Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feleslegesen stresszelek rá a...

Feleslegesen stresszelek rá a dolgokra?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, jogosítvány nélkül. 17 évesen lett volna lehetőségem elkezdeni a KRESZ-t, de a szüleim miatt bukott az egész. Azóta nem is jutott eszembe, hogy el kellene kezdenem a jogsival foglalkoznom.


Viszont a családból páran 1-2 éve elég gyakran kérdezgetik, hogy szeretnék-e már megtanulni vezetni, illetve megjegyezik, hogy jó lenne, ha már vezetnék, valamint "nem kér az enni, csináld meg".


Bevallom, most, hogy végeztem az egyetemen eléggé elgondolkodtam azon, hogy jó lenne, ha lenne jogsim. Már csak azért is, mert a kinézett munkahelyek felé nem igazán jó a tömegközlekedés.


Csak az a bökkenő, hogy így is már van két autó a családban, nem lenne öröm még egyet fenntartani. Tartok még attól, hogy vezetés közben rosszul lennék, mert durván migrénes vagyok. Egyik pillanatról a másikra látótér kiesésem is szokott lenni egy-egy migrénes roham alkalmával, ezáltal nem akarom mások és saját magam testi épségét veszélyeztetni. Ahogyan írtam, a munka miatt meg jól jönne...


Szóval nagyon bizonytalan vagyok. Mit tennétek a helyemben? Feleslegesen tartok a fent leírtaktól?


23n



2017. júl. 8. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy orvosil alkalmassági, amin ezeket mindenképpen tisztázni kell.

Ha a migrénnek vannak előjelei, és egyszerűen aznap nem ülsz kocsiba, akkor nem lehet baj. Alapvetően jó, hogy ismered a határaid, de sajnos több éves vezetési rutinnal maga mögött az ember hajlamos erősebbnek, strapabíróbbnak képzelni magát, mint amilyen.

Véleményem szerint okkal tartasz tőle. Én egyszerűen nem értek az autókhoz, ha nem lenne anyagi akadálya, akkor sem biztos, hogy nekiállnék a jogsinak.

2017. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel, de annyit hozzá tennék, hogy az igényektől függően, vannak kis fenntartási költségekkel járó autók.
2017. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!