Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell bejáratni teljesen...

Hogyan kell bejáratni teljesen új tárcsafékeket?

Figyelt kérdés
Tegnap cserélték az autón az összes féket elöl hátul, elöl hűtött tárcsa hátul dobfék. Hogyan járassam be úgy hogy sokáig és maximum hatásfokkal bírja ,főként városban van használva úgy 90%-ban.

2017. jan. 5. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Még ilyen hülyeséget se hallottam. Sehogy, Használni kell.
2017. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Hirtelen fékezést ne csinálj!


Csak nagyon lágyan használd kezdetekben.

Kb 400km-ig érdemes rá vigyázni.

2017. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Az mit jelent, hogy hűtött?

Egyébként nem a tárcsát, hanem a fékpofát szokták kicsit bekoptatni, erősebb fékezéssel, persze nem közúton.

2017. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 veterán vas ***** válasza:
76%

Marhaság!

Nincs mit bejáratni.

Az új féktárcsákat meg kell tisztítani a gyári konzerváló anyagtól, és fölszerelni.

Semmi egyéb tennivaló nincs vele.


/feltételezve, hogy a megfelelő alkatrészek kerülnek beépítésre, és az előírt módon/ ;)

2017. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Remélem márkaszerelő intézett mindent, én oda vittem ő megrendelte én fizettem, nem kérdeztem semmit, nem tudom milyen márka, mivel még új nekem a jogosítvány és még féket nem cseréltettem gondoltam megkérdezem hátha kell vele valami finomkodás..?
2017. jan. 5. 11:48
 6/19 veterán vas ***** válasza:
74%

A legrosszabb amit tehetsz, az a "finomkodás".

Ugyanis ha mindig csak óvatosan fékezgetsz, a sok csúszástól előbb-utóbb a fékbetéten kialakul egy üvegszerű réteg, ami csak visít, de nincs tapadása.

Szóval, használd bátran, mert ez a feladata. ;)

2017. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Néhány erősebb fékezéssel meg szokták "vasalni", hogy összekopjanak az új alkatrészek, majd pár teszt fékezéssel, vagy fékpadon ellenőrzik és utána nincs több teendő vele. Persze ezt a szerelőnek kell elvégeznie és úgy átadni az autót.
2017. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
A városi közlekedés a legjobb a fék bekoptatásra. Tehát gyakran, rövideket és kis erővel érdemes fékezgetni az új fékkel. Néhány száz kilométer kell hogy a fék elérje a maximális hatékonyságát. Ha durván és hosszan fékezünk akkor megégnek a fékbetétek és a tárcsák is mert ha még nincs bekopva a fék akkor nem a teljes súrlódó felületen összpontosul a hőhatás ami fékezéssel jár. A megégett fékbetét soha nem lesz már tökéletes, és az oldalak közötti fékerő eltérés is nagyobb lehet a megengedettnél, ezt műszaki vizsgán bukással "díjazzák". Apropó, műszaki vizsga! Senki ne menjen frissen összerakott fékkel vizsgáztatni, mert nem lesz jó.
2017. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem Riga moped, hogy be kelljen járatni!
2017. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 veterán vas ***** válasza:

#8!

Anno az AFIT-ban napi 4-5 autó ment át úgy vizsgára, hogy összeraktuk az új fékalkatrészekkel, és már gurult is át a KPM-be.

Kb 500méterre volt a két cég egymástól. Szerinted mennyi ideje volt összekopni? ;)

2017. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!