Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1. 0 1999....

Cashis kérdése:

Suzuki Swift 1. 0 1999. Gyorsulásnál rángat, nem gyorsul. Leállás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Reggeli inditásnál nagyon alacsony fordulaton jár a motor rázkódik a kasztni majd leáll(kB 5 mp) majd második indításra semmi baja felpörög(mivel hidegben nagyobb alapjáraton megy) majd elindulok és elkezd rángatni majd helyrerázza magát megy rendesen majd 2 esbe váltva nagyobb gáznál szintén rángat vagy megtorpan a motor, kisebb gázadással viszonylag jobban gyorsul, kell kB egy perc mire felgyorsul 90-ig. Nagyobb fordulatszámon mondjuk ha 3-asban huzatom akkor nincs semmi baja de amint feljebb váltok megtorpan nem gyorsul de a motor hangján érezni hallani hogy erőlködik/zörög de mégsem megy.

Amiket cseréltem most: gyertyák, komplett kábel készlet, elosztófedél és tömítése valamint légszűrőt és rotort.

Bontott map szenzort mivel jelezte hogy az a rossz valójában mindent kivillogtat amit egyszer szétthúzol csatlakozót tehát nem is volt rossz.

Injektor 1 éve lett cserélve új boschra benzinszűrő is akkor lett cserélve.

Omw-n tankolok

most tankoltam bele 100-as benzint előtte szétthúztam a lambdaszonda csatiját kicsit porzott a kosztól kipucoltam azt kiégettem a motort de semmi javulás nem volt sőt kigyulladt a Check engine kivillogtattam a hibakódot lambdaszondát jelezte ki szerintem csak azért mert megpiszkáltam mert töröltem a hibakódot és azóta nem jelzett ki semmit.

A fogyasztásom megnött most 7l/100 eddig 5,5-6l volt mivel járok városban is. A fogyasztás miatt mégis a lambdaszondára gyanakszom de elég drága játék :D

Üzemanyag szállítás problémára azért nem mert akkor nem enne 7l szerintem de javítsatok ki ha tévedek.

Délután mivel valamivel jobb idő van nem áll le a motor de rángatás torpanás megvan nagyon idegesítő mert pirosnál mikor zöldre vált feltartok mindenkit mert alig kullog egyesben.



2016. okt. 15. 19:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Most belegyalogoltál a kis lelkébe,holnaptól az összes suzukist és volvost és méregetni fogja a taligájával ..


"csak a suzukiról" vannak ilyen képek ám. [link]

2016. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges ilyen értelmetlen linkelgetésekbe elmenni,a biztonságosabb autótól is van még biztonságosabb..és így tovább és így tovább..

A suzukit teljesen mindegy hogyan vágták szét,abban 2 ember meghalt,a öregebb fordból pedig saját lábukon száltak ki.Pont.Ezzel a "mindegy milyen öreg autóban ülsz" elmélet helytelenségére próbáltam rámutatni.Sajnos-mint már rengeteg valódi baleset bizonyította-a "paprir swift" korában passzív biztoság terén a legalja...

2016. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Megnéznélek mikor neked mennék a volvoval mi marad belőled .. "


Én meg a volvónak megyek egy T72-el,megnézném mi marad belőle... :-)) folytassuk még az ovis szintet? :-)

2016. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ha a lambdaszonda nem jó, akkor dús lesz a keverék, de ennyi. Attól hidegen (de még melegen sem) fog így rángatni.


Minden szerelés alapja a jó diagnosztika, izolálni kell a problémát. Szerezz egy jó szervizleírást, ott általában lépésről-lépésre leírnak mindent. Az ilyen hibajelenségek döntő részét egyébként egy multiméterrel ki lehet szúrni, ha végigmérsz mindent.


Egyébként volt valami előzménye a hibának? Melegen csinálja?

2016. okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Jajj gyerekek, hagyjátok már azt a kis fos T72-seteket, majd meglátjuk abból mi marad, ha neki megyek a kombányommal xD
2016. okt. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Szerezz egy jó szervizleírást"


Itt van pdf-ben magyar nyelvű jav. könyv.,szivesen átküldöm bárkinek.

2016. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A kispolgári kisebbségi érzeted miatt megértem hogy véded a 20 éves szar fordot,de mégsem fogadható el.. Ugyanúgy halnak meg abban is,swiftből is szállnak ki. Ha meg száguldozol az x5 ben is ott maradhstsz..Ha szerinted swift a leszarabb ülj be edy puntoba smartba vagy corsaba és menj a falnak. Ezzel a traktor példáddal h átmész a volvon meg a tűzoltók által szétgányolt képeddel még mindig nem.sikerült túl sok észérvet felmutass. Majd ha az út szélén állsz begyűrődve a fordodba megállok szért röhögni rajtad..
2016. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Érdekes,a swiftben is túlélhető nem csak a koldusfordban?jéé!! [link]
2016. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"hogy véded a 20 éves szar fordot,de mégsem fogadható el."


Semmit nem védek,Fordom sincs(nem is lesz)csak egy megtörtént valós balesetet linkeltem be,ami szerint a régi autók bizony nem egyformák biztonság szempontjából,de tucatnyi esetet lehetne még mutatni ahol sajnos mindig a "paprir" swift marad alul,egy hasonló korú autóval szemben.Igen, ez az ami számodra "mégsem fogadható el".Attól ez még tény marad,bármennyire is fáj.A suzuki fanok újra és újra előadott érvélese a -hát igen,a swift nem túl jó biztonság szempontjából,de a többi korabeli ótó is ugyanolyan sz.r..Nos,a fönti példa nem erről tesz tanúbizonyságot,ezen nincs mit körbemagyarázni.Részemről a témát lezártam,a kérdező ha dob egy mail címet a jav.könyvet átküldöm szivesen.

2016. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már a Fordost, csak irigykedik a Suzukira, hogy fele annyiért megkapjuk ugyanazt mint Ő a Fordjától xD


Tuti robbant már le úgy, hogy saját lábán nem ment haza a kocsi míg a Suzukisoknál ez ritka mint a fehér holló :D

2016. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!