Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy bmw 320D e46 -tos...

Vettem egy bmw 320D e46 -tos bmw-ét. Hogyan tuningoljam a motort? Mivel kezdjem elöször?

Figyelt kérdés
Pl gondolok ilyenkere: intercooler .turbó. sportdob. leömlő. chiptuning. stb.... mivel kezdjem vagy mit érdemes beletenni. nem akarok drasztikus teljesitmény nővekedést de olyan 7-8 másodperces gyorsulása legyen, és a végsebbeségét is szeretném nővelni . köszi előre is a válaszokat :)
2010. jún. 26. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmivel.Ezek amit írtál, a 30d adatai nagyjából, első ránézésre.A chip írás bőven elég.
2010. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dízelt tuningolni nem éri meg, pláne nem 20d-t.

Nem a BMW-t szidom, ne érts félre én is BMW-s vagyok.

De tuningolni benzines kell.

Ha a 20d-t akarod tuningolni akkor max egy jobb turbó + cooler + egy normális minőségi, drága chiptuning (nem a 30 ezer forintos 998952347%-kal erősítő :D)az még nem árt neki, de tovább én nem mennék

2010. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
hát a chip is attól függ ki teszi bele jóbarát mert ha valami garázsmegoldásos pali érted akkor nem lessz hosszú élettartamú az autód se meg a chip sem de a chip sem drága mulatság szal ha csak az megy ki azis nagyon húzós persze attól függ mennyire súlyos a pénztárcád mert egy olyan tuningchip amire te gondolsz 2-300 körül van ami értelmes minőségi + beszerelés 30 köörl ( munkadíjre tressék gondolni) lehet kapni 50-ért is de hát nem mondom hogy hasznos:) tapasztalatból mondom mer tudom ebbe nőttem fel gyorsulásokra jártam minden szombat este kb 3-4 évig ja és ha már chip akkor kipuf rendszer is és a hűtés sem árt neki! De ha ezt egy szerelőtől kérded aki ért is hozzá fainul aki tudja mi a trend ha érted akkor az ugyan ezt elmondja neked. Jó tuningolást!:)
2010. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
elírtam nem drága mulatság hanem olcsó mulatságot akartam írni a chipnél...
2010. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) a chipelést nem sufniba szeretném rendes kimondot chiptuning mühelyben. a pénztárca most gazdaságos lesz de csak egyszer szóval most beleteszek mindent és vége majd talán jővőre a többit. Gondolkodtam benzinesbe is de ilyen benzin árak mellet lehetetlenség fenntartani :S de lehet hogy így hagyom majd még gyűjtögetek és egybe beleteszek mindent.. vagy ha jobban megy akkor lecserélem benzinesre. de mindenesetre köszi a válaszokat. :)
2010. jún. 26. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tuningold :)

Az én Bimmerem 21 éves, benzines 1.6, 102 lóerő.

Az autó teljesen gyári állapotban van.

A-ból B-be teljesen elég, állatkodni meg zártpályás kell :)

Ja azt elfelejtettem, hogy ha kipuffogó kell, akkor a komplett rendszert gyártasd le velük: [link]

2. vagy nemtomhányadik voltam.

2010. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
azért érdekes vagy ilyen benzinárak melett?xd mit gondolsz ha megchippeled meg ilyenek? Ba+ amennyit rátuningolsz annál többet eszik és hiába drágább a benzin pár filérrel ha az agyonra tuningolt kocsi megeszik annyit hogy ugyan ott vagy mint a benzinnel és még nem is gyorsul úgy szal ennyi sztem ( nem dl-ekben kell gondolkodni)
2010. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez baromság!Mentél te pl. v-8 dízellel 600nm nyomaték azt a benzines nem fogja tudni neked, csak AMG, M-Power, vagy S Audi benzinben, de egy dízel kenterbe veri a hétköznapi bengásokat, ha normális írt tuning és nem doboz van benne...De akkor nem is 600Nm....
2010. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de nem is v8 ról volt itt szó...
2010. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!