 ezer ft.

2017. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok infót!:)
2017. szept. 12. 23:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy 18 éves autóval bizony van probléma , akármilyen a márkája. Általában pedig ezt se úgy adják el hogy minden meg van rajta csinálva. Mert akkor már minuszba lenne .

Annyira csinálják meg hogy épp jó legyen . Volt a rokonságban , nem ilyen öreg, sokkal fiatalabb bmw és annyi probléma volt vele hogy rövidesen megkellett szabadulni tőle. De igy is deficit volt. Szerintem gyüjtsél még hozzá és vegyél egy normális autót.

2017. szept. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, az összes 18-20 éves autót 190.000 km-rel adják el, van aki meg elhiszi:)


Jó konstrukció egyébként ez az autó, nyilván jóval drágább fenntartani, mint egy Passat/Golf-ot, de akinek BMW kell az ezzel számoljon. Mivel nagyon mainstream lett a kocsi, rengeteg szemét van belőle, bővel a kínálat felső részéből kell nézelődni. Csak hát annyi pénzt meg nem igazán kellene ennyi idős autóért adni.

2017. szept. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy szerencsés hogy minden autóddal megúszod a bajokat akkor bizony úton útfélen otthagyós. Azért mert ezeknek a többsége már Németországból leselejtezettként került kis hazánkba és mint olyanok olcsók és inkább sophórollerek már mint megbízható autók.

Na vannak ezekből megbízhatók is de azok még mindig másfél milliós árkategória környékén vagy felette tanyáznak. Ennyit meg gondolom nem adnál érte. Ha jól sejtem találtál valami olcsó egy millió alatti példányt. Na azok pont a leselejtezett kategória tagjai amit nem szabad megvenni még akkor se ha szépen fel van polírozva és belül bőven be van fújkálva műszerfalápolóval. Vegyél egy Astrát vagy Focust vagy Toyotát vagy akármi mást.

2017. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Igen, az összes 18-20 éves autót 190.000 km-rel adják el, van aki meg elhiszi:) "


Kifelejtettem, hogy akkor 10 éves volt, amikor ennyivel vettem. Most 17.:)


1-es voltam.


Egyébként a másik 15 éves volt, és csak azért volt 190 ezer benne mert öreg tulajtól van, aki már nem ment vele annyit mint én. (mielőtt valaki belekötne, németeknél a beadott autónál a forgalmiban névvel, születési dátummal van benne a tulajdonos, engem igazából nem is érdekelt, állapot alapján döntöttem, igazából hazafelé vettem észre a bejegyzést)

De mint írtam, nekem 2 hónapba telt mire 2 értelmeset találtam, de másikban még több volt a km. Pedig csak üzemi területre járós autónak kerestem, de a többi annyira gyalázat volt, hogy azt mondtam 1000 eurót még nem sajnálnék rá.

2017. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :)
2017. szept. 15. 22:07
 8/8 Osynho ***** válasza:
88%

Engem érdekelne, hogy miért olcsóbb fenntartani egy Passatot? Szerintem E46-hoz se olyan drágák az alkatrészek. Ellenben, sok japánhoz félelmetes mennyi 1-1 alkatrész (tudom-tudom, azokhoz soha semmi nem kell... :D)


Kérdező: szerintem iszonyatosan jó autó az E46, nekem egy 20d-m van, egyfajta kompromisszum, sokat megyek. Tényleg az a lényeg, hogy jót vegyél, mert az olcsó biztosan drága lesz 1-2 éven belül. Én is sokat költöttem az enyémre, pedig a legtöbb dolog igazából olyan volt, ami egy 14 éves autónál előfordul 300e km környékén. Valamit valamiért. :)

2017. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!