Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis munkába járós dízel?

Kis munkába járós dízel?

Figyelt kérdés

Röviden meguntam, hogy naponta 4 órám megy el a tömegközlekedésnek hála a munkába járásra, így nemrég letettem a jogsit.


Napi kétszer 90km autópálya és pár km városi közlekedésre kéne autó, ezen kívül nem igen lenne másra használva.


Igazából nem kell semmi extra, csak legyen megbízható amennyire lehet és a fogyasztás is minél barátibb. Légkondi előny, de nem fontos egyáltalán.


A legnagyobb baj, hogy az autók világát jóformán egyáltalán nem követem, így nem is igen tudom merre kéne keresgélni először, dízel is csak amiatt mert amennyire tudom ott kellemesebb a fogyasztás, de ha van benzinesben jó alternatíva, az is érdekelne.



2016. dec. 19. 22:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 550-600.000Ft lenne amit rá szánnék, de a legjobb volna ha ebbe beleférni minden papírok, egy kis átnézés szervizben és olaj stb csere ha szükséges.
2016. dec. 19. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért én azt mondom, vegyél egy 3-as Golfot vsgy Ventot. 1.9 tdi motorral keveset fogyaszt, tudja tartani az autópályán is a tempót ( nem úgy, mint a szívódízelek), olcsó hozzá minden.
2016. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Citroen Saxo ill. Peugeot 106-ból az 1.5D. Pályán nem kötelező 130-al menni, ezekkel nem is fogsz, cserében olcsóbb a fenntartás a TDI-knél.

Meggondolandó még valami nem túl széthajtott LPG-s autó is. Évi 50000 km-nél már hamar visszahozza az árát.


Nem kötekedni akarok, csak érdeklődni: megéri ennyit utazni és költeni munkába járásra? Napi 200km az évente több, mint egy-millió! csak az üzemanyagra. Én tuti közelebb költöznék vagy munkahelyet váltanék.

2016. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából csak a fizetés ami miatt nem váltok, mert az még a hazai viszonyok mellett elég jónak mondható, illetve utazási költséget is térítenek, igaz ezt fixen távra nézik autó esetén.


Egyébként egy Vento 1.9-et találtam, de nem Tdi a motorja hanem Sdi. Annyi előnye lenne, hogy ismerősi körből lenne, 203.000km-el 180.000Ft + egyéb költségek, de szerintem 300 alatt kényelmesen kijönne a vége.

2016. dec. 22. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá!
2016. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!