Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szmogriadó esetén hogy járjak...

Szmogriadó esetén hogy járjak munkába?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves Fiat-om, keveset fogyaszt ennél praktikusabb autó nem is kell Budapestre. Kicsi, de van benne elég hely mindennek.


Most szmogriadót hirdettek a 0, 1, 2, 3, 4 jelzésű autókra, és az én autóm forgalmijában a 02 szerepel. Tehát akkor elvileg a tiltólistán van.

Viszont napi használatban van munkába járáshoz, ráadásul tömegközlekedéssel 15 perc alatt majdnem 1 óra lenne eljutni a 3 átszállással.

Arról nem is beszélve, hogy elég sok kiadás volt a hónapban, és most a tömegközlekedés nem igazán fér bele a büdzsébe.


Munkába eljutáshoz sem vehetem így igénybe? Nem a belvárosba mennék vele igazából.



2017. jan. 22. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
irasd ki magad betegre ;) gond megoldva :D
2017. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem, az nem kifogás, hogy munkába mész, rajtad kívül még százezrek mennek munkába. Ha ezzel meg lehetne úszni, akkor semmit se érne a korlátozás.


A szmogriadó még nem lépett érvénybe, és nem is fog ha javul a levegő minősége. (Bár erre kicsi az esély)


A szmogriadó miatti korlátozás 06-22 óráig tart, ettől korábban és később közlekedhetsz. Kicsit korábban indulsz, később érsz haza.

2017. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit korábban indulsz, később érsz haza." :D


Gondolom ez csak vicc volt. :)

Engem ugyan nem érint a probléma, de azt azért megértem, hogy jó néhány embernek (és cégnek!) egyik napról a másikra ez fejtörést okoz.

2017. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet, akkor nem lehet. Mindenkinek van ürügye. "Csak munkába", "Csak a gyerek","Csak ide a sarokra"
2017. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

úgy tudom, még nincs szmogriadó, csak tájékoztatták a nagyérdeműt, hogy mi várható..


Gúglizd be, és megtudod, mi a ponos helyzet. Akkor már mondaná a rádió tíz percenként.


Egy szmogriadót nem rendelnek el csak úgy uk muk fuk...annak hatalmas gazdasági következményei is vannak..

2017. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]



Bocsánat, mégiscsak elrendelték hétfő hajnaltól..


nekem Euro V van, ezért nem figyelem.


Bocsánat.

2017. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez nem normális már! Azért vettem kettő Suzukit anno , hogy ha Pesten van dolgom és szmogriadó van akkor egyik nap a páros másik nap a páratlan rendszámút tudjam használni, erre most meg eurós jelzést figyelik, eszem megáll. -bocsi- esetleg nem tudsz robogóval, vagy biciklivel elmenni melóba? Itt is a kisember szívja meg, most egy eü-s hogyan vegyen euro 5-ös autót ? Vagy vegyél ki szabadnapot... vagy mond a főnöknek, hogy segítsen valamiben.
2017. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor bezzeg nincs olyan, hogy forgalmi felmutatásával tudjon a tag tömegközlekedni. Vegyél valami motort ma, 50-ért lehet már kapni valami egyszerűt. Aztán öltözz be Michelin babának, hogy ne fázz meg. Vagy tényleg menj szabira.
2017. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itthonról meg lehetne oldani a melót, csak az a gáz, hogy van olyan feladatom holnap, amihez elengedhetetlen a személyes megbeszélés.

Plusz ebben a hónapban már kétszer is voltam szabin hétfőn vizsga miatt, így már nincs pofám most is "lógni".

Ami azt illeti, nekem is nagyszülők segítettek anno megvenni ezt az autót, hogy el tudjak indulni az életben, legyen mivel munkába járni, és akkor már ne egy régi rossz kocsit vegyek, meg ne is Suzukit.

/OFF: Félreértés ne essék, nem szidom a Suzukit, nekünk is az van otthon, elnyűhetetlenek, de ide Budapestre papírnak éreztem a kaszniját. Új, masszívabb Szuzira meg nem tellett. Hiába vigyázok, ha más nem vigyáz, és 2 légzsák meg az a plusz 200 kg azért jelent valamit. Ráadásul nekem ez az autó jobban fogyaszt. A Szuzi (SWIFT 1.3 8V) megette a 10-11 lityit városban télen, a kis Fiat Punto 1.2 16V-val meg a 8-ért is küzdeni kellett. Már kíváncsi voltam, hogy meddig tudom felvinni, mert nem akartam elhinni, hogy a Szuzival egy idős, 200 kg-al nehezebb Fiat kevesebbet eszik, és a gázpedál 2 végállását használva is alig jött össze a 8 lityi városban./


Én is úgy tudtam, hogy eddig meg voltak különböztetve a diesel-ek, és Euro 2-es benzines még javában üzemelhetett szmogriadóban. Erre most behozzák azt a szabályozást, amit csak a felső 10 000 engedhet meg magának autó tekintetében.

2017. jan. 22. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem 6 litert eszik 40km-n a Suzuki. Milyen autód van :D ? Engem 1 év alatt soha nem hagyott cserben egyik sem, most megnéztem mind a 4 autónk forgalmiját három darab euró 2, egy darab euró 4, autónk összértéke kb. fél millió, abból nem jön ki egy euró 5-ös se... kénytelen lennék buszozni úgy, hogy tömegiszonyom van és pánikolok ha sok embert látok kis helyen, suliba is mindig elöl ültem mert ha látom a tömeget hátulról félek. Én megmondanám a főnöknek, hogy a szmogriadó miatt nem tudok autózni, motorom nincs, buszra sincs keret, ha igényt tart a munkámra jöjjön el értem. Mást mit tudsz tenni ?
2017. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!