Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionosok, okoztatok mar...

Kamionosok, okoztatok mar valami kart? Es milyet?

Figyelt kérdés
Nem szidok senkit, elofordulnak dolgok, foleg ilyen nagy geppel. Az a csoda ha nem :D Ha igen, milyeneket? Es mi lett belole?

2016. nov. 22. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

2003 - ban történt, Spanyolországból vittem csempét Belgrádba, Magyarországon keresztül.


A reggeli órákban léptem át a tompai határon, kora nyári reggel, minimális forgalom. Palics városában pirosra váltott a lámpa. Fékeztem, csak sokszor olyan döcögős szokott lenni a lámpa előtt, becsúsztam vagy inkább berázódtam a lámpa alá, s nem láttam rendesen, mikor vált zöldre.


Átszaladtam volna én még simán a sárgán is, csakhogy a kereszteződés másik oldalán ott állt egy rendőrségi Zastava, s biztos voltam benne, hogy belém kötnek, ha a narancssárga jelzésen átmegyek, így megálltam, csak későn.


Nyújtogattam a nyakam, de hiába, nem láttam a lámpát. Hátratolattam centiméteres sebességgel 1 méter, egyetlen métert s vártam, hogy zöld legyen. A tükröt néztem, mögöttem senki. Vártam.


Erre a Zastava elindult, megállt mellettem, kiszállt két szerb rendőr, mutatták, hogy tekerjem le az ablakot.


Tört magyarsággal szóltak hozzám:


- Gyere uram, nézd meg mit csináltál! - s a kamion vége felé intettek.


Akkor mindent megértettem.

2016. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

Mennyire mentél rá a másikra? :)


Én lekaptam egy túristabusz tükrének a burkolatát. 3 sávos út kanyarodott a városban, én mentem legbelül, ő ment a külsőben. Ahogy kanyarodtam, a pótkocsi félig átlógott a középsőbe, a busz pedig kitolta az elejét ugyan oda hogy ne húzza fel a hátsó kerekeket a padkára. Ő közel ült a saját tükréhez, pár centire a póttól megállt mikor látta hogy ez nem fog menni, én viszont csak a kis kanyarodótükörből tudtam sasolni az eseményeket. Ahogy a busz megállt, rá 0,5-1 méterre én is, de az már elég volt ahhoz, hogy elrepedjen a burkolat.


Kevés tapasztalat nyergessel, ismerkedés Londonnal és a jobbkormányos kamionokkal ;)

2016. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy idősebb kikindai magyar házaspár volt valami öreg japán autóval. Feltoltam a motorház tetejét, jól összetört. Az volt a gond, hogy olyan közel jött, hogy a tükörben nem láttam. Dudált ő, de nekem meg szólt a rádió, hozzá még az öreglány vezetett és leblokkolt, lett volna ideje akár tolatni is - mögötte nem volt senki - de ehelyett görcsösen nyomta a féket, ha nem nyomja eltolom hátra pár karcolással megúszta volna, így jól összegyűrődött.


Ráment egy napom meg kb. 150 euróm arra a napra, büntetés, jatt a rendőröknek, hogy még aznap helyszíneljenek, bíróság - akkoriban így ment Szerbiában, sőt még Jugoszlávia volt - Szabadkán álltam órákig a bíróság előtt a szerelvénnyel egy buszmegállóban.


Akkora felhajtás volt, mintha legalábbis egy halálos tömeg balesetet okoztam volna.


Jó lecke volt, azóta csak úgy tolatok, ha előtte kiszállok, hátramegyek és meggyőződöm róla, senki nincs a holttérben.


Angliában biztos látod sok kamion hátulján a feliratot:


If you can't see my mirrors, I can't see you.


Hát én pont így jártam.

2016. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Apámtól tanultam vezetni, elég sokat kamionozott és az volt az első amire megtanított hogy ha megállok egy kamion mögött, valamelyik oldalt mindig kilógjak hogy lásson a tükörben.


Igen, itt elég sok feliratot látni, néha elcsodálkozom hogy jelzés nélkül tudnak levegőt venni.


Csak pár példa:

-zebránál írja a földön hogy merre nézz, honnan jönnek az autók

-útfelújításnál a lámpa mellett írja egy tábla hogy állj meg ha piros

-sok billencses teherautóra hangszóró van szerelve ami az indexre van kötve és bemondja hogy merre kanyarodik

-nálunk pár teherautóban van egy leírás, hogy hogyan kell tolatni (tiszta, beállított tükrök, stb)


Na meg a traffipax ugye. Nagy sárga doboz, előtte a traffipax tábla és jelzik a sebességhatárt ha elfelejtetted volna, az úton pedig a kis vonalak jelzik hogy mettől-meddig mér a kamera. Tehetség kell ahhoz hogy lefotózzon :D

2016. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!