Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kocsinál kezdenek...

Hány éves kocsinál kezdenek előjönni a problémák?

Figyelt kérdés

2016. dec. 25. 10:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vásárlás szempontjából attól is függ, hogy mire akarod használni.

Általánosságban, ha nagyon patika állapotú is egy autó és csak alkalomszerű rövid távú használatra kell, akkor sem vennék 15-16 évnél régebbit.

Ha a saját szubjektív példámat nézem, ma már használt kocsit nem igazán vennék. Naponta látom, hogy az emberek nagy többsége (tisztelet a kivételnek!) hogy bánik az autójával. Nem biztos, hogy ebből egyből külsérelmi nyom is lesz, ami azonnal látszik egy vásárlás előtti állapotfelmérésen, hanem majd pár év múlva a következő tulajnál bosszulhatja meg magát. A motort pedig nem kapod szét vásárlás előtt, hogy a belsejét is megnézhesd.

Nem vagyok az a típus sem, aki 2-3 év múlva ráun az autójára és másik kell neki. Ha veszek, az minimum 8-10 évig nálam marad.

De ez csak az én véleményem, nem akarom senkire ráerőltetni. Nyilván, van aki pl olyan helyzetben van, hogy anyagi okok miatt csak használt jöhet szóba, stb...

2016. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát igen. Tényleg az új a legjobb.

Én most egy 1 M 300 ezreset néztem ki.

Ahogy nézegettem a hirdetéseket ez volt a legolcsóbb, ami szép is.

De többet nem tudok megállapitani róla.

Viszont 11 éves és egy ismerősöm azt mondta, hogy 10 év után kezdődtek a problémák az ő kocsijában is és hogy biztos ezért adja el.

Igen ám, de 4 millióm meg nem lesz új autóra.

2016. dec. 25. 14:27
 13/16 anonim ***** válasza:

Elég butaság így általánosítani, hogy biztos ezért, vagy azért adja el. Számtalan oka lehet. Ennél jóval idősebb autókat is árulnak szép számmal.

Az biztos, hogy a 10 év az egy lélektani határ autó eladás/vételnél.

Az sem mindegy hogy a 10 év alatt 60.000km-t használták, vagy 320.000-et. Az autón a legtöbb dolog általában nem az állásban kopik el.

2016. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor viszont abból a keretből kell gazdálkodni, amennyid van, és abból megpróbálni kihozni, pontosabban megtalálni a legjobb kocsit. Régebbi autókból is vannak nagyon jó állapotúak. Nem mindenki szúrja ki a szemét az autójának.
2016. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A szomszéd félc.gánynak még a múlt századból való dízel Audija van már régóta és folyton jár vele. Annak az autónak az egyetlen hátránya az lehet hogy jó ocsámny zöld színű dehát homokos a gyerek. Ezek a 20 éves dízelek még jól bírják.
2016. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Használt kocsinál arra figyelj hogy lehetőleg ne kereskedőtől vedd mert nem látod hogy milyen körülmények közt volt az autó. Pl kinézel egy BMW-t, de lehet hogy cigányok tartották a csibeólban, kereskedő megvette, kipofozta hogy jól nézzen ki és eladja.

Ebben az esetben lehet hogy másnap gondjaid lesznek a kocsival.

De ha házhoz mész a kocsiért akkor látod hogy kié volt, megtudod kérdezni hogy miket cserélt rajta, mikor, mi romlott el eddig, stb. A kereskedő max blöffölni tud.

2016. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!