Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1. 0 1999....

Cashis kérdése:

Suzuki Swift 1. 0 1999. Gyorsulásnál rángat, nem gyorsul. Leállás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Reggeli inditásnál nagyon alacsony fordulaton jár a motor rázkódik a kasztni majd leáll(kB 5 mp) majd második indításra semmi baja felpörög(mivel hidegben nagyobb alapjáraton megy) majd elindulok és elkezd rángatni majd helyrerázza magát megy rendesen majd 2 esbe váltva nagyobb gáznál szintén rángat vagy megtorpan a motor, kisebb gázadással viszonylag jobban gyorsul, kell kB egy perc mire felgyorsul 90-ig. Nagyobb fordulatszámon mondjuk ha 3-asban huzatom akkor nincs semmi baja de amint feljebb váltok megtorpan nem gyorsul de a motor hangján érezni hallani hogy erőlködik/zörög de mégsem megy.

Amiket cseréltem most: gyertyák, komplett kábel készlet, elosztófedél és tömítése valamint légszűrőt és rotort.

Bontott map szenzort mivel jelezte hogy az a rossz valójában mindent kivillogtat amit egyszer szétthúzol csatlakozót tehát nem is volt rossz.

Injektor 1 éve lett cserélve új boschra benzinszűrő is akkor lett cserélve.

Omw-n tankolok

most tankoltam bele 100-as benzint előtte szétthúztam a lambdaszonda csatiját kicsit porzott a kosztól kipucoltam azt kiégettem a motort de semmi javulás nem volt sőt kigyulladt a Check engine kivillogtattam a hibakódot lambdaszondát jelezte ki szerintem csak azért mert megpiszkáltam mert töröltem a hibakódot és azóta nem jelzett ki semmit.

A fogyasztásom megnött most 7l/100 eddig 5,5-6l volt mivel járok városban is. A fogyasztás miatt mégis a lambdaszondára gyanakszom de elég drága játék :D

Üzemanyag szállítás problémára azért nem mert akkor nem enne 7l szerintem de javítsatok ki ha tévedek.

Délután mivel valamivel jobb idő van nem áll le a motor de rángatás torpanás megvan nagyon idegesítő mert pirosnál mikor zöldre vált feltartok mindenkit mert alig kullog egyesben.



2016. okt. 15. 19:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Megy mind a 3 henger?
2016. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Suzuki Swiftnél létezik ennyi hiba egyszerre? xD
2016. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Megy mind.

Hát igen ezért vettem ilyen autót (persze ajánlás miatt) mert ez kimegy a világból csak benzin kell bele aha persze 300.000 ért vettem 2 éve és még annyit ráköltöttem kuplung széttszakadt stb persze lehet csak én fogtam ki attól függ milyen volt az előző gazdája :/

2016. okt. 15. 21:14
 4/26 anonim ***** válasza:
Azért ezt nehéz elképzelni, nekünk van 8 éve ilyen kocsink, sok balesete volt, kókler tulajok, de ennyi baja nem volt. Eddig az volt a legnagyobb baja, hogy tavaly a jobb hátsó futómű leszakadt, de még saját lábán ment el a kasztnishoz. 4-5 nagyobb baja volt eddig, zöme balesetek miatt. Tavaly vettem egy másik Swiftet, most lesz mit rajta lakatolni, de ilyenek annál sincsenek. Ebből a kérdésből rengeteg olyan alkatrészre akadtam amiről eddig azt se tudtam, hogy az öreg Swiftekben van (pl. lambdaszonda)
2016. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hát akkor én kifogtam :D

De nem baj ezalatt a 2 év alatt már nagyrészt tudom mikor mi a bajuk már csak erre kell valami megoldás még a tél előtt mert így cefet lesz vele járni, ja és nagyon rohadnak küszöbök teljesen tető is kezd a többiről nem is beszélek :D májusig van műszaki addig tervezem aztán egy 1.3-as swiften gondolkodok mert jó autónak tartom meg szeretem is attól függetlenül hogy nem szabad vele ütközni volt már vele tudom hogy törik :D

2016. okt. 15. 22:10
 6/26 anonim ***** válasza:

"(persze ajánlás miatt) mert ez kimegy a világból csak benzin kell bele "


Igen,a "papír" Swifteket máig övezi ez a legenda sajnos.Kishazánkban pedig ezen tipusok kb 80-90%-a ebben a szellemben van üzemeltetve.

2016. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
A "legenda" tükrözi a valóságot,csak a sok gyökér látta a szomszéd 30 éves szétrohadt swiftjét meg a kőműves burkoló kollégának is "szarvolt" mert csak olajcsere minden nélkül telipakolva hajtotta és a "szar suzuki" szétesett..Érdekes , én a 3. at használom,volt 2 db 91 es 8 szelepes és most egy 16 szelepes 2001 es. Egyikkel se volt soha nagy gond,ha van is akkor is szarért húgyért pitiáner összegekből megoldható,akár otthon is ha van műszaki beállítottságod. A rohadás meg nem csak a suzukit sújtja,veszel régi golfot,corsat vagy bármi egyidős régi kocsit annak ugyanúgy minimum küszöbcsere ,az se nyújt ütközésnél nagyobb védelmet csak az agymosott balek beveszi ,hogy a 20 éves corsaba,fastraban meg fosgolfban stb nagyobb biztonságban van. Mitől lenne? :D Abba sincs merevítés,gyűrődési zóna,semmi extra ami nagyobb biztonságot adna. Rád hajlik mindegyik régi autó,és ez márkától független. Te kifogtál egy szart,ha egy autóval szarul bántak akkor az nem a márka hibája. Egyébként javaslom az 1,3 asokat,azok eleve 4 hengeresek,egyenletesebben járnak + a 2000 utáni sedanokba már légzsákot is találsz ,servo,jobb futómű és menettulajdonságok. egy ezres 2000 előtti swift és egy 2000 utáni 1,3 vagy 1,6 között nagy szakadék van,még ha külsőre nem is látszik . Régi swifteimbe egyikben 200 ezer volt hibamentesen,másikban 350 ezer km ,gyújtáselosztó,gyertyák,tömítések,kipufogó,lengőkar cserékkel. Aki kicsit is jártas a suzuki világában az tisztában van ezeknek a filléres árával. Ezzel szemben egy szaros pözsó 206 200 ezernél motorgenerálos..
2016. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Rád hajlik mindegyik régi autó,és ez márkától függetlenül"


Mk1 Mondeo(94-96) vs Swift sedan(2000 után lufis változat).


[link]


Kb "csak" ennyi a különbség...

2016. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ez a fénykép akkor érne valamit ha még az előtt készítették volna mielőtt a tűzoltók szétvágták a kocsit.. Így ez csak egy szar,egyoldalú,suzukit lehúzó agymosás már megint.Mikor a szar forddal "versenyeztek" és elvitték a kerítést,érdekes abból nem szálltak ki élve..


De hogyha ez neked a "biztonságos" akkor próbálgasd,én kihagyom köszi.. a biztonságot 100-400 ezres kocsikban keresheted ,csak magad vered át ezzel a hamis 200 éves ford vagy bármilyen autó védelemmel [link]

2016. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
12%

Te azzal a 20 éves koldusforddal maradjál inkább csöndben. Megnéznélek mikor neked mennék a volvoval mi marad belőled .. Nem vagyok suzuki párti de az vicc mikor ilyen proli szarok jönnek az ugyanolyan kutyaólukkal ,hogy az mennyivel jobb :D

itt a fordod ,"csak" ennyi a különbség ahogy te mondanád : [link]

2016. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!