Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan "tuningoljam" meg?

Hogyan "tuningoljam" meg?

Figyelt kérdés
Van egy malaguti mgx 50-es endurom, és valahogy erősebé szeretném tenni de nem akarok sokat kőlteni rá. Gondoltam a sport hengerekre de azok drágák, 17.5 dellorto verseny karbival jobban menne?
2010. máj. 4. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Elvileg valamivel jobban fog menni, de többet is fog fogyasztani, ha csak karbit akarsz "tuningolni" előbb próbálj meg nagyobb fúvókát beletenni. Igazán érezhető különbséget henger-karbi-kipu cserével tudsz elérni.
2010. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kőszi! Szerintem akkor meg probálom a fuvokát meg a kipufancsot. Felőmlő fúrásról,csiszolásrol mi a véleményetek?
2010. máj. 4. 19:13
 3/21 anonim ***** válasza:
50cm3 is gépeket nagyon jól lehet tuningolni, de rettenetesen drágán, nem éri meg. Használd így majd cseréld le egy 125 ösre, az sokkal jobban megy.
2010. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az lesz, nyár vége fele eladom de adig is akarok még egy kis erőt ki hozni belőle esztergálásal vagy valami olcsó tuningal.
2010. máj. 5. 15:31
 5/21 anonim ***** válasza:
Olcsó tuning, hehe, olyan nincs. Mármint ami valóban is ér vmit. Olcsón rakhatsz rá sportszűrőt amit majd 2naponta lehet tisztítani, de erőben semmit se változtat.
2010. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

1.Szedd le a karbit és tűreszelővel nagyobbíts a beömlőn.

2.A karbit lődd be fullosra.Benzin-levegő keverék jó legyen.

3.Tegyél a karbiba nagyobb fúvókát.

4.Egy jó rezó se árt.

5.ha ezeket megcsináltad cseréld le a főtengelyt erősítettre hogy bírja ezeket.

6.Ha sokkal erősebbet akarsz akkor furasd fel.Alkatrésszel fúrással, tuning főtengellyel együtt 15-20 ezer forint.ha felfúrod nem veszi észre a rendőr mert méretre nem változik kívülről a blokk.Nekem 70-es tuning simson-om va és a skoda octavia rendőrautó nem ért utol.:DAkasztotta a 100-as órát.Ha a dugattyúba rakatsz 3. gyűrűsort az sem ár.Csak hát többet fog enni.

2010. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

21:45

A százas órát akasztó Simsont.nem az Octavia,a régi 120as kotkoda utoléri.Valószínű,hogy leléptél,egy kis utcán,vagy sikátoron,ahová a süni nem akart,vagy nem tudott utánad menni.1szerűen mázlid volt!Amit leírtál,abban igazad van.Reszeljen a beömlőn.Merre?lefelé,vagy fölfelé?Nem mindegy!Nagyobb fúvókát bele!Ez is igaz,de hova?Alapjárati,szívató,vagy fő fúvóka csere?Nem mindegy!Rezonátor dob.Ez is marha jó,de ha házilag csinálsz egyet,akkor kb középfokú műszaki végzettségnek kell lenni,hogy a gázlengéseket kitudd számolni,de ez sem kell,ha apuéknak van egy lemezgyára,a rengeteg elb@szott lemezcsík miatt,mikorra összeáll 1 normális dob.Ti tudjátok,hogy a tudásotok mire elég.Én Romet-tal kezdtem,utána Simson Schwalbe,majd SB51,utána ETZ150,250,későbbYamaha RD,most egy VFR 750 van,de ahogy érzitek!Ezekbe az újabb ketyerékbe senki ne nyúljon bele a saját feje után,mert több kárt csinál,mint hasznot.

37/F

2010. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%

Amit írtam tuningot.(sorszámos)Az nem konkrét tuning volt hanem csak iránymutató.Minden motor más és más hiszen a magad igényeire formálod,állítod be.Direkt ezért nem voltam konkrét.Egyébként meg rezót nem olyan nagy dolog csinálni mint ahogy azt te beállítod.Ha van pénzed veszel előregyártottat, ha nem akkor leszedsz a netről rezó tervező programot.Beírod az adatokat és kiadja hogy neked mire van szükséged.A te motorodhoz számolja.Kiméred lemezre kivágod és összehegeszted, vagy ha neked nem megy megkérsz szakképzett havert aki megcsinálja.A skodát meg meg tényleg otthagytam, igazad volt tényleg városban.De nem úgy hogy elbújtam hanem elhúztam a francba.Én 60 kiló vagyok,alattam úgy repül mint az álom.Kicsit jobban utána nézhetnél dolgoknak mielőtt osztasz valakit.

==Tomi==

2010. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

23:50


Hát hallod nagyon érthetsz a motorokhoz :D


-Simson SB51 nincs, az S51B

-Az MGX nem valami új agyonelektronikázott gönc szóval egyszerűen lehet tuningolni

-70-es Simson ha normálisan megvan csinálva akkor simán akasztja a 100-at, és egy Sünoktáviát lazán megelőz városba pláne ha 60 kilós srác hajtja

-A rezó készítéshez ottvan varga Róbert, aki nagyon profin megcsinálja ( [link] bármilyen motorra 15 ezerből tervezéssel lakkozással együtt, vagy ha magad akarod akkor program letöltése netről kb 20 másodperc

-Gratulálok a fúvókás oltásodhoz, szerintem is alapjáratit akarta mondani


15/F

Simsonos

2010. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Akkorákat tudok röhögni a 14-15 éves gyerekeken, akik azt hiszik, hogy akkora tapasztalatuk van már mindenben pár év motorozás után. Nézzél már utána, hogy egy Skoda Octavia mennyit megy! Segítek: 192 km/h... Ne mondd már nekem, hogy egy ilyen nagyon menő "tuningcsodával" lehagytad! El tudtál menni, mert a rendőr nem akart követni, vagy valami sikátorba mentél, ahova nem tudott követni. Legyetek már eszeteknél!

Amúgy meg elég szomorú, hogy ilyen taknyok már menekülnek a rendőrök elől. Mi lesz belőletek később?! No comment...

2010. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!